Nešlo o víťazstvo a trofeje, ale o stretnutie ľudí s dobrou vôľou a dobrým srdcom

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 13. 06. 2013
  • Napísal: Bianka Jevičová
2013-6-gagls7

Ako už býva zvykom študenti Gymnázia arm. gen. L. Svobodu pripravili opäť raz peknú akciu pre deti zo Špeciálnej internátnej školy v Humennom. 3. júna sa oslavoval deň detí. Programu sa zúčastnila stovka malých i veľkých žiakov tejto školy.

„Iba srdcom vidíme podstatu.“ Platí to osobitne pre naše vnímanie postihnutých. Musíme sa naučiť vidieť srdcom, naučiť sa vidieť v tomto človeku neviditeľné – jeho jedinečnú dušu. Vytvárať mosty medzi skupinami spoločnosti, medzi osobami s rôznym zdravotným postihnutím, osobami s nepriaznivým zdravotným stavom a zdravými ľuďmi.

Spojená škola internátna sa skladá zo štyroch zložiek, od tých najmenších zo škôlky až po žiakov z praktickej školy. Medzi deťmi bolo vidieť dôveru a spoluprácu, ktorú si navzájom preukazovali. K celej atmosfére dopomohlo 22 študentov gymnázia, ktorí obetovali svoj čas v prospech detí a vytvorili im aspoň pár svetlých momentov v ich živote.

2013-6-gagls2

Ráno sa začalo prípravami na samotný program, deti absolvovali stanoviská s rôznym zameraním. Neskôr nasledovala diskotéka, na ktorú sa všetci tešili, čo bolo vidieť aj z iskier v ich očiach.

Bola to akcia, ktorú si vlastne pripravili deti pre deti, žiaci našej školy boli veľmi ochotní, čím svojou troškou prispeli k celkovej atmosfére, ktorú sme si nenechali pokaziť ani daždivým počasím. Deti zo spojenej internátnej školy sa, rovnako ako aj naši žiaci, bavili, a chceli súťažiť, dokonca na niektoré stanoviská chodili aj viackrát. Celú akciu sme zavŕšili spoločnou diskotékou, na ktorú sa deti tešili asi najviac. Nálada bola veselá, tancovali sme vyše hodiny a niektoré pohyby či tanečné kroky dokonca učili deti našich žiakov.

2013-6-gagls3

Bolo to také vzájomné, niečo od nás pre nich a niečo od nich pre nás. Tie detičky sú veľmi vďačné a veselé, to sa odrazilo aj na celkovej kvalite celej akcie, ktorá si, myslím, oproti našej poslednej Mikulášskej akcii zvýšila. Je pekné, že sa stále nájde dostatok ľudí, aby spravili pekný deň,“ dodáva študentka Mánička.

Ľudia by mali pochopiť, že deti s telesným postihnutím nemajú žiadnu chorobu. Tieto deti nehľadajú liek, ale chcú byť akceptované a mať právo byť ako ostatné deti.

* foto: Matej Procházka

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

11.10.2019 / Život

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

Koncom augusta tohto roka sme Vás informovali o vzniknutých havarijných stavoch na strechách mestských budov. Príčinou havarijných stavov v tom...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

10.10.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

09.10.2019 / Školy

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

Vďaka Komunitnej nadácii mesta Humenné je areál pred Základnou školou Pugačevova opäť krajší. Využili sme možnosť, ktorú ponúka KNMH a...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

07.10.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 41. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Mestská polícia má za sebou rušný september

02.10.2019 / Život

Mestská polícia má za sebou rušný september

V mesiaci september 2019 sa na priamom výkone služby podieľalo 14 príslušníkov humenskej mestskej polície (MsP). Svoju činnosť zameriavali...

Čítať viac