Hrnčiarska má talent

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 04. 02. 2013
  • Napísal: Jakub Uberlauer
2013_2_hrnciarska_talent4

Talent má mnoho rôznych tvárí. Prichádza v rozmanitých tvaroch a podobách. O tom sa 31. 1. 2013, v deň odovzdávania vysvedčení, presvedčili i žiaci a učitelia zo Základnej školy Hrnčiarskej v Humennom.

Že na našu školu chodia intelektovo nadané deti, už dávno vieme, ale o tom, že je tu aj veľa detí s umeleckým talentom, sme sa utvrdili až teraz. Mladé talenty našej školy sa nám ukázali vo vôbec prvom ročníku celoškolskej súťaže Hrnčiarska má talent.

Talentová súťaž prebiehala v štyroch kategóriách – spev, tanec, hra na hudobnom nástroji a nezvyčajné disciplíny. Pripravili ju pre nás učitelia výchov, PaedDr. Andrea Poláková a Mgr. Miroslav Sikorský v spolupráci s redaktorským krúžkom pod vedením Mgr. Jitky Fiľovej. Porotu tvorili učitelia, ktorí počas svojej pedagogickej praxe prišli mnohokrát do kontaktu s umením – PaedDr. Katarína Liptovská, predseda poroty, Mgr. Viera Hovancová a Mgr. Miroslav Selecký.

2013 2 hrnciarska talent3
Zatiaľ čo „v zákulisí“ mnohí vyhrávali na gitarách, flautách či dokonca na saxofóne, „z pódia“ sa šíril krásny spev súťažiacich spevákov. Spievali sa piesne ako Horehronie, Ulica, ba dokonca aj ľudovky. Aj napriek veľkej účasti v tejto kategórii sa na prvých miestach mohli umiestniť len traja. A víťazom tejto kategórie sa stala Katarína Čurillová z III.C.

Tanec je pieseň tela. Od dnešného dňa si to myslia aj naši žiaci. Presvedčili ich o tom výborní tanečníci, ktorí tancovali rôzne štýly moderných tancov. Samozrejme, nechýbal ani  „konský tanec“ z videoklipu piesne Gangnam Style. Množstvo ladných, rýchlych a jemných pohybov sa odrazilo v celkovom hodnotení tejto kategórie. Víťazom sa stala Diana Mundíková zo VI.A.

Čo by to bol za spev a tanec bez hudby? Aj pre mladých hudobníkov bola v tejto súťaži kategória – hra na hudobné nástroje. Melódie gitár, klavírov, fláut, huslí či saxofónu sa ozývali školskými chodbami a šatňami. Aplauz prenasledoval súťažiacich ešte dlho aj cestou do zákulisia. V tejto kategórii sa na prvom mieste umiestnil už teraz dokonalý hudobník - René Makula z V.A.

2013 2 hrnciarska talent1

Talenty sa neskrývajú len v hudbe, speve a tanci. Inak talentovaní žiaci sa preto zapojili do štvrtej kategórie nezvyčajných disciplín. Zatiaľ čo jedni ukazovali svoje triky  s peonzou, iní recitovali či skladali Rubikovu kocku. A práve schopnosť poskladať Rubikovu kocku za 30 sekúnd zabezpečila víťazstvo Samuelovi Krempašskému zo VI.A.

Súťaž mala na našej škole úspech. Robiť ľahko to, čo je pre druhých obtiažne, to je talent. A zároveň aj svätá pravda. O tom sme sa presvedčili všetci prítomní a overíme si to aj o rok.

* autor článku je žiakom školy ZŠ Hrnčiarska

2013 2 hrnciarska talent2

2013 2 hrnciarska talent5

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

19.02.2020 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2020.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

17.02.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 8. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

09.02.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

08.02.2020 / Kultúra

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

Vihorlatské múzeum v  Humennom ako organizátor medzinárodnej súťažno-prezentačnej výstavy kraslíc Karpatská kraslica si dovoľuje osloviť verejnosť s výzvou k aktívnej účasti...

Čítať viac

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

30.01.2020 / Školy

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

Dňa 16. 1. 2020 reprezentovali Základnú školu na Pugačevovej ulici v Humennom v okresnom kole 30. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku...

Čítať viac