Havarijny stav mestských budov bol odstránený

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 11. 10. 2019
  • Napísal: tlačová správa
1570706653

Koncom augusta tohto roka sme Vás informovali o vzniknutých havarijných stavoch na strechách mestských budov. Príčinou havarijných stavov v tom čase boli výdatné prívalové dažde, ktoré spôsobili zatečenie do bytových aj nebytových priestorov budov. Humenská radnica všetky závady zmapovala a následne sa vykonali nevyhnutné opatrenia sanácie. Aktuálne sú havarijné stavy odstránené.

Štátny archív

Štátny archív Prešov má svoje vysunuté pracovisko v Humennom na Štúrovej ulici. Budova tohto archívu patrí pod správu mesta Humenné. Po výdatných dažďoch tu začala zatekať miestnosť s archívnym materiálom a dokumentami. Po obhliadke budovy boli zistené poškodenia na streche o veľkosti 35 m2. V rámci opravy sa strecha ošetrila proti hrdzi a vymaľovala sa. Havarijný stav je už odstránený.

1570706618

Súkromná MŠ AURA

Súkromná MŠ Aura sídli v mestskej budove na Třebíčskej ulici pri MŠ Třebíčska. Aj tu bolo potrebné opraviť havarijný stav strechy o veľkosti 120 m2 , ktorý bol prekrytý Fatrafolom. Havarijný stav je odstránený čiastočne, nakoľko sa vyskytlo zatečenie strechy na inom mieste.

Sídlisko Pod Sokolejom

Na Sídlisku Pod Sokolejom sa vyskytlo hneď niekoľko havarijných stavov. Tu bol opravený strešný plášť zatečených bytov na uliciach SNP 2520 a 6092. Okrem toho bolo nahlásené aj prepadnutie vozovky pred bytovým domom na ulici SNP 39, ktoré spôsobilo poškodenie kanalizačnej prípojky DN 500. Havarijné stavy sú už odstránené.

1570706653

Mestský úrad

V budove Mestského úradu v miestnosti veľkej zasadačky búrka poškodila stropné kazety na ľavej strane miestnosti za reproduktormi. Je nepochybné, že v tomto mieste zatekalo do budovy už dávno predtým, ale oprava sa realizovala žiaľ iba prekrytím igelitovým sáčkom a plátom sololitu. V dôsledku množstva vody, ktoré napršalo cez poškodenú strechu, povolil sáčok i sololit a voda zaliala priestor vo vnútri veľkej zasadačky. Oprava sa realizovala zvonku na streche i zvnútra zasadačky. Havarijný stav je už odstránený.

1570706681

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

20.05.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Slovensko prejde na štvrtú fázu uvoľňovania opatrení

19.05.2020 / Život

Slovensko prejde na štvrtú fázu uvoľňovania opatrení

V priebehu tohto týždňa začne štvrtá fáza uvoľňovania reštriktívnych opatrení prijatých v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Čítať viac

Video: #PPteam - Cvičenie na tretí týždeň

21.04.2020 / Život

Video: #PPteam - Cvičenie na tretí týždeň

Po prvých dvoch videách nás oslovilo veľa žien s tým, že by chceli viac cvikov na zadok. Keďže pre ženy...

Čítať viac

Prebieha vakcinácia líšok. Odporúča sa obmedziť pohyb v lese!

20.04.2020 / Život

Prebieha vakcinácia líšok. Odporúča sa obmedziť pohyb v lese!

Koronavírus vyprázdnil ulice i nákupné centrá, ľudia v slnečných jarných dňoch mieria do prírody. Niektorí sa vydajú na dlhšie prechádzky,...

Čítať viac

V Humennom odobrali 444 vzoriek na COVID-19. Niektoré boli pozitívne!

17.04.2020 / Život

V Humennom odobrali 444 vzoriek na COVID-19. Niektoré boli pozitívne!

V rámci mobilného odberového miesta pri humenskej nemocnici zdravotníci vykonali ku štvrtku 16. apríla dovedna 444 odberov.

Čítať viac