Na Slovensku pribudlo 91 prípadov. RÚVZ odporúča uzavrieť humenskú materskú školu.

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 08. 09. 2020
  • Napísal: tlačová správa
04

Na Slovensku v pondelok (7. 9.) pribudlo 91 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 4727. Laboratóriá otestovali 2891 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 77 pacientov, nepribudlo žiadne úmrtie. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk

 

Pozitívne testovaní boli podľa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR boli vyšetrení v okresoch Bratislava (31), Nitra (13), Tvrdošín (6), Humenné (3), Malacky (3), Púchov (3), Senec (3), Šaľa (3), Trnava (3), Michalovce (2), Pezinok (2), Prievidza (2), Ružomberok (2), Senica (2), Skalica (2)a Trebišov (2). Ďalšie prípady zaznamenali aj v okresoch Banská Bystrica (1), Kysucké Nové Mesto (1), Liptovský Mikuláš (1), Nové Zámky (1), Považská Bystrica (1), Prešov (1), Vranov nad Topľou (1), Zvolen (1) a Žilina (1).

"Je medzi nimi 53 žien a 38 mužov, sú vo veku od jedného do 90 rokov," priblížil rezort zdravotníctva.

V nemocniciach je hospitalizovaných 110 ľudí s podozrením na COVID-19 alebo potvrdeným ochorením. Z nich má potvrdené ochorenie 90 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 17 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov. Slovensko dosiaľ eviduje 37 úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom. Počet aktívnych prípadov je aktuálne 1777. Celkový počet ukončených laboratórnych testov dosiahol počet 360 636.

01

RÚVZ odporúča uzavrieť materskú školu Dargovských hrdinov

Riaditeľka materskej školy Darg. hrdinov bola v pondelok (7.9.) večer informovaná svojou zamestnankyňou, že je pozitívne testovaná na koronavírus COVID-19. Ešte v ten večer oboznámila vedenie mesta, snažila sa tiež komunikovať aj Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Humennom.

Na dnes (utorok 8.9.) je MŠ Dargovských hrdinov z rozhodnutia krízového štábu zatvorená. Učiteľka do priameho kontaktu s deťmi neprišla, v piatok 28. augusta sa však zúčastnila na pracovnej porade v materskej škole. Postupovať sa bude na základe pokynov RÚVZ v Humennom.

Od inkriminovaného 28. augusta, kedy bola učiteľka na pracovisku, sa u ďalších zamestnancov MŠ Dargovských hrdinov žiadne príznaky neobjavili. Zo zasadnutia krízového štábu tiež vzišlo, že objekty materskej školy budú v stredu (9.9.) dôkladne dezinfikované (vnútorné aj vonkajšie priestory).

Meranie telesnej teploty sa opätovne zavedie na Mestskom úrade v Humennom, realizovať ho majú aj Správa rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) a Mestské kultúrne stredisko pred kultúrnymi podujatiami. Žiadame účastníkov o trpezlivosť a skorší príchod na predstavenia.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Humenčan Dominik Kopec prichádza s novým inšpiratívnym projektom Ver si!

07.01.2021 / Rozhovory

Humenčan Dominik Kopec prichádza s novým inšpiratívnym projektom Ver si!

Humenčan Dominik Kopec v čase korony nezaháľal, ale spolu s tímom ďalších ľudí sa pustil do inšpiratívneho projektu s názvom...

Čítať viac

Program vývozu odpadu počas Štedrého dňa

23.12.2020 / Život

Program vývozu odpadu počas Štedrého dňa

Technické služby mesta Humenné vykonajú vývoz odpadu aj vo sviatočný štvrtok 24. decembra. Na Štedrý deň je v meste plánovaných...

Čítať viac

Hygienické opatrenia sa týkajú aj odpaľovania Betlehemského svetla

23.12.2020 / Život

Hygienické opatrenia sa týkajú aj odpaľovania Betlehemského svetla

Tento rok je plný zmien, nariadení, opatrení a je iný ako tie ostatné. To všetko má samozrejme vplyv aj na...

Čítať viac

V Humennom sa môžete otestovať antigénovými testami už na piatich miestach

18.12.2020 / Život

V Humennom sa môžete otestovať antigénovými testami už na piatich miestach

Na území mesta Humenné sú pre verejnosť v prevádzke 5 antigénové testovacie miesta. Testovanie je bezplatné. Odbery sa konajú počas...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

09.12.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac