Aj druhé predstavenie Inšpiratívnych Humenčanov malo úspech

  • Kategória: Kultúra
  • Uverejnené 26. 07. 2015
  • Napísal: Lenka Mikitová
2015-07-inspirativni-humencaniaII-10

Štvrtú júlovú stredu predstavil Mládežnícky parlament FreeMar v spolupráci s portálom nasehumenne.sk ďalších štyroch inšpiratívnych rodákov v rámci letného projektu Inšpiratívni Humenčania. Hosťami druhého cyklu boli Igor Fejko, Jana Ďurašková, Jaroslav Varchola a Miroslav Jakubov. Príhovory hostí i fotky nájdete v článku. Spestrením podujatia bolo vystúpenie humenskej skupiny [nda:band], ktorá predstavila aj svoju tvorbu. Tretie predstavenie sa uskutoční v stredu 5.8.2015 o 18:30 hod. v reštaurácií Yes Grill v Humennom.

Dvojmesačný letný projekt s názvom Inšpiratívni Humenčania sa uskutoční každú druhú stredu v reštaurácií Yes Grill od 18:30 hod. Tešiť sa môžete na štyri vystúpenia inšpiratívnych hostí, ktoré v závere doplní bonus v podobe kultúrneho programu. Organizátori projektu tvrdia, že v Humennom je mnoho úspešných a inšpiratívnych ľudí, ktorí v živote už niečo dokázali, a bolo by skvelé, keby sa o tento svoj recept na šťastie mohli podeliť. Z tohto dôvodu prišli s nápadom vytvoriť im nato priestor a zároveň ponúknuť obyvateľom Humenného príjemnú alternatívu strávenia večera, kde môžu načerpať novú silu a inšpiráciu do života, a nechať sa povzbudiť od ľudí, ktorí začínali presne tam, kde aj oni. Vstupné na toto podujatie je dobrovoľné. Viac info nájdete v UDALOSTI.

Hosťami prvého podujatia z cyklu Inšpiratívnych Humenčanov boli Ondrej Sukeľ, Silvia Knapíková, Mária Radváková a Daniel Kontuľ. Ich príhovory si môžete pozrieť v článku Prvé predstavenie Inšpiratívnych Humenčanov úspešne za nami.

Pozvanie na druhé predstavenie Inšpiratívnych Humenčanov prijali Igor Fejko, Jana Ďurašková, Jaroslav Varchola a Miroslav Jakubov. Spestrením podujatia bolo vystúpenie humenskej kapely [nda:band]. Ako minule, aj teraz sa miestnosťou niesla skvelá nálada a niekoľko inšpiratívnych myšlienok.

Prinášame krátky video zostrih príhovorov všetkých štyroch hostí

Hostia hovorili o svojich začiatkoch. Všetci štyria trávili istý čas aj za hranicami nášho mesta, no srdce ich znova priviedlo domov. Tu dnes tvoria, podnikajú či pracujú, majú kamarátov, rodiny a známych. Všetci štyria sa zhodli, že šťastie je o tom, robiť to, čo nás baví. Venujú sa svojím koníčkom naplno a to z nich robí úspešných a inšpiratívnych Humenčanov.

Kníhkupec a mediátor, Igor Fejko, rozprával o láske ku knihám a slovu. O tom, že mesto Humenné je pre neho pravým domovom, a že sa mu tu veľmi páči. Je síce vyštudovaný právnik, ale rozhodol sa otvoriť si kníhkupectvo a dnes toto rozhodnutie neľutuje. Síce mohol zarábať niekde inde viac, ale pre neho bije srdce pre Humenné. Jana Ďurašková, aktivistka a zároveň novinárka, si uvedomuje, že skĺbiť tieto dve hobby je náročné, no baví ju to. V Humennom už 20-krát pálili moreny, niekoľkokrát čistili studničky, či organizovali s FreeMarom a inými združeniami filmový festival Jeden svet.

Mladý vedec, Jaroslav Varchola, má jednoduché motto: „Všetko so všetkým súvisí. Šťastný bude ten, kto chápe súvislosti“. Je zakladateľom stredoškolských kolégií a so študentmi nevedie žiadne krčmové reči, ale naozajstné hodnotné diskusie spojené s filozofovaním o rôznych odborných aj neodborných témach. Jaro na začiatku povedal, že bude hovoriť len o faktoch a ľudia tak mali možnosť vypočuť si naozaj zaujímavú prednášku spojenú s rôznymi teóriami, ktoré jeho prejav iba umocnili. Čerešničkou na torte bolo vystúpenie, Miroslava Jakubova, slovenského reprezentanta v športe, ktorému v našom meste odzvonilo. Volejbalista telom aj dušou rozprával svoje kroky k reprezentácii SR a opísal svoj život od žiaka základnej školy až po volejbalové šatne na európskej úrovni. Emotívny príhovor zakončil nádejou, že sa humenský volejbal ešte niekedy pozviecha a to hlavne kvôli mladým talentovaným žiakom. Nezabudol pripomenúť, že volejbalisti boli sedemkrát súčasťou finále Slovenského pohára a poďakoval svojím spoluhráčom a všetkým, ktorí humenskému volejbalu pomáhali. Na konci publikum venovalo potlesk tomuto športu a takto sa poďakovalo za všetky úspechy a dobré meno, ktoré tento šport pre mesto robil.

Prinášame reakcie od účastníkov prvého predstavenia Inšpiratívni Humenčania.

„Veľmi rada sa stretávam s úspešnými ľuďmi, aby som pochytila a prišla na koreň "know-how" ich úspechu. Je mi jasné, že v tak konzumnej spoločnosti, kde naplno funguje Darwinova teória a silnejší zožerie toho slabšieho je človek odkázaný sám na seba a na informácie, ktoré pochytí od okolia - či už od svojich najbližších, alebo sa čomusi môže priučiť od úspešných ľudí. Ak je človek lačný po úspechu, je nespokojný s tým, čo má a “vie narátať do päť“, tak tieto predstavenia mu čosi dajú, posunú ho vpred a pri najmenšom rozšíria jeho obzory. Som úprimne rada, že mladí Humenčania nelenia a venujú sa aj tejto aktivite, v čom majú aj moju plnú podporu.“ (Anna K.)

„Aj touto cestou ďakujem členom Mládežníckeho parlamentu za pozvanie na 2. stretnutie mladých Humenčanov. Zo samotného stretnutia som mala veľmi príjemný pocit jednak preto, že sa nieslo v pokojnej atmosfére so štipkou humoru a jednak v interesantnom rozprávaní pozvaných hostí. Teší ma, že mladí ľudia v Humennom sa zaujímajú o dianie v našom meste, spoznávajú sa navzájom a sú motivovaní k prekonávaniu prekážok pri dosahovaní svojich cieľov. Prajem všetkým, aby našli svoje uplatnenie práve doma a nemuseli za prácou odchádzať do cudziny, lebo Humenné potrebuje mladých ľudí. Do ďalšej práce prajem veľa úspechov a dobrých nápadov.“ (Anna L.)

2015-07-inspirativni-humencaniaII-05Spestrením podujatia bolo vystúpenie humenskej kapely [nda:band]

Prišiel som, videl som, bolo to super, prídem zas... Mládežníckemu parlamentu FreeMar spolu s portálom nasehumenne.sk sa podarilo urobiť jeden skvelý projekt. Naozaj sa oplatilo už po druhýkrát prísť a nahliadnuť do duší zaujímavých a úspešných Humenčanov. Atmosféru doplnila aj fantastická hudba od [nda:band], ktorá ma veľmi príjemne prekvapila, lebo som nepoznal tento "bend" a ich žáner. Vypočuť si kohokoľvek z účinkujúcich stálo za to - napr. nahliadnuť do duše Igora Fejka bolo pre mňa ozaj milo prekvapivé; pri rozprávaní Miroslava Jakubova o krásnych rokoch slávneho humenského volejbalu sa takmer tisli slzy do očí aj od spomienok aj od predstavy, že je už tomu asi koniec. Určite odporúčam každému a sám som veľmi zvedavý, aké to bude nabudúce - už o dva týždne v stredu o 18:30 v Yes grille.“ (Ondrej B.)

„Je fajn niečo také usporiadávať, len nech sa ľudia stretávajú. Poradil by som akurát, aby moderátor vstupoval aj počas rozhovoru vystupujúceho, pretože niekedy je dobre usmerniť, pozmeniť a pri slabších rečníkoch aj pomôcť, aby neboli vystavení napospas. Podujatia v Humennom sa dejú veľmi zriedka a takýto projekt je určite niečím oživujúci. Dôležité je, aby sa ľudia v niečom pravidelne stretávali a zdieľali. Toto je niečo s čím sa dá pracovať a rozvíjať tak, aby sa z toho stala malá tradícia.“ (Anonym)

2015-07-inspirativni-humencaniaII-09

V rámci projektu prebehnú počas leta ešte 2 podujatia takéhoto formátu a Humenčania sa môžu tešiť na ďalších úspešných ľudí zo svojich kruhov, ktorých si budú môcť vypočuť v príjemnej atmosfére reštaurácie Yes Grill. Inšpiráciu budú môcť načerpať pravidelne každú druhú stredu, teda najbližšie už 5.8.2015 opäť o 18:30 hod. Na záver každého podujatia chystajú organizátori kultúrny bonus v prevedení ako inak než opäť našich Humenčanov.

* foto: Miroslava Masicová
* viac info o projekte môžete nájsť v článku Inšpiratívni Humenčania obohatia svojich rodákov počas prázdnin

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Očkovacie centrum je naďalej v plnej prevádzke

07.05.2021 / Život

Očkovacie centrum je naďalej v plnej prevádzke

Vakcinačné centrum v Humennom, nachádzajúce sa v priestoroch Obchodnej akadémie, zatiaľ zaočkovalo 12 030 osôb.

Čítať viac

Humenské zajace si vyslúžili slovenský rekord!

07.05.2021 / Život

Humenské zajace si vyslúžili slovenský rekord!

Tohtoročná veľkonočná výzdoba v našom meste bola unikátna. Dominantou námestia pred Mestským kultúrnym strediskom bola „čokoládová“ trojčlenná zajačia rodinka, ktorá...

Čítať viac

Kvalita vyučovania na cirkevnej spojenej škole prináša úspechy

14.04.2021 / Školy

Kvalita vyučovania na cirkevnej spojenej škole prináša úspechy

Kvalita vyučovacieho procesu, ktorú škola ponúka, ide ruka v ruke s úspechmi, ktoré jej žiaci dosahujú. Znovu sú toho dôkazom...

Čítať viac

ZŠ Pugačevova prevalcovala KK Dejepisnej olympiády

14.04.2021 / Školy

ZŠ Pugačevova prevalcovala KK Dejepisnej olympiády

Krajské kolo Dejepisnej olympiády už pozná svojich víťazov. V kategórii E (7. ročník) stojí na zlatom stupienku žiak Základnej školy...

Čítať viac

Okresné kolo Fyzikálnej olympiády vyhral Richard Čisľák

14.04.2021 / Školy

Okresné kolo Fyzikálnej olympiády vyhral Richard Čisľák

V tomto školskom roku sa konalo okresné kolo Fyzikálnej olympiády dňa 17.3.2021. Richard Čisľák, žiak deviatej triedy zo ZŠ Pugačevova,...

Čítať viac