Hrnčiarska má talent

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 04. 02. 2013
  • Napísal: Jakub Uberlauer
2013_2_hrnciarska_talent4

Talent má mnoho rôznych tvárí. Prichádza v rozmanitých tvaroch a podobách. O tom sa 31. 1. 2013, v deň odovzdávania vysvedčení, presvedčili i žiaci a učitelia zo Základnej školy Hrnčiarskej v Humennom.

Že na našu školu chodia intelektovo nadané deti, už dávno vieme, ale o tom, že je tu aj veľa detí s umeleckým talentom, sme sa utvrdili až teraz. Mladé talenty našej školy sa nám ukázali vo vôbec prvom ročníku celoškolskej súťaže Hrnčiarska má talent.

Talentová súťaž prebiehala v štyroch kategóriách – spev, tanec, hra na hudobnom nástroji a nezvyčajné disciplíny. Pripravili ju pre nás učitelia výchov, PaedDr. Andrea Poláková a Mgr. Miroslav Sikorský v spolupráci s redaktorským krúžkom pod vedením Mgr. Jitky Fiľovej. Porotu tvorili učitelia, ktorí počas svojej pedagogickej praxe prišli mnohokrát do kontaktu s umením – PaedDr. Katarína Liptovská, predseda poroty, Mgr. Viera Hovancová a Mgr. Miroslav Selecký.

2013 2 hrnciarska talent3
Zatiaľ čo „v zákulisí“ mnohí vyhrávali na gitarách, flautách či dokonca na saxofóne, „z pódia“ sa šíril krásny spev súťažiacich spevákov. Spievali sa piesne ako Horehronie, Ulica, ba dokonca aj ľudovky. Aj napriek veľkej účasti v tejto kategórii sa na prvých miestach mohli umiestniť len traja. A víťazom tejto kategórie sa stala Katarína Čurillová z III.C.

Tanec je pieseň tela. Od dnešného dňa si to myslia aj naši žiaci. Presvedčili ich o tom výborní tanečníci, ktorí tancovali rôzne štýly moderných tancov. Samozrejme, nechýbal ani  „konský tanec“ z videoklipu piesne Gangnam Style. Množstvo ladných, rýchlych a jemných pohybov sa odrazilo v celkovom hodnotení tejto kategórie. Víťazom sa stala Diana Mundíková zo VI.A.

Čo by to bol za spev a tanec bez hudby? Aj pre mladých hudobníkov bola v tejto súťaži kategória – hra na hudobné nástroje. Melódie gitár, klavírov, fláut, huslí či saxofónu sa ozývali školskými chodbami a šatňami. Aplauz prenasledoval súťažiacich ešte dlho aj cestou do zákulisia. V tejto kategórii sa na prvom mieste umiestnil už teraz dokonalý hudobník - René Makula z V.A.

2013 2 hrnciarska talent1

Talenty sa neskrývajú len v hudbe, speve a tanci. Inak talentovaní žiaci sa preto zapojili do štvrtej kategórie nezvyčajných disciplín. Zatiaľ čo jedni ukazovali svoje triky  s peonzou, iní recitovali či skladali Rubikovu kocku. A práve schopnosť poskladať Rubikovu kocku za 30 sekúnd zabezpečila víťazstvo Samuelovi Krempašskému zo VI.A.

Súťaž mala na našej škole úspech. Robiť ľahko to, čo je pre druhých obtiažne, to je talent. A zároveň aj svätá pravda. O tom sme sa presvedčili všetci prítomní a overíme si to aj o rok.

* autor článku je žiakom školy ZŠ Hrnčiarska

2013 2 hrnciarska talent2

2013 2 hrnciarska talent5

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

09.07.2019 / Život

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

Leto a prázdniny sú už v plnom prúde, a tak sme pre vás pripravili výber tých najlepších miest na kúpanie...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

08.07.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 28. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach pre ZŠ Pugačevova

05.07.2019 / Školy

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach  pre ZŠ Pugačevova

Bežnou súčasťou života na ZŠ Pugačevova v Humennom je zapájanie sa do rôznych súťaží, obzvlášť predmetových olympiád. V školskom roku 2018/2019 sa...

Čítať viac

Práca, brigáda Humenné a okolie

03.07.2019 / Pre občanov

Práca, brigáda Humenné a okolie

Hľadáte zamestnanie, potešila by vás slušná práca alebo brigáda? Pozrite si voľné pracovné miesta v Humennom a okolí.

Čítať viac

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

02.07.2019 / Kultúra

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

Spájať slávny film „Obchod na korze“ s Humenným nebýva zvykom. Je to však trocha nespravodlivé, pretože humenský rodák Ladislav Grosman...

Čítať viac