Freemar - chlapci čo chcú pre mladých v meste niečo urobiť

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 12. 06. 2013
  • Napísal: Stanislav Mikita
2013-6-freemar-cup

Nedávno sme priniesli informácie o chystanom futsalovom turnaji. Mnohí z Vás ste začali pátrať o koho ide a kto prichádza s takouto aktivitou. My sme sa spojili s organizátormi Frederikom Gergeľom i Martinom Ruščanským a položili sme im niekoľko otázok.

Chlapci, prečo práve skratka FREEMAR?
Nad skratkou FreeMar sme rozmýšľali dlhšie, ale nakoniec to prišlo spojením našich dvoch mien, Frederik Gergeľ a Martin Rusčanský. Našli sme sa ako dobrí parťáci so skvelými nápadmi a s túžbou niečo dosiahnuť a niečo spraviť pre seba, no najmä pre iných.
Celkom sa nám ten názov zapáčil. Freemar je vlastne dobrovoľnícka neformálna skupina "nás" - dvoch mladých ľudí, ktorí nechcú sedieť iba doma, ale chcú aj niečo prospešné urobiť pre mládež i pre mesto. V jednoduchej skratke Freemar sa nachádza cieľavedomosť, aktivita, priebojnosť, športový duch, empatia a hlavne priateľstvo a otvorenosť k novým výzvam.

Skúste aspoň v skratke opísať, aké aktivity chystáte na leto?
V lete by sme chceli okrem futsalového turnaja zorganizovať ešte nejaké futbalové, volejbalové, či iné turnaje a snáď nájdeme sponzorov na nejaké nešportové aktivity. Stále dúfame, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí nám na naše aktivity radi prispejú a pomôžu nám s tým, aby sme pre mládež vytvorili podmienky na organizované aktivity. Ak sa podarí, radi by sme zorganizovali aj cyklistické aktivity alebo aj hudobné koncerty.

Prečo ste sa rozhodli niečo také vytvoriť?
Rozhodli sme sa preto z dôvodov, že v našom meste chýba dostatok športových aktivít najmä pre „neklubových“ športovcov. Chceme pozdvihnúť úroveň našej mládeže, aby ukázali, že nie sú iba pasívni, ale aj aktívni. Snáď sa nám to podarí práve takýmito športovými akciami.

Čo očakávate od turnaja, ktorý pripravujete?
Je to náš prvý oficiálny futsalový turnaj, ktorý sa bude konať v hale. Očakávame plnú obsadenosť tímov nakoľko sa do týždňa prihlásilo už 9 tímov. Dúfame že tento turnaj dopadne skvele a aby sme mohli takéto niečo zorganizovať aj nabudúce, potrebujeme podporu z vonka. Zišla by sa podporu samosprávy a podporu miestnych médií a podnikateľov. Potrebujeme toleranciu v slabých chvíľkach a podporu v tých ostatných.

Aký bude priebeh samotného turnaja?
Začne to oficiálne ráno o 9:00 úvodnými pokynmi a o 9:20 by sa mal začať hrať prvý zápas. Všetky informácie o priebehu poskytujeme na FB skupine "Leto s Freemar" alebo na maily Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Samotný priebeh turnaja závisí od počtu prihlásených mužstiev.

Čo bolo cieľom tejto prvej aktivity?
Ciele sme už opísali hore. Priestor na pohyb je najhlavnejším cieľom, ktorý sa podaril už tým, že sa tento turnaj bude konať. Ďalšie ciele sú napríklad fair play, dokázať aktivitu mládeže a spestrenie dopoludnia a popoludnia občanom mesta.

Na plagáte čitatelia nájdu aj logo detskej organizácie Fénix. Akým spôsobom s nimi spolupracujete?
Detská organizácia Fénix nás podporila v rámci svojich možností, keďže je to nezisková organizácia, ktorá nemá financie na rozdávanie. Logom na plagátoch sme chceli podporiť najmä my ju, keďže obaja sme členovia tejto organizácie a táto organizácia sa snaží o to isté, o čo sa snažíme my: vyplniť zmysluplne voľný čas detí a mládeže.

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Od septembra dôjde k zrušeniu linky MHD

22.08.2019 / Samospráva

Od septembra dôjde k zrušeniu linky MHD

Od 1. septembra 2019 dochádza k zrušeniu MHD linky č. 7 Železničná stanica – Suchý Jarok. Dôvodom tohto kroku je nerentabilnosť...

Čítať viac

Tenis: Naši tenisti boli úspešní na turnajoch na celom Slovensku!

21.08.2019 / Šport

Tenis: Naši tenisti boli úspešní na turnajoch na celom Slovensku!

Počas augusta obsadili humenskí tenisti na turnajoch po celom Slovensku popredné priečky. Pod Tatrami zvíťazil v dvojhre Christián Valalik, z...

Čítať viac

Dočasná nedostupnosť expozícií Vihorlatského múzea

21.08.2019 / Kultúra

Dočasná nedostupnosť expozícií Vihorlatského múzea

Vihorlatské múzeum v Humennom, vzhľadom na prebiehajúce intenzívne rekonštrukčné práce II. etapy úprav renesančného kaštieľa v Humennom, oznamuje širokej verejnosti návštevníkov a...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

20.08.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 34. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Futbal: päťgólová prestrelka skončila v humenský prospech

19.08.2019 / Šport

Futbal: päťgólová prestrelka skončila v humenský prospech

V sobotu 17. augusta sa na domácom trávniku v Humennom odohral zaujímavý zápas s Prešovom, v ktorom hostia podľahli našim...

Čítať viac