Deň rodiny a školy

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 04. 06. 2014
  • Napísal: Mgr. M. Andrejčíková, Mgr. M. Harvanová
2014-06-den-rodiny-pugacevka09

Sobota 31. mája bola pre Základnú školu Pugačevovu celkom výnimočná. Zorganizovali sme zábavné dopoludnie, ktorého nosnou myšlienkou bolo vytvoriť obrovskú rodinu naplnenú láskou a harmóniou. Žiaci školy, ich rodičia i starí rodičia sa stretli spolu s učiteľmi na Dni rodiny a školy. Bolo to prvé podujatie tohto druhu a jeho realizácia sa naozaj vydarila.

Úvod programu, ktorý celú akciu odštartoval, patril žiačkam 4.B triedy. Tie svojím dynamickým tancom navodili tú správnu country atmosféru, pretože práve do country štýlu bol ladený celý deň. Anička Pipáková sa všetkým milo prihovorila slovami básnika Milana Rúfusa. Modlitbičkou za nového bračeka krásne vyjadrila silu rodinného puta a potrebu lásky v každej rodine, v dnešnej dobe obzvlášť. Vzniknutú rodinnú atmosféru ešte viac umocnil príhovor pani riaditeľky PaedDr. P. Kurucovej, autorky myšlienky Dňa rodiny a školy. Duchovne všetkých prítomných povzbudil aj katolícky kňaz Maroš Husár, SDB.

V programe, na príprave ktorého sme naozaj pracovali dlho a poctivo, sa tiež predstavili naši speváci David Džovan s piesňou Stín katedrál a Evka Fabiánová s piesňami Stand by me, Who knew a Happy. Pod vedením Evky predviedli dievčatá siedmeho ročníka aj country tanec a veru podali parádny tanečný výkon. Bolo ozaj náročné ostať sedieť v hľadisku a nepridať sa k nim. Záver programu patril spoločnej choreografii, ktorú tancovalo 45 detí na pieseň Happy od amerického producenta a skladateľa Pharrella Williamsa.

S dobrou náladou a úsmevom na tvárach sa potom deti v sprievode svojich rodičov vybrali preskúmať jednotlivé stanovištia, ktoré boli pre ne pripravené. Spoločnými silami vyrábali erb svojej rodiny, hádzali šípky na terč, stavali vysokánske pyramídy z plechoviek, preliezali pavúčou sieťou, hádzali mokrým mydlom, nechali si namaľovať na tvár rôzne obrázky, strieľali s prakom, vyrábali šatku na krk, prechádzali skackajúcou dráhou so zaviazanými očami, preberali fazuľky, hádzali lasom a absolvovali aj prekážkovú dráhu so špeciálnymi podložkami pod nohy. Deti boli nadšené, s nasadením sa zapájali do všetkých aktivít, ba našli sa i takí, ktorí to absolvovali aj dvakrát. Tí, ktorí mali chuť na šport, zahrali si futbal, florbal i stolný tenis. Veľkou atrakciou boli aj dva krásne koníky, ktoré vo svojom sedle previezli azda všetky deti a neodolali im ani dospelí. Množstvo divákov vzhliadlo v školskom hájiku pod vysokými lipami minidivadielko Pytačky, ktoré nacvičili a pod holým nebom zahrali členovia klubu školskej knižnice.

2014-06-den-rodiny-pugacevka04

2014-06-den-rodiny-pugacevka07

Odmenou za dobre vykonanú prácu na jednotlivých stanovištiach boli koláčiky, ktoré pre detičky pripravili ich šikovné mamky, kartička víťaza plná pečiatok za absolvovanie stanovišťa, pugačevkársky guľáš a hrejivý pocit spokojnosti, že mamka i ocko sú celý deň s nimi.

Všetci rodičia i naši žiaci odchádzali z tejto akcie plní nadšenia. Rovnako spokojní a nadšení sme aj my, jeho organizátori. Spoločne sme oslávili a prežili veľký Deň rodiny a školy, deň plný hudby a tanca, neviazanej zábavy, športových hier a súťaží. Môžeme s hrdosťou skonštatovať, že to stálo za to!

* foto: Mgr. Ján Andrejčík, Mgr. Jana Feiglová
* video: Mgr. Monika Trembuľáková, Mgr. Vladimíra Ševecová Kerlíková, Mgr. Ján Andrejčík

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Očkovacie centrum je naďalej v plnej prevádzke

07.05.2021 / Život

Očkovacie centrum je naďalej v plnej prevádzke

Vakcinačné centrum v Humennom, nachádzajúce sa v priestoroch Obchodnej akadémie, zatiaľ zaočkovalo 12 030 osôb.

Čítať viac

Humenské zajace si vyslúžili slovenský rekord!

07.05.2021 / Život

Humenské zajace si vyslúžili slovenský rekord!

Tohtoročná veľkonočná výzdoba v našom meste bola unikátna. Dominantou námestia pred Mestským kultúrnym strediskom bola „čokoládová“ trojčlenná zajačia rodinka, ktorá...

Čítať viac

Kvalita vyučovania na cirkevnej spojenej škole prináša úspechy

14.04.2021 / Školy

Kvalita vyučovania na cirkevnej spojenej škole prináša úspechy

Kvalita vyučovacieho procesu, ktorú škola ponúka, ide ruka v ruke s úspechmi, ktoré jej žiaci dosahujú. Znovu sú toho dôkazom...

Čítať viac

ZŠ Pugačevova prevalcovala KK Dejepisnej olympiády

14.04.2021 / Školy

ZŠ Pugačevova prevalcovala KK Dejepisnej olympiády

Krajské kolo Dejepisnej olympiády už pozná svojich víťazov. V kategórii E (7. ročník) stojí na zlatom stupienku žiak Základnej školy...

Čítať viac

Okresné kolo Fyzikálnej olympiády vyhral Richard Čisľák

14.04.2021 / Školy

Okresné kolo Fyzikálnej olympiády vyhral Richard Čisľák

V tomto školskom roku sa konalo okresné kolo Fyzikálnej olympiády dňa 17.3.2021. Richard Čisľák, žiak deviatej triedy zo ZŠ Pugačevova,...

Čítať viac