Obmedzenie podujatí v meste Humenné. Ako zasiahnu bežný život občanov?

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 10. 03. 2020
20082019

Ústredný krízového štábu Slovenskej republiky vyhlásil pre všetky ústredné orgány štátnej správy, miestnej samosprávy a verejnej správy zákaz organizovať akékoľvek verejné, športové či kultúrne podujatia. 

Toto nariadenie začne platiť od dnes 10. marca. Od utorka sa začnú preventívne kontroly na všetkých hraničných priechodoch na Slovensku.

Stanoviská Futbalovej a Volejbalovej federácie 

Slovenský futbalový zväz i Slovenská volejbalová federácia (SVF) prijali zásadné rozhodnutia v súvislosti s rizikom prenosu koronavírusu (COVID-19) počas podujatí spadajúcich pod ich gesciu.

Vedenie FK Humenné počnúc dnešným dňom až do pondelka 16.marca preventívne ruší tréningovú činnosť všetkým mládežníckym kategóriám od U8 až po U19 FK Humenné z dôvodu rozšíreného vírusového ochorenia na Slovensku.

Slovenská volejbalová federácia rešpektuje všetky opatrenia, už prijaté štátnymi orgánmi a inštitúciami. Zápasy súťaží, riadených SFZ – I. liga starší a mladší dorast (U19, U17, U16), II. liga, skupiny západ a východ (U19, U17), I. liga starší a mladší žiaci, skupiny východ, stred, západ (U15, U14, U13, U12) – plánované na dni 14. – 19. marec 2020, odkladá na neurčito. SFZ zároveň odporúča regionálnym futbalovým zväzom zvážiť rovnaký krok v súťažiach nimi riadenými.

„Rozhodnutie ústredného krízového štábu absolútne rešpektujeme. Zdravie všetkých našich športovcov, členov SVF, ale aj volejbalových priaznivcov je v tejto situácii prioritou. Vzniknutú neočakávanú situáciu budeme dôkladne sledovať a budeme v úzkom kontakte s klubmi a s oblastnými výbormi SVF. Už dnes je jasné, že táto situácia výrazne ovplyvní priebeh našich súťaží, ale budeme sa snažiť nájsť čo najlepší model, aby sme regulárnym spôsobom zvládli záver súťaží na všetkých úrovniach," povedal zastupujúci generálny sekretár SVF Tomáš Singer.

Slovenský zväz ľadového hokeja

Finálové stretnutie 2. hokejovej ligy medzi HC 19 Humenné – Žiar nad Hronom sa prekladá na neurčito.  Zrušené sú aj všetky mládežnícke zápasy HK Humenské Levy. 

Slovenský zväz ľadového hokeja situáciu ďalej monitoruje a bude priebežne reagovať. SZĽH a riadiace orgány súťaží v súlade s oznámením Ústredného krízového štábu zo dňa 9.3.2020 v sú­vislosti s rizikom prenosu koronavírusu (COVID-19) prijali nasledovné rozhodnutia:

Riadiace orgány súťaží SZĽH v súlade s oznámením Ústredného krízového štábu zo dňa 9.3.2020 vydávajú podľa čl. 4.2.5.4 SP SZĽH rozhodnutie, že zápasy v súťažiach Tipsportligy, Slovenskej hokejovej ligy, 2. LIGY SENIOROV, Extraligy žien, Extraligy juniorov, Extraligy dorastu, 1. ligy juniorov, 1. ligy dorastu, Ligy kadetov, Ligy st. žiakov 8., 7., Ligy ml. žiakov 6., 5.; ďalej turnaje prípraviek HP 3. a HP 4., ako aj všetky naplánované priateľské zápasy v ľadovom hokeji na území SR v termíne od 10. do 23. marca 2020 vrátane, sa v tomto období nebudú hrať a odkladajú sa na neurčito.

Správa rekreačných a športových zariadení Humenné

Vedenie mesta Humenné a SRaŠZ s okamžitou platnosťou od dnešného dňa, t. j. 10.03.2020,  v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19 (koronavírus) uzatvára pre verejnosť mestskú plaváreň, zimný štadión, mestskú športovú halu a tenisovú pretlakovú halu do 16.03.2020 vrátane.

MMA turnaj PCF 22

Aj keď organizátorom tohto športového podujatia nie je mesto Humenné, organizácia Pit Cage Fighting sa rozhodla turnaj presunúť na iný termín. Turnaj s poradovým číslom 22 bol naplánovaný na 28. marca 2020. 

“Najbližší voľný termín máme k dispozícii 16. mája v Humennom, tak isto v športovej hale.” Informoval na sociálnych sieťach promotér PCF Pali Hrubý. Tiež dodal, že vstupenky, ktoré boli zakúpené platia samozrejme na májový turnaj. Všetky zápasy, ktoré sa mali uskutočniť na konci marca ostávajú v platnosti a mali by prebehnúť 16. mája v Humennom.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Neseď nečinne doma, ale cvič spolu s nami + Video č.1

07.04.2020 / Život

Neseď nečinne doma, ale cvič spolu s nami + Video č.1

Aj vy sa sťažujete, že počas dobrovoľnej karantény priberiete? Nemusí sa tak stať a do formy vás počas tohto obdobia...

Čítať viac

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

17.03.2020 / Život

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

Zasadnutia krízového štábu sa v aktuálnej situácii konajú v dennej perióde, po pondelku a utorku (16. a 17....

Čítať viac

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

16.03.2020 / Život

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako príslušný orgán štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na...

Čítať viac

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

16.03.2020 / Samospráva

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

Generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT a.s. (majiteľ skládky odpadov) za účelom zabránenia šírenia koronavírusu nariaďuje  s účinnosťou od 16.03. 2020 až...

Čítať viac

Slovko na dnešný deň

15.03.2020 / Cirkev

Slovko na dnešný deň

Medzi opatrenia, ktoré prijal Ústredný krízový štáb, patrilo aj pozastavenie slávenia svätých omší na území celého Slovenka. Viaceré farnosti však...

Čítať viac