Aj napriek nepriaznivému počasiu vyšli dobrovoľníci s Freemaristami pratať humenský Kameňolom

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 30. 04. 2016
  • Napísal: Lenka Mikitová
2016-05-upratovanie06

Poslednú aprílovú sobotu strávili členovia Mládežníckeho parlamentu FreeMar spolu s pätnástimi dobrovoľníkmi čistením rekreačnej oblasti Kameňolom, ktorá sa nachádza blízko Sídliska pod Sokolejom. Celá akcia sa niesla v priateľskej atmosfére a organizátori sľubujú pokračovanie podobných akcií.

Približne 15 dobrovoľníkov si našlo v poslednú aprílovú sobotu čas, aby urobilo dobrú vec a vyčistilo si okolité prostredie mesta Humenné. Pod zub im padla rekreačná oblasť Kameňolom v blízkosti Sídliska pod Sokolejom. Celé podujatie podporili a spríjemnili aj štvornohí priatelia dobrovoľníkov.

„Les sa na prvý pohľad zdal relatívne čistý, no keď sme sa vybrali hlbšie do nie až tak prebádaných uličiek, bolo čo robiť, aby sme to všetko zozbierali. Za približne dve a pol hodinky sme zozbierali okolo 10 vriec odpadu,“ prezradil Tomáš Šudík, člen mládežníckeho parlamentu.

2016-05-upratovanie08

2016-05-upratovanie09

Akciu podporil aj držiteľ ocenenia Biela Vrana a bývalý poslanec NR SR, pán Mičovský. Okrem neho vybehol z poslaneckej lavice aj Miloš Meričko s rodinou. 

„Sme radi, že náš mládežnícky parlament dokázal spojiť takých sympatických a skvelých ľudí. Verím, že sa ešte na mnohých akciách spolu stretneme a bude nás pomaličky pribúdať. Všetci dobrí ľudia sú vítaní,“ dodáva predseda FreeMar, o. z.

Freemaristi pripravujú aj ďalšie projekty, medzi ktoré spadajú aj podobné environmentálne činnosti. Najbližšie to však budú májové Ozveny filmového festivalu Jeden Svet, ktoré organizujú spolu s viacerými občianskymi združeniami.

Okrem toho pripravujú s portálom nasehumenne.sk letné podujatie s názvom Inšpiratívni Humenčania, na ktorom si účastníci budú môcť vypočuť 16 inšpiratívnych osobností z mesta Humenného a jeho blízkeho okolia.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Odberné miesta pre plošné testovanie COVID-19

28.10.2020 / Život

Odberné miesta pre plošné testovanie COVID-19

Prvé kolo celoplošného testovania obyvateľov Slovenska na COVID-19 sa uskutoční počas víkendu 31.10. – 1.11 (sobota – nedeľa).

Čítať viac

Futbal: Humenský futbal po dlhých rokoch ožil

19.10.2020 / Šport

Futbal: Humenský futbal po dlhých rokoch ožil

Predčasný záver jesene (aktuálne jej prerušenie) musia akceptovať aj futbalisti 3. ligy. Tucet kôl odohral FK Humenné a bilancia 11...

Čítať viac

Obmedzený pohyb na mestskom úrade, zatvorené športoviská a kontroly mestskej polície

13.10.2020 / Život

Obmedzený pohyb na mestskom úrade, zatvorené športoviská a kontroly mestskej polície

Za pondelok (12. októbra) pribudlo v humenskom okrese 9 pozitívne testovaných, dovedna ich je 272 (od marca 2020). V súvislosti s...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

13.10.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

07.10.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 41. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac