Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 17. 03. 2020
humenne-kastiel

Zasadnutia krízového štábu sa v aktuálnej situácii konajú v dennej perióde, po pondelku a utorku (16. a 17. marca) budú pokračovať aj v ďalšej časti týždňa.

Stále sú konkretizované opatrenia mesta Humenné v súvislosti so zabraňovaním nákazy vírusu COVID-19 (koronavírus). Aby sme ťažkú situáciu zvládli, musíme byť v Humennom všetci disciplinovaní a dodržiavať celoslovenské nariadenia, v súčinnosti s ktorými sú konkretizované aj mestské informácie.

Zľava na stravu pre seniorov

Počnúc stredou 18. marca 2020 je opätovne možné uplatniť si príspevok (zľavu) na stravné. Náš pôvodný zámer apeloval k obmedzeniu voľného pohybu staršieho obyvateľstva. Vzhľadom k celoslovenskému nariadeniu o uzavretých reštauráciách a vydávaniu obedov iba v stanovených hodinách to môžu využiť aj naši seniori. Pre najnutnejšie prípady osamelo žijúcich obyvateľov, ktorým nemôžu zabezpečiť donášku stravy rodinní príslušníci, bude fungovať donášková služba priamo od poskytovateľa stravy. Dostali sme pomocnú roku aj zo strany prevádzkovateľa Šariš pubu v Humennom, ktorý taktiež poskytuje zľavnenú stravu pre seniorov, že zabezpečí zdarma donášku podľa potreby. Konkrétne informácie na tel.: Ladislav Hurka / 0905 849 209

K dispozícii päť automobilov

Slovenský Červený kríž územný spolok Humenné a Mesto Humenné vyčlenili spolu päť motorových vozidiel, ktoré budú slúžiť v nevyhnutných prípadoch (donáška liekov, nákup, donáška stravy) – iba odkázaným, zdravotne znevýhodneným Humenčanom na individuálnu prepravu. Opatrovateľská služba funguje podľa individuálnych potrieb obyvateľov.

Zriadenie infolinky

Mesto Humenné dňom 18. marca zriaďuje pre svojich obyvateľov infolinku. V časoch úradných hodín Mestského úradu v Humennom môžu obyvatelia mesta telefonovať na 057/7863 235 a­lebo 057/7863 220, kde im bude poskytnutá informácia na nimi danú nutnú požiadavku. Iba mimo úradných hodín MsÚ je možné využiť telefonické kontakty Mestskej polície (MsP): 057/775 2101, prípadne bezplatnú linku 159. Operátor MsP požiadavku zaznamená a v súčinnosti s MsÚ Humenné v čo najkratšom možnom čase zabezpečí úkon.

Telefónne kontakty a linky

Všetky najdôležitejšie telefónne kontakty – Slovenský Červený kríž, lekárne, Mestský úrad, tiež webové adresy/ linky na ústredné inštitúcie, ktoré verejnosť potrebuje vedieť v súvislosti so získaním informácií o ochrane zdravia pred šírením nákazy, budú uverejnené na webovej stránke mesta Humenné, FB mesta Humenné a HNTV.

Rúška a respirátory

Mesto Humenné sa všemožne snaží zabezpečiť rúška aj pre svojich obyvateľov. Nie je v silách získať rúška pre všetkých, akútne budú rozdelené tieto ochranné prostriedky pre obyvateľov osady Podskalka, na ktorých čaká od stredy 18. marca vyplácanie sociálnych dávok. Majú inštrukcie, akým spôsobom bude odovzdávanie sociálnych dávok v centre mesta prebiehať, preberať ich má iba oprávnená osoba.

Polievky medzi 9:00 a 10:00 hod.

Charitatívno-sociálne centrum Humenné (Kukorelliho 10) bude vydávať polievky (v jednorázových termomiskách) denne v čase od 9:00 hod. do 10:00 hod. pre ľudí bez domova.

Detská poliklinika

Vnútorné priestory budovy prejdú dôkladnou dezinfekciou. Zdravotnícke zariadenie logicky podlieha častému a blízkemu kontaktu ľudí.

MHD Humenné

Do autobusov budú vpustení iba cestujúci chránení rúškom, resp. inou ochranou tváre (šál, šatka). Na prvom sedadle hneď za šoférom je zákaz sedenia. MHD Humenné aplikuje v mestskom cestnom grafikone od 18. marca (streda) „víkendový“ jazdný režim. Dezinfekcia prebieha v dennej perióde.

Vážení Humenčania, súčasnosť stavia pred každého z nás veľkú prekážku. Zvládnuť ju môžeme iba spoločnými silami. Musíme byť disciplinovaní a súdržní. Len taká je správna cesta.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

15.09.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 38. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Humenné sa stalo centrom subregiónu Horný Zemplín

09.09.2020 / Život

Humenné sa stalo centrom subregiónu Horný Zemplín

Predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský zvolal na pôde Mestského úradu v Humennom pracovné stretnutie. Zástupcovia miest a obcí, ZMOS,...

Čítať viac

Na Slovensku pribudlo 91 prípadov. RÚVZ odporúča uzavrieť humenskú materskú školu.

08.09.2020 / Život

Na Slovensku pribudlo 91 prípadov. RÚVZ odporúča uzavrieť humenskú materskú školu.

Na Slovensku v pondelok (7. 9.) pribudlo 91 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 4727. Laboratóriá otestovali...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

08.09.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Dni mesta so zaujímavým programom i protiepidemiologickými opatreniami

08.09.2020 / Kultúra

Dni mesta so zaujímavým programom i protiepidemiologickými opatreniami

Od marca pretrvávajúce ochorenie COVID-19 už poznamenalo nielen naše bežné životy, ale aj spoločenské, kultúrne či športové akcie a podujatia....

Čítať viac