Voľby 2018: Kompletné výsledky kandidátov na post primátora a poslancov MsZ

  • Kategória: Voľby 2018
  • Uverejnené 11. 11. 2018
  • Napísal: admin
humenne-fontana

Zaujíma vás, ako volili Humenčania v sobotných komunálnych voľbách? Výsledné poradie kandidátov na primátora a zoznam zvolených i nezvolených poslancov nájdete v článku.

Podľa očakávania sa hlavný súboj o post vo vedení mesta odohral medzi súčasnou primátorkou Janou Vaľovou a jej vyzývateľom, doterajším poslancom mestského zastupiteľstva, Milošom Meričkom. Ten nakoniec získal podporu viac ako 54% hlasujúcich Humenčanov a primátorku zdolal o 2 521 hlasov. Jeho prvé slová si môžete pozrieť v nasledujúcej videoreportáži.

1. Miloš Meričko, PhDr., Ing. – 6912
2. Jana Vaľová, PhDr. – 4391
3. Miroslav Porochnavý, Mgr. – 525
4. Slavěna Vorobelová, Ing. – 255
5. Miroslava Zajcevová, Ing. – 232
6. Vladimír Ragan – 165
7. Peter Grundza – 137
8. Richard Žolna, Mgr. – 43

Nový primátor Humenného, PhDr., Ing. Miloš Meričko, nám krátko po polnoci poskytol rozhovor, v ktorom nám opísal svoje prvotné pocity ihneď po zverejnení neoficiálnych výsledkov volieb. To, či svoju výhru očakával a čo odkazuje svojim podporovateľom, sa dozviete v nasledujúcom videu.

Humenčania si volili svojich zástupcov aj v rade mestských poslancov.

Počet zvolených poslancov je tradične rozdelený do dvoch volebných obvodov. To znamená, že v každom volebnom obvode bolo zvolených 12 poslancov. V 1. volebnom obvode bolo 58 kandidátov, v 2. sa o priazeň voličov uchádzalo dokonca 75 nádejných poslancov.

zastupitelstvo01Rozdelenie 24 zvolených poslaneckých kandidátov podľa strán.

Novozvolení poslanci do MsZ v Humennom za 1. volebný obvod

1. Ivan Hopta, PhDr., CSc. (ÚSVIT) - 2 288

2. Tomáš Šudík (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 2 075

3. Jozef Babják, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 844

4. Michal Babin, PhDr. (Kresťanskodemokratické hnutie) - 1 674

5. Branislav Čekovský, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 519

6. Anna Sotaková, MUDr. (Komunistická strana Slovenska) - 1 499

7. Ondrej Múdry, Ing. (SMER - sociálna demokracia) - 1 472

8. Andrej Bača, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 437

9. Jozef Mocák, Mgr. (Kresťanskodemokratické hnutie) - 1343

10. Jana Andruchová, PhDr., PhD. (SMER - sociálna demokracia) - 1 298

11. Andrej Semanco, Ing. arch. (SMER - sociálna demokracia) - 1287

12. Martin Lichman, Ing. (Kresťanskodemokratické hnutie) - 1 284


13. Miroslav Porochnavý, Mgr. (nezávislý kandidát) - 1 147

14. Milan Kulik, Mgr. (SMER - sociálna demokracia) - 1 142

15. Slavomír Novák, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 116

16. Milan Macko, Ing. (Kresťanskodemokratické hnutie) - 1 082

17. Slavomír Jancusko (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 078

18. Ján Bača, Bc. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 998

19. Andrej Vaľo (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 985

20. Iveta Gajdošová (SMER - sociálna demokracia) - 945

21. Jozef Boháč, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 938

22. Pavol Lopanič, Ing. (SMER - sociálna demokracia) - 937

23. Miroslav Homičko (Strana zelených Slovenska) - 878

24. Iveta Čižmárová, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 843

25. Gabriela Želizňáková, JUDr. (nezávislý kandidát) - 790

26. Jana Ďurašková, Mgr. (nezávislý kandidát) - 742

27. Arnošt Foff (Slovenská národná strana) - 723

28. Slavěna Vorobelová, Ing. (NÁRODNÁ KOALÍCIA) - 704

29. Andrej Koceľa (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 684

30. Monika Ročňáková, JUDr. (SMER - sociálna demokracia) - 678

31. Vladimír Voroňák, Mgr. (Strana zelených Slovenska) - 659

32. Ján Blaško (JEDNOTA - ľavicová strana Slovenska ) - 616

33. Norbert Želinský (SMER - sociálna demokracia) - 572

34. Peter Minda nezávislý kandidát) - 524

35. Peter Demjan (Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko) - 522

36. Drahoš Mihališin (Slovenská národná strana) - 451

37. Martin Greš (Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko) - 449

38. Štefan Behun, Ing. (Slovenská národná strana) - 421

39. Radovan Rusinko (Strana zelených) - 408

40. Monika Chomová, Mgr. (MOST - HÍD) - 388

41. Tomáš Glasa, Mgr. (SDKÚ - DS - Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana) - 374

42. Patrik Burda, Ing. (Slovenská národná strana) - 330

43. Jana Majzerová, Mgr. (nezávislý kandidát) -327

44. Peter Roman (JEDNOTA - ľavicová strana Slovenska) - 324

45. Adriana Firkaľová, Ing. (MOST - HÍD) - 309

46. Igor Štefan (Strana zelených) - 289

47. Ľubomír Gergeľ (nezávislý kandidát) - 285

48. Ľubomír Jalč, JUDr. (Slovenská národná strana) - 285

49. Richard Žolna, Mgr. (EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA) - 267

50. Mária Uhrínková (nezávislý kandidát) - 259

51. Tomáš Čergel (NÁRODNÁ KOALÍCIA) - 226

52. Róbert Chalčák, Ing. Mgr. (ŠANCA) - 224

53. Marcela Gildeinová (nezávislý kandidát) - 213

54. Norbert Sališ, Bc. (Strana zelených Slovenska) -203

55. Lucia Majzerová (nezávislý kandidát) - 197

56. Ivana Avdijová (ŠANCA) - 147

57. Erik Krajník (Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska) - 145

58. Alžbeta Štefanová (VÁŠ KRAJ) - 70

humenne-fontana

Novozvolení poslanci do MsZ v Humennom za 2. volebný obvod

1. Mária Cehelská. RNDr. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 2 123

2. Alena Židová, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 750

3. Peter Pipák, Ing., MPH (Slovenská národná strana) - 1577

4. Martin Ruščanský (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1537

5. Luciána Hoptová, Mgr., Mgr., PhD (ÚSVIT) - 1 354

6. Michal Druga, Ing. (SMER - sociálna demokracia) - 1 292

7. Jozef Oľha, Mgr. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 263

8. Juraj Vaňo, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 263

9. Helena Ufnárová, Mgr. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 256

10. Ondrej Babjarčík, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 244

11. Silvia Cukrovaná, Ing. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 234

12. Dušan Sukovský, MUDr. (SMER - sociálna demokracia) - 1 231  


13. Ján Voloch (SMER - sociálna demokracia) - 1 219

14. Ladislav Andrejco (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 218

15. Danka Pavlíková, Mgr. (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 1 099

16. Štefánia Dančiková (SMER - sociálna demokracia) - 1 026

17. Radovan Chovanec, Ing. (SMER - sociálna demokracia) - 1 013

18. Lukáš Jeňo, PaedDr. (nezávislý kandidát) - 1 004

19. Ján Matyščák, MUDr. (Kresťanskodemokratické hnutie) - 980

20. Tomáš Kuruc (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 865

21. Daniel Gavulič, Mgr. (SMER - sociálna demokracia) - 837

22. Marián Škuba, PaedDr. (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI) - 835

23. Peter Čičvák, MUDr. (SMER - sociálna demokracia) - 819

24. Peter Hric, Ing. (nezávislý kandidát) - 724

25. Zuzana Žilinská, Ing. (SMER - sociálna demokracia) - 699

26. Ondrej Chovanec (Slovenská národná strana) - 677

27. Miroslava Zajcevová, Ing. (nezávislý kandidát) - 672

28. Marek Juro, Mgr.  (Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia) - 664

29. Mária Lukáčová (SMER - sociálna demokracia) - 634

30. Peter Jenčura (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI) - 618

31. Tomáš Vorobeľ, JUDr., LL.M. (Kresťanskodemokratické hnutie) - 576

32. Milena Lancošová, Mgr. (NÁRODNÁ KOALÍCIA) - 559

33. Rudolf Gregorovič, Mgr. Ing. (MOST - HÍD) - 552

34. Peter Kudráč (nezávislý kandidát) - 536

35.Marta Burdová, PaedDr. (ŠANCA) - 513

36. Eugen Čiževský (Kresťanskodemokratické hnutie) - 482

37. Radovan Voloch (Slovenská národná strana) - 468

38. Hana Loziaková, Mgr. (MOST - HÍD) - 432

39. Filip Vaško (Strana zelených Slovenska) - 418

40. Peter Rohaľ, Ing. (Slovenská národná strana) - 403

41. Peter Capcara (NÁRODNÁ KOALÍCIA) - 365

42. Ľuboš Karas (nezávislý kandidát) - 359

43. Mária Onderišinová, Mgr. (Hnutie za demokraciu) - 353

44. Emília Valková, Ing. (Kresťanskodemokratické hnutie) - 347

45. Jaroslav Kocan, Ing. (Slovenská národná strana) - 345

46. Erich Serbin, Mgr. (Slovenská národná strana) - 345

47. Ladislav Vasilco, Ing. (ŠANCA) - 321

48. Jakub Onduško (STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)) - 317

49. Michal Paraska (nezávislý kandidát) - 313

50. Jakub Sivák (JEDNOTA - ľavicová strana Slovenska) - 312

51. Milan Mach (Šport do Košíc a na Východ) - 311

52. Peter Vasko, Bc. (Šport do Košíc a na Východ) - 304

53. Mikuláš Juščík (Komunistická strana Slovenska) - 303

54. Richard Ficko (Strana zelených Slovenska) - 299

55. Branislav Karcaba (Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko) - 293

56. Silvia Sevková, Mgr. (nezávislý kandidát) - 286

57. Peter Škovranko (nezávislý kandidát) - 279

58. Peter Ferenc (SLOVENSKÁ KONZERVATÍVNA STRANA) - 273

59. Július Kvetán, JUDr. (NAJ - Nezávislosť a Jednota, Strana mladých ľudí) - 255

60. Gejza Kašo (Strana rómskej koalície - SRK) - 249

61. Miroslav Gombár, Ing. (NOVA) - 240

62. Jozef Bajkó (Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja) - 230

63. Michal Kohút, Ing. (NAJ - Nezávislosť a Jednota, Strana mladých ľudí) - 221

64. Radoslav Nedzbala, Mgr. (nezávislý kandidát) - 215

65. Jaroslav Pacek, Ing. (nezávislý kandidát) - 205

66. Dana Makarová, Mgr. (nezávislý kandidát) - 199

67. Stanislav Hančár (NAJ - Nezávislosť a Jednota, Strana mladých ľudí) - 173

68. Eugen Roman, Ing. (NAJ - Nezávislosť a Jednota, Strana mladých ľudí) - 152

69. Peter Horňák (STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)) - 149

70. Emília Šmaťová (Strana rómskej koalície - SRK) - 146

71. Juraj Modrák (DOMA DOBRE) - 144

72. Valéria Brincková, Mgr. (SLOVENSKÁ KONZERVATÍVNA STRANA) - 142

73. Jozef Barlík (VZDOR - strana práce) - 140

74. Lukáš Šandor (STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) - 126

75. Lukáš Tkáč (SLOVENSKÁ KONZERVATÍVNA STRANA) - 96

Zdroj: www.humenne.sk

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Životná múdrosť znamená: Všetky veci brať ako dôležité, ale nijakú celkom vážne.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

13.12.2018 / Školy

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

Divadelné predstavenie žiakov a študentov Cirkevnej spojenej školy v spolupráci so Súkromnou umeleckou školou Via arto aj tento rok potešilo...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

12.12.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

11.12.2018 / Samospráva

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

V pondelok 10. decembra 2018 sa uskutočnilo slávnostné ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom zložil sľub novozvolený primátor PhDr. Ing. Miloš...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

11.12.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

10.12.2018 / Školy

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

Ako každý rok pred vianočnými sviatkami, aj tento rok sa predstavila ZUŠ na Mierovej ulici v Humennom MIKULÁŠSKYM KONCERTOM pre...

Čítať viac