Obmedzenia kultúrnych podujatí a inštitúcií v Humennom

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 10. 03. 2020
2015_1_VKHE

Obmedzenie vydané Ústredným krízovým štábom Slovenskej republiky sa dotklo aj plánovaných kultúrnych podujatí a kultúrnych inštitúcií v meste Humenné. Obmedzenia sú platné od dnešného dňa.

 

Vihorlatské múzeum

V súvislosti so znižovaním rizika šírenia coronavirusu (COVI-19) prijala na základe rozhodnutia krízového štábu Prešovská krajská samospráva preventívne opatrenia, vykonaním ktorých, je Vihorlatské múzeum v Humennom od 10. marca 2020 až do odvolania pre verejnosť zatvorené.

Vihorlatská knižnica

Na základe vyjadrenia zriaďovateľa platí pre knižnice Prešovského samosprávneho kraja osobitný režim. Od 10. marca 2020 je Vihorlatská knižnica v Humennom pre verejnosť zatvorená až do odvolania. Požičané knihy je možné vrátiť do Biblioboxu alebo predĺžiť dobu zapožičania online. Vzniknuté pokuty budú čitateľom odpustené.

Mestské kultúrne stredisko

Na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky platí zákaz kultúrnych a spoločenských podujatí pre MSKS a Kino Fajn. V termíne od 10. marca. 2020 do 22. marca 2020 sú prerušené všetky kultúrne a filmové podujatia.

Vihorlatská hvezdáreň

Od utorka 10. marca 2020 sú Vihorlatská hvezdáreň v Humennom a Astronomické observatórium na Kolonickom sedle pre verejnosť zatvorené až do odvolania.

Zrušené sú všetky plánované podujatia s účasťou verejnosti a škôl,vrátane podujatí:
> Deň hvezdární a planetárií
> Vernisáž súťaže Vesmír očami detí
> Výstava Vesmír očami detí
> Vedomostná súťaž „Čo vieš o hviezdach?“
> Seminár Kolofota (presunuté)
> Večerné pozorovania pre verejnosť na oboch pracoviskách

Prípadné náhradné termíny podujatí budú včas oznámené.

Bohoslužby prerušené na dva týždne

Konferencia biskupov Slovenska rešpektuje zákaz organizovania verejných podujatí v súvislosti s výskytom nového koronavírusu na Slovensku, preto sa v slovenských kostoloch najbližšie dva týždne neuskutočnia verejné katolícke bohoslužby. Predseda konferencie Stanislav Zvolenský o tom informoval po 95. plenárnom zasadaní Konferencia biskupov Slovenska v Čičmanoch. 
Bohoslužby na dva týždne ruší aj evanjelická cirkev.

Výzva Ministerstvo vnútra SR pre občanov

V súvislosti s výskytom koronavírusu na území Slovenskej republiky Ústredný krízový štáb od 10. marca 2020 prostredníctvom hlavného hygienika SR oficiálne zakázal organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom území štátu. Preventívne zostalo zatvorené aj množstvo školských a predškolských zariadení.

Kvôli nárastu návštev klientskych centier apelujeme na občanov SR, že voľno v práci, škôlkach a školách neznamená, že sa majú masovo presúvať na úrady! Prosíme všetkých - ak to nie je naozaj nevyhnutné, nechoďte na úrady, využite možnosti elektronického vybavovania, prípadne sa informujte telefonicky.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Neseď nečinne doma, ale cvič spolu s nami + Video č.1

07.04.2020 / Život

Neseď nečinne doma, ale cvič spolu s nami + Video č.1

Aj vy sa sťažujete, že počas dobrovoľnej karantény priberiete? Nemusí sa tak stať a do formy vás počas tohto obdobia...

Čítať viac

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

17.03.2020 / Život

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

Zasadnutia krízového štábu sa v aktuálnej situácii konajú v dennej perióde, po pondelku a utorku (16. a 17....

Čítať viac

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

16.03.2020 / Život

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako príslušný orgán štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na...

Čítať viac

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

16.03.2020 / Samospráva

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

Generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT a.s. (majiteľ skládky odpadov) za účelom zabránenia šírenia koronavírusu nariaďuje  s účinnosťou od 16.03. 2020 až...

Čítať viac

Slovko na dnešný deň

15.03.2020 / Cirkev

Slovko na dnešný deň

Medzi opatrenia, ktoré prijal Ústredný krízový štáb, patrilo aj pozastavenie slávenia svätých omší na území celého Slovenka. Viaceré farnosti však...

Čítať viac