Havarijny stav mestských budov bol odstránený

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 11. 10. 2019
  • Napísal: tlačová správa
1570706653

Koncom augusta tohto roka sme Vás informovali o vzniknutých havarijných stavoch na strechách mestských budov. Príčinou havarijných stavov v tom čase boli výdatné prívalové dažde, ktoré spôsobili zatečenie do bytových aj nebytových priestorov budov. Humenská radnica všetky závady zmapovala a následne sa vykonali nevyhnutné opatrenia sanácie. Aktuálne sú havarijné stavy odstránené.

Štátny archív

Štátny archív Prešov má svoje vysunuté pracovisko v Humennom na Štúrovej ulici. Budova tohto archívu patrí pod správu mesta Humenné. Po výdatných dažďoch tu začala zatekať miestnosť s archívnym materiálom a dokumentami. Po obhliadke budovy boli zistené poškodenia na streche o veľkosti 35 m2. V rámci opravy sa strecha ošetrila proti hrdzi a vymaľovala sa. Havarijný stav je už odstránený.

1570706618

Súkromná MŠ AURA

Súkromná MŠ Aura sídli v mestskej budove na Třebíčskej ulici pri MŠ Třebíčska. Aj tu bolo potrebné opraviť havarijný stav strechy o veľkosti 120 m2 , ktorý bol prekrytý Fatrafolom. Havarijný stav je odstránený čiastočne, nakoľko sa vyskytlo zatečenie strechy na inom mieste.

Sídlisko Pod Sokolejom

Na Sídlisku Pod Sokolejom sa vyskytlo hneď niekoľko havarijných stavov. Tu bol opravený strešný plášť zatečených bytov na uliciach SNP 2520 a 6092. Okrem toho bolo nahlásené aj prepadnutie vozovky pred bytovým domom na ulici SNP 39, ktoré spôsobilo poškodenie kanalizačnej prípojky DN 500. Havarijné stavy sú už odstránené.

1570706653

Mestský úrad

V budove Mestského úradu v miestnosti veľkej zasadačky búrka poškodila stropné kazety na ľavej strane miestnosti za reproduktormi. Je nepochybné, že v tomto mieste zatekalo do budovy už dávno predtým, ale oprava sa realizovala žiaľ iba prekrytím igelitovým sáčkom a plátom sololitu. V dôsledku množstva vody, ktoré napršalo cez poškodenú strechu, povolil sáčok i sololit a voda zaliala priestor vo vnútri veľkej zasadačky. Oprava sa realizovala zvonku na streche i zvnútra zasadačky. Havarijný stav je už odstránený.

1570706681

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Volejbal: Humenčania si zo Starej Ľubovni doviezli zaslúžených 6 bodov

11.11.2019 / Šport

Volejbal: Humenčania si zo Starej Ľubovni doviezli zaslúžených 6 bodov

Humenskí volejbalisti potvrdili prvé miesto v 1. lige mužov, skupiny východ. Zo Starej Ľubovni si priviezli maximálny počet bodov a...

Čítať viac

Deň chleba na ZŠ Pugačevova

08.11.2019 / Školy

Deň chleba na ZŠ Pugačevova

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko je za tým, kým sa čerstvý chlieb dostane do našich rúk? Práve...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

07.11.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Volejbal: Humenčania aj naďalej bodovo stopercentní!

06.11.2019 / Šport

Volejbal: Humenčania aj naďalej bodovo stopercentní!

Volejbalisti ŠK Gymnázium Humenné odohrali cez víkend ďalšie zápasy. Privítali súpera z Popradu, ktorému nič nedarovali a pripísali si dve víťazstvá. Čítať viac

Prípravný zápas futsalovej reprezentácie sa odohrá aj v Humennom!

05.11.2019 / Šport

Prípravný zápas futsalovej reprezentácie sa odohrá aj v Humennom!

Po dvoch októbrových tréningových kempoch v Púchove a Kežmarku vedených novým reprezentačným trénerom Klaudiuszom Hirschom odohrajú dievčatá na...

Čítať viac