Oznam

   Na stránke pracujeme, aby sme vám čoskoro mohli priniesť nový obsah.

Indiáni sa stali víťazmi Táborových Olympijských hier

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 28. 07. 2014
  • Napísal: Tatiana Fecenková
2014-07-tabor-kamenica04

Farnosť v dedine Kamenica nad Cirochou zorganizovala pre deti od 6 do 14 rokov už po tretíkrát letný tábor. Hlavnou myšlienkou bola myšlienka „Radosť rozdávaním rastie“. Program celého tábora nám prostredníctvom článku priblížila animátorka Tatiana.

Už tretí rok sa aj vo farnosti Kamenica nad Cirochou konal letný detský tábor. Zúčastniť sa ho mohli všetky deti od 6 do 14 rokov. Potešili sme sa, že sa prihlásili aj deti, ktoré doteraz nevynechali ani jeden náš tábor. Deťom sa tábor veľmi páčil a my animátori sme si s nimi tiež dosť užili. Aspoň v skratke vám predstavím náplň jednotlivých dní.

2014-07-tabor-kamenica03

V pondelok sme sa všetci zišli v kostole na prvej táborovej svätej omši. Po omši sme si rozdelili deti do piatich skupín a potom sme sa presunuli všetci spolu na farskú záhradu. V skupinkách si deti s animátormi vymysleli názov, bojový pokrik a nakoniec vyrobili vlajku. Po predstavení "Slnečníc", "Indiánov", "Darov mora", "Modrých Zidaňov" a "Ja neviem uš" sme sa súťažne naladení pustili do prvých disciplín. Ani sme sa nenazdali a bol čas na spoločný obed. Keď sme sa z neho vrátili, pokračovali sme v súťažení až do tretej hodiny, ktorá každodenne patrila modlitbe Korunky Božieho milosrdenstva. Po modlitbe a chutnom olovrante sme dokončili posledné disciplíny a všetci sa zišli na nástupe, kde sme si deň vyhodnotili.

2014-07-tabor-kamenica05

Dopoludnie ďalšieho dňa patrilo dopravnej polícií. Na parkovisku pri Kultúrnom dome pre nás pripravili policajti dopravné ihrisko, po ktorom si mohlo zajazdiť každé dieťa. Po krátkom výcviku sa konalo "Tour de Kamenica", všetci sme sa presunuli v pelotóne ulicami Kamenice až na farskú záhradu, na ktorej prebiehali všetky poobedňajšie aktivity.Stredu sme pre nepriazeň počasia museli stráviť v Kultúrnom dome, ale to sme hravo zvládli a deťom sa to miestami páčilo ešte viac ako na farskej záhrade.

Najatraktívnejším dňom nášho tábora bol štvrtok, počas ktorého nás čakala návšteva Stariny a Uliča. V Uliči sme si mohli prezrieť maketky drevených kostolíkov blízkeho okolia, ktoré sú národnými kultúrnymi pamiatkami. Potom sme si aj jeden z nich prezreli v Uličskom Krivom. Pre krátkosť času nám už nezostávalo nič iné, len vrátiť sa domov a tešiť sa na záverečný deň tábora. Hneď ráno nás nepotešil pohľad von z okna. Vyzeralo to tak, že sa každú chvíľu rozprší a tak sme deň museli stráviť znova v Kultúrnom dome. Tam sme si urobili ,,Táborové Olympijské hry“, v ktorých sme sa snažili získať čo najviac bodov do záverečného hodnotenia, aby sme svoj tím priviedli k celkovému víťazstvu.

Po záverečnej svätej omši boli vyhlásené celkové výsledky, v ktorých sme sa dozvedeli, že víťazmi "Táborových Olympijských hier" a aj celého tábora sa stali nepremožiteľní "Indiáni". Mottom celého tábora bol slogan: „Radosť rozdávaním rastie“, preto sme sa snažili rozdať čo najviac radosti, aby mohla medzi nami neustále rásť. Plní zážitkov a radosti z tohto ročníka sa už teraz tešíme na ten ďalší.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Spievali sme pre „pápeža“

06.10.2021 / Školy

Spievali sme pre „pápeža“

Cirkevná spojená škola v Humennom a jej študentky sa aktívne zapojili do priebehu celej slávnosti v Košiciach. Sestry Miriama a...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

23.06.2021 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

18.06.2021 / Život

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

Letné kúpalisko v Humennom sa pre verejnosť otvára už tento víkend. V druhom stupni ostražitosti (oranžový okres) je kapacita kúpaliska...

Čítať viac

Nenechajme ich stáť bokom

17.06.2021 / Školy

Nenechajme ich stáť bokom

„Empatia“ – krátke slovo so silným významom. Vieme však ešte vôbec čo toto slovo znamená? Nezabudli sme na jeho význam...

Čítať viac

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

23.05.2021 / Školy

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

Milí naši dobrodinci, rodičia a priatelia školy, čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a...

Čítať viac