V Humennom boli ocenení darcovia krvi

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 29. 11. 2019
  • Napísal: tlačová správa
1574951677

Od stredy 27. novembra patria do pomyselnej siene slávy humenských darcov krvi dvaja noví členovia, ktorí získali najvyššie ocenenie medailu MUDr. Jána Kňazovického. Okrem toho sa Jánskeho plaketám tešia aj desiatky ďalších ocenených.

Krv, tri písmená, ktoré považujeme za symbol života. Prostredníctvom tohto symbolu dávajú darcovia možnosť žiť ďalej mnohým ľuďom. Na vyjadrenie poďakovania za tak ušľachtilý čin akým je darovanie krvi, sa ťažko hľadajú slová, avšak pocit, že práve tá naša krv niekomu zachráni život, ostáva na duši a v srdci už navždy. Slávnostným odovzdaním Jánskeho plakiet a Kňazovického medailí, si Slovenský Červený kríž (SČK) uctil svojich darcov aj v Humennom.

1574951768

Prítomným hosťom sa prihovorili predsedníčka územnej rady SČK v Humennom a členka Najvyššej rady SČK Gabriela Zavadská, primárka Hematologicko-transfuziologického odd. humenskej nemocnice Alena Rovňáková a primátor mesta Humenné Miloš Meričko. Všetci traja vyslovili uznanie a vďaku všetkým dobrovoľným darcom krvi. Neskôr spolu so starostom obce Modra nad Cirochou Ondrejom Milčom a predsedom miestneho spolku SČK v Modrej nad Cirochou, členom Územnej rady SČK v Humennom a zároveň držiteľom Kňazovického medaile Štefanom Ontkocom, odovzdali darcom krvi Jánskeho plakety a Kňazovického medaile.

Spolu bolo ocenených 107 darcov krvi, z toho 50 bronzovou plaketou za desať odberov krvi, 32 darcov striebornou plaketou za dvadsať odberov krvi a 18 bolo zlatých darcov, ktorí darovali krv 30 až 40 krát (ženy – muži). Nositelia diamantovej plakety za 80 odberov krvi boli piati a Kňazovického medailu pre tento rok získali Jozef Strapek a Jozef Štofík, ktorí darovali svoju krv viac ako sto krát. Od stredy sú tak nositeľmi najvyššieho vyznamenania bezpríspevkových darcov krvi.

1574951797

Kultúrny program s tancom, spevom i husľovo-klavírnym vystúpením spríjemnili žiaci a učitelia Súkromnej základnej umeleckej školy Múza.

 Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

09.12.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

05.12.2019 / Život

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

Zapozerajte a započúvajte sa s nami do príbehu lásky, ktorá je silnejšia ako smrť…
Vločky letia preč do všetkých kútov...

Čítať viac

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

05.12.2019 / Život

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

Mesto Humenné Vás v rámci XXIV. Humenských vianočných trhov pozýva na SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU HURKU 2019.

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

04.12.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

04.12.2019 / Šport

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

Po úspešnom dvojzápase proti Prešovčanom boli ďalším súpermi Humenčanov hráči zo Svidníka. Na palubovke sa očakával tuhý boj nakoľko...

Čítať viac