Primátorská anketa: Čo by ste chceli podniknúť v oblasti riešenia rómskej problematiky v Humennom najmä v súvislosti s mestskou časťou Podskalka?

  • Kategória: Voľby 2018
  • Uverejnené 29. 10. 2018
  • Napísal: admin
primatorska-anketa11

Jednou z otázok, ktoré sú často diskutované medzi občanmi Humenného, je rómska politika a osada Podskalka. Našim primátorským kandidátom sme preto položili otázku aj na túto tému.

Peter Grundza (32 r.), údržbár - Strana moderného Slovenska (sms)
* Tento kandidát na naše otázky doposiaľ neodpovedal.

Miloš Meričko, PhDr. Ing. (44 r.), ekonóm - OĽaNO, KDH, SaS, Strana práce, SOĽ, Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia
Príkladom pre riešenie rómskej problematiky je pre mňa obec Spišský Hrhov. Je potrebné zapojiť aj obyvateľov Podskalky do aktivít mesta a aj pre nich je dôležitá práca. Ďalej je potrebné vychovávať rómske deti už od malička k slušnosti a čistote prostredia. To budeme robiť v komunitnom centre. Bude potrebné vyriešiť aj majetkovo právne vzťahy k pozemkom na tomto území a vytvorenie športoviská v rámci areálu základnej školy.

Michal Paraska (61 r.), manažér - nezávislý kandidát
* Tento kandidát na naše otázky doposiaľ neodpovedal.

Peter Pipák, Ing. MPH (39 r.), manažér - SNS
Základom je práca komunitného centra, kde sa vieme ihneď inšpirovať samosprávami, ktoré prácou, vzdelaním a zapojením obyvateľov marginalizovaných skupín do života mesta či obce dokázali túto problematiku efektívne riešiť. Je to podpora občianskych združení pracujúcich s rómskou mládežou, podpora vzdelávacích, športových a kultúrnych aktivít a samozrejme je potrebné ich pomocou vhodných nástrojov zapojiť na trhu práce, ako som už naznačil aj prostredníctvom mestskej firmy.

Miroslav Porochnavý, Mgr. (47 r.), investičný manažér - nezávislý kandidát
Mám pocit, že na túto tému bolo všetko už dávno povedané. O tejto téme viac nie je potrebné rozprávať, ale KONAŤ. Preto už teraz spolupracujem priamo s občanmi, ktorých sa to týka. Majú svoju predstavu a sami najlepšie vedia, čo potrebujú. Sú medzi nimi aj kandidáti do mestského zastupiteľstva a ja som hrdý na to, že máme už teraz vytvorenú skupinu ľudí, ktorí mienia bez predsudkov a spriama vyhrnúť rukávy a začať konať. A buďte si istí, že sa budú pýtať aj na to, kde sa nachádzajú všetky tie zdroje, ktoré boli pre ich komunitu vyčlenené a z ktorých dostali akurát tak svojpomocne vybudovaný dom smútku, bez kompletných inžinierskych sietí stojaci na cudzom pozemku.

Vladimír Ragan (34 r.), horizontkár - nezávislý kandidát
Neviem konkretne aky problem mate na mysli v suvislosti s romskou problematikou ale prvorade im bude treba poskytnut pracu a zaclenit najma ich deti a aj ich do majority.

Jana Vaľová, PhDr. (53 r.), primátorka - Smer-SD, Most-Híd, Strana zelených Slovenska
Dnes sú schválené a podpísane zmluvy, a to prístavba materskej školy a komunitné centrum, na ktoré mesto získalo financie z eurofondov. V jednom prípade prebieha výberové konanie a v druhom prípade si zhotoviteľ prevzal stavbu a môže stavať.

Slavěna Vorobelová, Ing. (36 r.), predsedníčka politickej strany - Národná koalícia
Riešením je v prvom rade vzdelávanie týchto ľudí a to od útleho detstva, teda dôležité bude začleňovať deti do kolektívu a nie segregovať ich tým, že mesto im zriadi škôlku a školu v osade. To má totižto svoje následky neskôr, keď opustia tieto zariadenia a stáva sa to len časovanou bombou ako sme toho už svedkami v súčasnosti. Určite je vítaná pomoc aj aktivistov a ľudí žijúcich priamo v tejto časti mesta. Príkladom môže byť obec Spišský Hrhov, že všetko sa dá riešiť, keď sa chce, záleží len a len na prístupe kompetentných.

Miroslava Zajcevová, Ing. (47 r.), riaditeľka spoločnosti - nezávislá kandidátka
* Tento kandidát na naše otázky doposiaľ neodpovedal.

Richard Žolna Mgr. (28 r.), právnik - Európska demokratická strana
* Tento kandidát na naše otázky doposiaľ neodpovedal.

* viac primátorských odpovedí i samotné informácie ku komunálnym voľbám 2018 nájdete na adrese: www.nasehumenne.sk/volby-2018

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Keď Ti život predkladá dôvody na plač, ukáž mu, že máš tisíc a jeden dôvod na smiech.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

23.04.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 17. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.04.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

18.04.2019 / Život

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

Jar rozkvitla púčikmi stromov v našom meste rýchlosťou svetla. Vzduch je teplejší a dni o čosi dlhšie naplnené svetlom. Námestie...

Čítať viac

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

17.04.2019 / Cirkev

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

Ponúkame liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu v dňoch 18. - 21.04.2019 v humenskom gréckokatolíckom kostole - farnosť Zosnutia...

Čítať viac

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

17.04.2019 / Život

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

Mesto Humenné sa v tomto roku zapojilo do tradičnej celoslovenskej humánnej zbierky známej pod názvom Deň narcisov, ktorý sa uskutočnil...

Čítať viac