Primátorská anketa: Čo by ste chceli podniknúť v oblasti riešenia rómskej problematiky v Humennom najmä v súvislosti s mestskou časťou Podskalka?

  • Kategória: Voľby 2018
  • Uverejnené 29. 10. 2018
  • Napísal: admin
primatorska-anketa11

Jednou z otázok, ktoré sú často diskutované medzi občanmi Humenného, je rómska politika a osada Podskalka. Našim primátorským kandidátom sme preto položili otázku aj na túto tému.

Peter Grundza (32 r.), údržbár - Strana moderného Slovenska (sms)
* Tento kandidát na naše otázky doposiaľ neodpovedal.

Miloš Meričko, PhDr. Ing. (44 r.), ekonóm - OĽaNO, KDH, SaS, Strana práce, SOĽ, Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia
Príkladom pre riešenie rómskej problematiky je pre mňa obec Spišský Hrhov. Je potrebné zapojiť aj obyvateľov Podskalky do aktivít mesta a aj pre nich je dôležitá práca. Ďalej je potrebné vychovávať rómske deti už od malička k slušnosti a čistote prostredia. To budeme robiť v komunitnom centre. Bude potrebné vyriešiť aj majetkovo právne vzťahy k pozemkom na tomto území a vytvorenie športoviská v rámci areálu základnej školy.

Michal Paraska (61 r.), manažér - nezávislý kandidát
* Tento kandidát na naše otázky doposiaľ neodpovedal.

Peter Pipák, Ing. MPH (39 r.), manažér - SNS
Základom je práca komunitného centra, kde sa vieme ihneď inšpirovať samosprávami, ktoré prácou, vzdelaním a zapojením obyvateľov marginalizovaných skupín do života mesta či obce dokázali túto problematiku efektívne riešiť. Je to podpora občianskych združení pracujúcich s rómskou mládežou, podpora vzdelávacích, športových a kultúrnych aktivít a samozrejme je potrebné ich pomocou vhodných nástrojov zapojiť na trhu práce, ako som už naznačil aj prostredníctvom mestskej firmy.

Miroslav Porochnavý, Mgr. (47 r.), investičný manažér - nezávislý kandidát
Mám pocit, že na túto tému bolo všetko už dávno povedané. O tejto téme viac nie je potrebné rozprávať, ale KONAŤ. Preto už teraz spolupracujem priamo s občanmi, ktorých sa to týka. Majú svoju predstavu a sami najlepšie vedia, čo potrebujú. Sú medzi nimi aj kandidáti do mestského zastupiteľstva a ja som hrdý na to, že máme už teraz vytvorenú skupinu ľudí, ktorí mienia bez predsudkov a spriama vyhrnúť rukávy a začať konať. A buďte si istí, že sa budú pýtať aj na to, kde sa nachádzajú všetky tie zdroje, ktoré boli pre ich komunitu vyčlenené a z ktorých dostali akurát tak svojpomocne vybudovaný dom smútku, bez kompletných inžinierskych sietí stojaci na cudzom pozemku.

Vladimír Ragan (34 r.), horizontkár - nezávislý kandidát
Neviem konkretne aky problem mate na mysli v suvislosti s romskou problematikou ale prvorade im bude treba poskytnut pracu a zaclenit najma ich deti a aj ich do majority.

Jana Vaľová, PhDr. (53 r.), primátorka - Smer-SD, Most-Híd, Strana zelených Slovenska
Dnes sú schválené a podpísane zmluvy, a to prístavba materskej školy a komunitné centrum, na ktoré mesto získalo financie z eurofondov. V jednom prípade prebieha výberové konanie a v druhom prípade si zhotoviteľ prevzal stavbu a môže stavať.

Slavěna Vorobelová, Ing. (36 r.), predsedníčka politickej strany - Národná koalícia
Riešením je v prvom rade vzdelávanie týchto ľudí a to od útleho detstva, teda dôležité bude začleňovať deti do kolektívu a nie segregovať ich tým, že mesto im zriadi škôlku a školu v osade. To má totižto svoje následky neskôr, keď opustia tieto zariadenia a stáva sa to len časovanou bombou ako sme toho už svedkami v súčasnosti. Určite je vítaná pomoc aj aktivistov a ľudí žijúcich priamo v tejto časti mesta. Príkladom môže byť obec Spišský Hrhov, že všetko sa dá riešiť, keď sa chce, záleží len a len na prístupe kompetentných.

Miroslava Zajcevová, Ing. (47 r.), riaditeľka spoločnosti - nezávislá kandidátka
* Tento kandidát na naše otázky doposiaľ neodpovedal.

Richard Žolna Mgr. (28 r.), právnik - Európska demokratická strana
* Tento kandidát na naše otázky doposiaľ neodpovedal.

* viac primátorských odpovedí i samotné informácie ku komunálnym voľbám 2018 nájdete na adrese: www.nasehumenne.sk/volby-2018

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Vkladajte pozitívne myšlienky ako semená do úrodnej pôdy svojho ducha a dočkáte sa veľkolepej úrody.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

20.01.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

17.01.2019 / Šport

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

Už 19. januára sa v Michalovciach stretnú najväčšie osobnosti St. Nicolaus 1. hokejovej ligy. V poradí...

Čítať viac

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

16.01.2019 / Život

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

Technické služby mesta Humenné v poslednom čase zaznamenali zvýšený počet sťažností. Dôvodom je vraj nedostatočne odhrnutý sneh na chodníkoch na...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

15.01.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

Zdá sa, že vedenie FK Humenné nechce nechať nič na náhodu! Do nasledujúcej časti sezóny III. TIPOS ligy východ vstúpi...

Čítať viac

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

14.01.2019 / Život

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

Január každého roka sa nezaobíde bez bilancovania. Štatistika počtu obyvateľov či narodených a zomrelých prináša vždy zaujímavé čísla.

Čítať viac