Freemar - chlapci čo chcú pre mladých v meste niečo urobiť

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 12. 06. 2013
  • Napísal: Stanislav Mikita
2013-6-freemar-cup

Nedávno sme priniesli informácie o chystanom futsalovom turnaji. Mnohí z Vás ste začali pátrať o koho ide a kto prichádza s takouto aktivitou. My sme sa spojili s organizátormi Frederikom Gergeľom i Martinom Ruščanským a položili sme im niekoľko otázok.

Chlapci, prečo práve skratka FREEMAR?
Nad skratkou FreeMar sme rozmýšľali dlhšie, ale nakoniec to prišlo spojením našich dvoch mien, Frederik Gergeľ a Martin Rusčanský. Našli sme sa ako dobrí parťáci so skvelými nápadmi a s túžbou niečo dosiahnuť a niečo spraviť pre seba, no najmä pre iných.
Celkom sa nám ten názov zapáčil. Freemar je vlastne dobrovoľnícka neformálna skupina "nás" - dvoch mladých ľudí, ktorí nechcú sedieť iba doma, ale chcú aj niečo prospešné urobiť pre mládež i pre mesto. V jednoduchej skratke Freemar sa nachádza cieľavedomosť, aktivita, priebojnosť, športový duch, empatia a hlavne priateľstvo a otvorenosť k novým výzvam.

Skúste aspoň v skratke opísať, aké aktivity chystáte na leto?
V lete by sme chceli okrem futsalového turnaja zorganizovať ešte nejaké futbalové, volejbalové, či iné turnaje a snáď nájdeme sponzorov na nejaké nešportové aktivity. Stále dúfame, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí nám na naše aktivity radi prispejú a pomôžu nám s tým, aby sme pre mládež vytvorili podmienky na organizované aktivity. Ak sa podarí, radi by sme zorganizovali aj cyklistické aktivity alebo aj hudobné koncerty.

Prečo ste sa rozhodli niečo také vytvoriť?
Rozhodli sme sa preto z dôvodov, že v našom meste chýba dostatok športových aktivít najmä pre „neklubových“ športovcov. Chceme pozdvihnúť úroveň našej mládeže, aby ukázali, že nie sú iba pasívni, ale aj aktívni. Snáď sa nám to podarí práve takýmito športovými akciami.

Čo očakávate od turnaja, ktorý pripravujete?
Je to náš prvý oficiálny futsalový turnaj, ktorý sa bude konať v hale. Očakávame plnú obsadenosť tímov nakoľko sa do týždňa prihlásilo už 9 tímov. Dúfame že tento turnaj dopadne skvele a aby sme mohli takéto niečo zorganizovať aj nabudúce, potrebujeme podporu z vonka. Zišla by sa podporu samosprávy a podporu miestnych médií a podnikateľov. Potrebujeme toleranciu v slabých chvíľkach a podporu v tých ostatných.

Aký bude priebeh samotného turnaja?
Začne to oficiálne ráno o 9:00 úvodnými pokynmi a o 9:20 by sa mal začať hrať prvý zápas. Všetky informácie o priebehu poskytujeme na FB skupine "Leto s Freemar" alebo na maily Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Samotný priebeh turnaja závisí od počtu prihlásených mužstiev.

Čo bolo cieľom tejto prvej aktivity?
Ciele sme už opísali hore. Priestor na pohyb je najhlavnejším cieľom, ktorý sa podaril už tým, že sa tento turnaj bude konať. Ďalšie ciele sú napríklad fair play, dokázať aktivitu mládeže a spestrenie dopoludnia a popoludnia občanom mesta.

Na plagáte čitatelia nájdu aj logo detskej organizácie Fénix. Akým spôsobom s nimi spolupracujete?
Detská organizácia Fénix nás podporila v rámci svojich možností, keďže je to nezisková organizácia, ktorá nemá financie na rozdávanie. Logom na plagátoch sme chceli podporiť najmä my ju, keďže obaja sme členovia tejto organizácie a táto organizácia sa snaží o to isté, o čo sa snažíme my: vyplniť zmysluplne voľný čas detí a mládeže.

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Bilancujeme uplynulý rok. Aké netradičné mená dostali mladí Humenčania?

17.01.2020 / Život

Bilancujeme uplynulý rok. Aké netradičné mená dostali mladí Humenčania?

Mesiac január je známy najmä štatistickým bilancovaním uplynulého roka. Inak tomu nebude ani teraz. Zaujímavé informácie sa budú týkať najmä...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

16.01.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

16.01.2020 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2020.

Čítať viac

Národný týždeň manželstva - Manželské príbehy v obraze a slove

15.01.2020 / Kultúra

Národný týždeň manželstva - Manželské príbehy v obraze a slove

Vihorlatské múzeum v Humennom sa pripája k organizátorom a podporovateľom podujatí Národného týždňa manželstva, ktoré budú na Slovensku prebiehať v dňoch ...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

14.01.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 3. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac