Mamky s dcérami obsadili SCVČ a stredisko Laura

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 17. 05. 2018
  • Napísal: Dagmara Čepelová
2018-05-foto01

15. mája sa v Súkromnom centre voľného času a stredisku Laura oslavoval sviatok Main po prvýkrát netradičným spôsobom. Deň patril mamám a dcéram, ktoré nielen súťažili, ale mali možnosť sa aj navzájom poznať.

Veľkolepé podujatie, ktoré sa nieslo aj v duchu oslavy uplynulého dňa matiek, začalo príhovorom Dominika Felbera SDB, ktorý v homílií zdôraznil vzťah matky a dcéry a celkovo dôležitosť rodinných vzťahov a starostlivosti o deti.

Zakončením slávnostnej liturgie sa vytvoril priestor pre privítanie hostí a uvedenie zábavnej časti, v ktorej súťažili mamka a dcéra a získavali body. Najobľúbenejšou sa stala aktivita poznáš ma, ktorá priniesla radostné napätie a vo vyrovnaných prípadoch až niekoľko násobný rozstrel pre určenie víťaza. Súťaž prebiehala v troch miestnostiach, keďže účastníkov prišlo naozaj hojne vzhľadom na priestory SCVČ a strediska Laura, ktoré bolo plne obsadené a kde tu ste stretli mamku niekedy aj s viacerými dcérami.

2018-05-foto01

2018-05-foto02

Občerstvenie, na ktoré mnohé, prevažne dievčatá zo stretiek čakali  bolo sprevádzané  ďalšou súťažou o „najmňamkovejší koláč.“ Mamky s dcérami sa pričinili o lahodné pošteklenie chuťových pohárikov svojimi skvelými zákuskami. Hlasovaním sa určili tri najlepšie, ktoré boli odmenené ako inak všelijakými drobnými kuchynskými  vecičkami.

Vďaka menším priestorom, ktoré obsadili mamky s dcérami naozaj do posledného miesta, sa vytvorila príležitosť  komunikačného kontaktu navzájom, ktorému sa zvlášť tešili saleziánky. Ako ich pedagogičky - vychovávateľky,  jedny zo zodpovedných za stretnutia rovesníckych skupín, dievčat sa rady zoznámili s ich mamkami, aby mohli efektívnejšie spoločne v sieti vychovávať.

2018-05-foto03

2018-05-foto04

Foto: archív SCVČ Laura

Pre občanov

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ísť do neznáma je lepšie než zostať tam, kde nič nie je.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

19.06.2018 / Kultúra

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

Koncom mája sa v Evanjelickom kostole v Gelnici konal už 14.ročník festivalu komornej hudby "Gelnický kľuč". Žiaci SZUŠ Via arto...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

18.06.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 25. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

17.06.2018 / Život

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

Biela Veža, čiže Belaya Ladya je najväčší školský šachový turnaj Ruskej federácie s 50-ročnou tradíciou, ktorej sa len tretí rok...

Čítať viac

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

16.06.2018 / Školy

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

V máji sa ôsmaci Základnej školy Kudlovskej vybrali na exkurziu do Prešova a okolia.

Čítať viac

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

15.06.2018 / Kultúra

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

Súťažno-výstavné podujatie Výtvarné spektrum 2018 – Prešovský kraj sa stalo počas osláv Medzinárodného dňa detí slávnosťou neprofesionálneho výtvarného umenia. Vihorlatské...

Čítať viac