Autori portálu nasehumenne.sk školili žiakov základných škôl

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 14. 02. 2013
  • Napísal: Diana Barnová, Boris Bodnár a Timea Lacová
2013_2_skolenie3

V utorok 12.02.2013 sa na Cirkevnej spojenej škole sv. Cyrila a Metoda uskutočnilo mediálne školenie pre žiakov základných škôl. Okrem zasvätenia do sveta médií, autori projektu tiež ponúkli žiakom možnosť aktívne prispievať na spomínaný portál.

Školenia sa zúčastnili zástupcovia a nadšenci mediálnej výchovy zo štyroch škôl: Cirkevnej, Hrnčiarskej, Kudlovskej a Lesnej  základnej školy. „Samotné školenie i ponuku prispievať na našu stránku sme  adresovali na všetky základné školy. No nakoľko sa v daný deň tiež konala konferencia o Humennom, nie všetky školy sa mohli zúčastniť. V prípade ich záujmu si s nimi tie veci radi prejdeme aj osobne,“ – poznamenal na margo neúčasti všetkých škôl Stanislav Mikita, ktorý je jedným zo zakladateľov portálu.

2013 2 skolenie2

Žiaci sa v úvode oboznámili s hlavnou myšlienkou projektu a tiež boli zasvätení do sveta mediálnej tvorby. Školenie, na ktorom sa naučili základy písania „správy“, prebiehalo veľmi zaujímavým a pútavým spôsobom. Zo žiakov sa stali redaktori, ktorí sa zúčastnili oficiálnej tlačovej konferencie.  Prostredníctvom otázok zisťovali informácie, z ktorých neskôr vznikali články. Tie následne rozoberali a spolu si ukázali, čo bolo dobré a čo by sa dalo ešte vylepšiť.

Portál www.nasehumenne.sk bol spustený po takmer ročných prípravách v polovici novembra 2012. V súčasnosti majú na ich Facebookovej stránke viac ako 600 fanúšikov a tento počet každým dňom narastá. „Sme radi, že čitateľov na našej stránke pribúda, a to i napriek tomu, že si nemôžeme dovoliť žiadnu reklamu. Ľudia sa o nás dozvedia jedine z článkov a prípadne podobných školení, ako bolo aj toto. No a v takýchto aktivitách chceme aj naďalej pokračovať. Chceme prinášať zaujímavé a pozitívne správy a tiež školiť mladých tvorcov pre prácu v médiách. Aj preto plánujeme uskutočniť podobné školenie pre učiteľov i žiakov stredných škôl,“ – dodal druhý zo zakladateľov portálu, Lukáš Gamrat.

Primárnym zdrojom informácií sú nielen samotní autori, ale aj 10 redaktori, ktorí spolu tvoria výborný kolektív. Spolupracujú tiež s ďalšími organizáciami ako centrá voľného času, MsKS, Vihorlatská knižnica, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny i ďalšie. Otvorení sú tiež pre akúkoľvek ďalšiu spoluprácu.

2013 2 skolenie1

Ako uviedli samotní autori, portál má zlučovať rôzne informácie z nášho mesta, o ktoré majú občania záujem. Má priniesť pozitívny pohľad na mesto i život v ňom. O to sa snažia samotní autori, redakčná rada i mladí začínajúci redaktori z jednotlivých škôl.

* autormi článku sú žiaci 7. a 8. ročníka zo ZŠ Lesná, ktorí sa zúčastnili školenia

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Rozdelenie financií na rok 2020 pre športové kluby

02.07.2020 / Samospráva

Rozdelenie financií na rok 2020 pre športové kluby

Mesto Humenné podporuje rozvoj športu v meste dvoma formami – priamou a nepriamou finančnou dotáciou. Z rozpočtu mesta poskytuje priamu...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

02.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

29.06.2020 / Život

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

Humenné sa ľuďom v prvej línii poďakuje divadlom. Pomoc pri zvládnutí situácie spojenej s pandémiou nového koronavírusu odmení mesto Humenné...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

29.06.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 27. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Futbal: Zomrel Marián Čišovský. Športový svet stratil veľkého bojovníka

28.06.2020 / Šport

Futbal: Zomrel Marián Čišovský. Športový svet stratil veľkého bojovníka

Vo veku 40 rokov zomrel bývalý slovenský futbalový reprezentant Marián Čišovský. Od roku 2014 bojoval s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS),...

Čítať viac