Humenská nemocnica je pripravená na pacientov nakazených koronavírusom. Zriadila aj odberné miesto!

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 10. 04. 2020
01

Nemocnica A. Leňa v Humennom vyčlenila pre pacientov nakazených chorobou COVID-19 samostatný pavilón E, v ktorom je pripravených 30 lôžok.

Ak sa počet pacientov bude zvyšovať, nemocnica je pripravená reprofilizovať ďalších 100 až 120 lôžok. „Pre pacientov bez podozrenia na COVID-19 sú vyčlenené pavilóny A,B a C, kde nemocnica prevádzkuje všetky oddelenia nemocnice v redukovanom počte lôžok, avšak okrem oddelenia dlhodobo chorých, ktoré je dočasne uzavreté. V súčasnosti je pacient po potvrdení pozitivity na ochorenie COVID-19 transportovaný na najbližšie pracovisko infektológie alebo v prípade ľahkého priebehu ochorenia ostáva v domácom liečení," vysvetlila Jana Fedáková, komunikačný špecialista ProCare a Svet zdravia.

V prípade, ak sa kapacity spomínaných pracovísk naplnia, bude pacient hospitalizovaný na COVID oddelení aj v humenskej nemocnici.

02

Otestovať sa môžete už aj v Humennom 

Mobilné odberové miesto pre testovanie pacientov na COVID-19 začali využívať počnúc piatkom 3. apríla pred humenskou Nemocnicou A. Leňa v spolupráci so súkromnými laboratóriami Alpha medical. Testovanie sa realizuje každý deň (vrátane víkendov) v čase od 8:00 hod. do 14:00 hod. v približne 5-minútových intervaloch. Odberové miesto sa nachádza pred pavilónom E (budova bývalej LDCH).

03

Zdravotníci humenskej nemocnice odoberajú výtery z hrdla a nosa indikovaným pacientom, ktorých na otestovanie určí Regionálny úrad verejného zdravotníctva a samoplatcom.

Samoplatcovia sa musia objednať na otestovanie vopred cez stránku www.lab.online. Denné kapacity sú obmedzené a prioritou je testovanie pre Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Samoplatcovia sa teda môžu objednať na otestovanie až po rezervácii termínov pre indikovaných pacientov určených Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v danom dni.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

20.05.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Slovensko prejde na štvrtú fázu uvoľňovania opatrení

19.05.2020 / Život

Slovensko prejde na štvrtú fázu uvoľňovania opatrení

V priebehu tohto týždňa začne štvrtá fáza uvoľňovania reštriktívnych opatrení prijatých v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Čítať viac

Video: #PPteam - Cvičenie na tretí týždeň

21.04.2020 / Život

Video: #PPteam - Cvičenie na tretí týždeň

Po prvých dvoch videách nás oslovilo veľa žien s tým, že by chceli viac cvikov na zadok. Keďže pre ženy...

Čítať viac

Prebieha vakcinácia líšok. Odporúča sa obmedziť pohyb v lese!

20.04.2020 / Život

Prebieha vakcinácia líšok. Odporúča sa obmedziť pohyb v lese!

Koronavírus vyprázdnil ulice i nákupné centrá, ľudia v slnečných jarných dňoch mieria do prírody. Niektorí sa vydajú na dlhšie prechádzky,...

Čítať viac

V Humennom odobrali 444 vzoriek na COVID-19. Niektoré boli pozitívne!

17.04.2020 / Život

V Humennom odobrali 444 vzoriek na COVID-19. Niektoré boli pozitívne!

V rámci mobilného odberového miesta pri humenskej nemocnici zdravotníci vykonali ku štvrtku 16. apríla dovedna 444 odberov.

Čítať viac