Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 17. 03. 2020
humenne-kastiel

Zasadnutia krízového štábu sa v aktuálnej situácii konajú v dennej perióde, po pondelku a utorku (16. a 17. marca) budú pokračovať aj v ďalšej časti týždňa.

Stále sú konkretizované opatrenia mesta Humenné v súvislosti so zabraňovaním nákazy vírusu COVID-19 (koronavírus). Aby sme ťažkú situáciu zvládli, musíme byť v Humennom všetci disciplinovaní a dodržiavať celoslovenské nariadenia, v súčinnosti s ktorými sú konkretizované aj mestské informácie.

Zľava na stravu pre seniorov

Počnúc stredou 18. marca 2020 je opätovne možné uplatniť si príspevok (zľavu) na stravné. Náš pôvodný zámer apeloval k obmedzeniu voľného pohybu staršieho obyvateľstva. Vzhľadom k celoslovenskému nariadeniu o uzavretých reštauráciách a vydávaniu obedov iba v stanovených hodinách to môžu využiť aj naši seniori. Pre najnutnejšie prípady osamelo žijúcich obyvateľov, ktorým nemôžu zabezpečiť donášku stravy rodinní príslušníci, bude fungovať donášková služba priamo od poskytovateľa stravy. Dostali sme pomocnú roku aj zo strany prevádzkovateľa Šariš pubu v Humennom, ktorý taktiež poskytuje zľavnenú stravu pre seniorov, že zabezpečí zdarma donášku podľa potreby. Konkrétne informácie na tel.: Ladislav Hurka / 0905 849 209

K dispozícii päť automobilov

Slovenský Červený kríž územný spolok Humenné a Mesto Humenné vyčlenili spolu päť motorových vozidiel, ktoré budú slúžiť v nevyhnutných prípadoch (donáška liekov, nákup, donáška stravy) – iba odkázaným, zdravotne znevýhodneným Humenčanom na individuálnu prepravu. Opatrovateľská služba funguje podľa individuálnych potrieb obyvateľov.

Zriadenie infolinky

Mesto Humenné dňom 18. marca zriaďuje pre svojich obyvateľov infolinku. V časoch úradných hodín Mestského úradu v Humennom môžu obyvatelia mesta telefonovať na 057/7863 235 a­lebo 057/7863 220, kde im bude poskytnutá informácia na nimi danú nutnú požiadavku. Iba mimo úradných hodín MsÚ je možné využiť telefonické kontakty Mestskej polície (MsP): 057/775 2101, prípadne bezplatnú linku 159. Operátor MsP požiadavku zaznamená a v súčinnosti s MsÚ Humenné v čo najkratšom možnom čase zabezpečí úkon.

Telefónne kontakty a linky

Všetky najdôležitejšie telefónne kontakty – Slovenský Červený kríž, lekárne, Mestský úrad, tiež webové adresy/ linky na ústredné inštitúcie, ktoré verejnosť potrebuje vedieť v súvislosti so získaním informácií o ochrane zdravia pred šírením nákazy, budú uverejnené na webovej stránke mesta Humenné, FB mesta Humenné a HNTV.

Rúška a respirátory

Mesto Humenné sa všemožne snaží zabezpečiť rúška aj pre svojich obyvateľov. Nie je v silách získať rúška pre všetkých, akútne budú rozdelené tieto ochranné prostriedky pre obyvateľov osady Podskalka, na ktorých čaká od stredy 18. marca vyplácanie sociálnych dávok. Majú inštrukcie, akým spôsobom bude odovzdávanie sociálnych dávok v centre mesta prebiehať, preberať ich má iba oprávnená osoba.

Polievky medzi 9:00 a 10:00 hod.

Charitatívno-sociálne centrum Humenné (Kukorelliho 10) bude vydávať polievky (v jednorázových termomiskách) denne v čase od 9:00 hod. do 10:00 hod. pre ľudí bez domova.

Detská poliklinika

Vnútorné priestory budovy prejdú dôkladnou dezinfekciou. Zdravotnícke zariadenie logicky podlieha častému a blízkemu kontaktu ľudí.

MHD Humenné

Do autobusov budú vpustení iba cestujúci chránení rúškom, resp. inou ochranou tváre (šál, šatka). Na prvom sedadle hneď za šoférom je zákaz sedenia. MHD Humenné aplikuje v mestskom cestnom grafikone od 18. marca (streda) „víkendový“ jazdný režim. Dezinfekcia prebieha v dennej perióde.

Vážení Humenčania, súčasnosť stavia pred každého z nás veľkú prekážku. Zvládnuť ju môžeme iba spoločnými silami. Musíme byť disciplinovaní a súdržní. Len taká je správna cesta.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Neseď nečinne doma, ale cvič spolu s nami + Video č.1

07.04.2020 / Život

Neseď nečinne doma, ale cvič spolu s nami + Video č.1

Aj vy sa sťažujete, že počas dobrovoľnej karantény priberiete? Nemusí sa tak stať a do formy vás počas tohto obdobia...

Čítať viac

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

17.03.2020 / Život

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

Zasadnutia krízového štábu sa v aktuálnej situácii konajú v dennej perióde, po pondelku a utorku (16. a 17....

Čítať viac

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

16.03.2020 / Život

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako príslušný orgán štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na...

Čítať viac

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

16.03.2020 / Samospráva

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

Generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT a.s. (majiteľ skládky odpadov) za účelom zabránenia šírenia koronavírusu nariaďuje  s účinnosťou od 16.03. 2020 až...

Čítať viac

Slovko na dnešný deň

15.03.2020 / Cirkev

Slovko na dnešný deň

Medzi opatrenia, ktoré prijal Ústredný krízový štáb, patrilo aj pozastavenie slávenia svätých omší na území celého Slovenka. Viaceré farnosti však...

Čítať viac