Úspech vzniká vierou, že to dokážeš

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 12. 02. 2013
  • Napísal: Bianka Jevičová
2013_2_laura_volejbal2

Šport je v Humennom veľmi obľubený. Či volejbal, futbal, hokej, basketbal - každý má to svoje. Aj skupinka dievčat pod záštitou Súkromného CVČ Laura - Humenné sa rozhodla aktívne využiť dva dni (8.-9.2.) práve športovým rozvojom.

Pozvanie na sústredenie prijali aj členovia športového tímu OZ Laura a tréneri slovenských dievčat na Medzinárodných športových hrách PGS.

Športové školenie sa začalo piatkovou telocvičňou, kde mladí pravidelne hrávajú volejbal, poprípade futbal, florbal. Po tom, ako sa dievčatá ubytovali, sa pred polnocou motivačne nabudili filmom, pri ktorom si uvedomili, že ak neprekonáš samého seba, nikdy nedosiahneš svoj cieľ. Niektoré potiahli svoje nočné bdenie až do štvrtej hodiny ráno, o to náročnejšie bolo ranné vstávanie. Od rána sme mali stanovený presný harmonogram. Raňajky, voľný čas, upratovanie,...

2013 2 laura volejbal3

V dopoludňajších hodinách bol tréning zameraný na prácu s loptou a vybíjanú. Naučili sme sa, ako správne viesť úvod tréningu, rozcvičku, posilňovanie, technickú prácu s loptou. V závere sme sa vrátili do detských čias a kvalitne sme si zahrali.
„ Tak toto sústredenie bolo naozaj super, strávila som ho s úžasnými ľuďmi a veľmi si cením, že nás tak ochotne prišli školiť Aďa (z BB) a Jany (z KE). Aj keď sme dostali poriadne zabrať, veľa sme sa naučili - čo robíme zle, ako to robiť správne a to, čo vieme, ako robiť ešte lepšie. Určite by som si to zopakovala,“ tvrdí účastníčka Alexandra.

Nasledoval obed, čas na oddych, ktoré mnohé strávili hraním spoločenských hier. Poobede sme sa pustili do ďalšieho tréningu. Bol zameraný na jednotlivé volejbalové činnosti. Aj keď to bolo náročnejšie, hlavne z fyzickej stránky, s radosťou sme sa priučili novým veciam, samozrejme nechýbala hra. „Naučila som sa veľa nových vecí, čo sa týka lopty a hry; som rada, že som bola súčasťou tohto projektu“, priznáva Natália.

2013 2 laura volejbal

Mnohé aktivity dievčatám pomohli, pretože humenské stredisko CVČ Laura sa pravidelne zapája do rôznych športových súťaží. Najbližšie budú môcť svoje zručnosti prejaviť na  Turnaji vo vybíjanej pre východné Slovensko, ktorý sa uskutoční 16. marca. O týždeň neskôr sa volejbalistky zúčastnia Východoslovenského turnaja vo volejbale v Košiciach,  z ktorého dúfajú, že sa vrátia s medailou na krku a budú reprezentovať naše mesto na Celoslovenskom finále vo volejbale dievčat 2013 v Banskej Bystrici.

„Myslím si, že v dnešnej dobe športuje málo mladých ľudí, skôr si sadnú za PC, televíziu. Naučila som sa, že šport nie je len o vyhrávaní,  ale o súdržnosti tímu. Volejbal je hra pre inteligentov, preto sa podľa toho treba riadiť, celá naša hra vychádza z hlavy, až potom z rúk a nôh,“ dopĺňa Michaela.
Z každej podobnej akcie si človek odnesie veľa. Aj my sme si uvedomili mnoho vecí, ktoré sú v športe potrebné. Medzi tie hlavné patrí fair–play a myšlienka, že konkurent nie je náš nepriateľ.
A na záver už len toľko: „Nie je hanbou neuspieť, hanbou je nevstať a neskúsiť to znova...“

* viac o súkromnom CVČ Laura sa dočítate na ich internetovej stránke

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Rozdelenie financií pre športové kluby na rok 2020

02.07.2020 / Samospráva

Rozdelenie financií pre športové kluby na rok 2020

Mesto Humenné podporuje rozvoj športu v meste dvoma formami – priamou a nepriamou finančnou dotáciou. Z rozpočtu mesta poskytuje priamu...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

02.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

29.06.2020 / Život

Mesto poďakuje ľudom, ktorí stáli počas pandémie v prvej línií

Humenné sa ľuďom v prvej línii poďakuje divadlom. Pomoc pri zvládnutí situácie spojenej s pandémiou nového koronavírusu odmení mesto Humenné...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

29.06.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 27. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Futbal: Zomrel Marián Čišovský. Športový svet stratil veľkého bojovníka

28.06.2020 / Šport

Futbal: Zomrel Marián Čišovský. Športový svet stratil veľkého bojovníka

Vo veku 40 rokov zomrel bývalý slovenský futbalový reprezentant Marián Čišovský. Od roku 2014 bojoval s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS),...

Čítať viac