Amatérska volejbalová liga v Humennom pokračuje!

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 09. 11. 2012
  • Napísal: Lenka Mikitová
2012_11_logo_avlhe

Školský rok 2011/2012 znamenal začiatok amatérskej volejbalovej ligy v Humennom (AVL HE). Prvotná myšlienka vyšla z iniciatívy Jána Moreka a niekoľkých mladých z dediny Udavské, ktorí po úspešnom organizovaní jednodňových volejbalových turnajov túžili po niečom častejšom, pravidelnejšom.

„Hlavným cieľom bolo rozvíjanie volejbalu v Humennom a okolí. Zdalo sa mi, že je tu veľa ľudí, ktorých volejbal baví a chcel som im a aj sebe dať možnosť zlepšovať sa i stretávať ďalších ľudí. Jednoducho, aby zmysluplne využívali svoj voľný čas a bavili sa pri tom. Pre mňa osobne to bola možnosť každý týždeň sa stretnúť a porozprávať s tímom, zahrať si volejbal a zdravo si zasúťažiť,“ prezrádza jeden z prvých iniciátorov AVL HE Ján Morek.
Ligy sa celkovo zúčastnilo 75 hráčov z Humenného i okolia a v priemere mal odohrať každý tím 24 zápasov. Nasledujúca tabuľka poskytuje prehľad konečného poradia tímov, bodoch, počte výherných i nevýherných setov:

2012 11 tabulka avlhe

Po úspešnom zvládnutí prvého ročníka liga sa v organizovaní AVL HE na rok 2012/2013 rozhodli pokračovať Martin Michalenko, Erik Gergeľ a Ján Lojan. Ich snahou je skvalitniť tohtoročnú organizáciu ligy prostredníctvom vzájomnej konzultácie nápadov či problémov, a taktiež zabezpečením pravidelných hracích časov v telocvičniach.
„V lige som sa rozhodol pokračovať pretože si myslím, že je to veľmi dobrý nápad, ako zmysluplne tráviť voľný čas. V Humennom je volejbal momentálne športom číslo jeden, je oň veľký záujem, preto som veril, že nebude problém zohnať ľudí, ktorí by ho radi hrávali pravidelne v rámci nejakej amatérskej súťaže - ligy. Predchádzajúci ročník AVL HE ma utvrdil v tom, že by bola škoda, ak by sa v tom nepokračovalo aj naďalej,“ tvrdí Martin Michalenko.
Do AVL HE 2012/2013 sa celkovo zapojilo 8 tímov, spolu približne 85 hráčov. Hrať sa bude systémom každý s každým 2x (doma-vonku) v telocvičniach na ZŠ Dargovských Hrdinov a Hotelovej Akadémie (v areáli ZŠ Jána Švermu). Hracím dňom bude nedeľa a prvé zápasy sa odohrajú od 16:00. Hrať sa bude podľa štandardných pravidiel volejbalu na tri víťazné sety. Začiatok ligy bol naplánovaný na 11.11.2012 a predpokladá sa, že posledné stretnutia sa odohrajú 3.3.2013. Počas vianočných sviatkov bude v lige prestávka a budú umožnené pohyby hráčov na súpiskách.
„Amatérska volejbalová liga bude už druhý rok fungovať pod organizáciou AVL SK, ktorá združuje amatérske volejbalové ligy na Slovensku. Tento ročník chce spomínaná organizácia podporiť darovaním lopty zn. GALA  a zabezpečením ocenení pre prvé tri tímy v lige, za čo jej účastníci ligy ďakujú,“ doplnil spoluorganizátor Martin Michalenko.
V závere už len dopĺňam, že víťaz AVL HE bude môcť štartovať na Majstrovstvách Slovenska AVL, ktoré sa uskutočnia v Banskej Bystrici na prelome apríla/mája. Takže nezabudnite: športu zdar!

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Odberné miesta pre plošné testovanie COVID-19

28.10.2020 / Život

Odberné miesta pre plošné testovanie COVID-19

Prvé kolo celoplošného testovania obyvateľov Slovenska na COVID-19 sa uskutoční počas víkendu 31.10. – 1.11 (sobota – nedeľa).

Čítať viac

Futbal: Humenský futbal po dlhých rokoch ožil

19.10.2020 / Šport

Futbal: Humenský futbal po dlhých rokoch ožil

Predčasný záver jesene (aktuálne jej prerušenie) musia akceptovať aj futbalisti 3. ligy. Tucet kôl odohral FK Humenné a bilancia 11...

Čítať viac

Obmedzený pohyb na mestskom úrade, zatvorené športoviská a kontroly mestskej polície

13.10.2020 / Život

Obmedzený pohyb na mestskom úrade, zatvorené športoviská a kontroly mestskej polície

Za pondelok (12. októbra) pribudlo v humenskom okrese 9 pozitívne testovaných, dovedna ich je 272 (od marca 2020). V súvislosti s...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

13.10.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

07.10.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 41. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac