Aj napriek nepriaznivému počasiu vyšli dobrovoľníci s Freemaristami pratať humenský Kameňolom

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 30. 04. 2016
  • Napísal: Lenka Mikitová
2016-05-upratovanie06

Poslednú aprílovú sobotu strávili členovia Mládežníckeho parlamentu FreeMar spolu s pätnástimi dobrovoľníkmi čistením rekreačnej oblasti Kameňolom, ktorá sa nachádza blízko Sídliska pod Sokolejom. Celá akcia sa niesla v priateľskej atmosfére a organizátori sľubujú pokračovanie podobných akcií.

Približne 15 dobrovoľníkov si našlo v poslednú aprílovú sobotu čas, aby urobilo dobrú vec a vyčistilo si okolité prostredie mesta Humenné. Pod zub im padla rekreačná oblasť Kameňolom v blízkosti Sídliska pod Sokolejom. Celé podujatie podporili a spríjemnili aj štvornohí priatelia dobrovoľníkov.

„Les sa na prvý pohľad zdal relatívne čistý, no keď sme sa vybrali hlbšie do nie až tak prebádaných uličiek, bolo čo robiť, aby sme to všetko zozbierali. Za približne dve a pol hodinky sme zozbierali okolo 10 vriec odpadu,“ prezradil Tomáš Šudík, člen mládežníckeho parlamentu.

2016-05-upratovanie08

2016-05-upratovanie09

Akciu podporil aj držiteľ ocenenia Biela Vrana a bývalý poslanec NR SR, pán Mičovský. Okrem neho vybehol z poslaneckej lavice aj Miloš Meričko s rodinou. 

„Sme radi, že náš mládežnícky parlament dokázal spojiť takých sympatických a skvelých ľudí. Verím, že sa ešte na mnohých akciách spolu stretneme a bude nás pomaličky pribúdať. Všetci dobrí ľudia sú vítaní,“ dodáva predseda FreeMar, o. z.

Freemaristi pripravujú aj ďalšie projekty, medzi ktoré spadajú aj podobné environmentálne činnosti. Najbližšie to však budú májové Ozveny filmového festivalu Jeden Svet, ktoré organizujú spolu s viacerými občianskymi združeniami.

Okrem toho pripravujú s portálom nasehumenne.sk letné podujatie s názvom Inšpiratívni Humenčania, na ktorom si účastníci budú môcť vypočuť 16 inšpiratívnych osobností z mesta Humenného a jeho blízkeho okolia.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Cirkevná spojená škola sa zapojili do projektu Euroscola 2020

18.11.2019 / Školy

Cirkevná spojená škola sa zapojili do projektu Euroscola 2020

Študenti Cirkevnej spojenej školy sa tento rok rozhodli zapojiť do projektu Euroscola 2020. V rámci tohto projektu sa snažia zvyšovať povedomie...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

15.11.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Úspešný vstup SZUŠ VIA ARTO v novom školskom roku

15.11.2019 / Školy

Úspešný vstup SZUŠ VIA ARTO v novom školskom roku

Dňa 29. 10. 2019 sa kapela VIA ARTO BAND zúčastnila súťaže „Žarnovické pódium 2019“. Kapela sa súťaže v tomto meste zúčastnila...

Čítať viac

Mesiac úcty k starším si pripomenuli žiaci vo Vihorlatskej knižnici

14.11.2019 / Život

Mesiac úcty k starším si pripomenuli žiaci vo Vihorlatskej knižnici

Tohoročná dlhá teplá jeseň pohladila svojimi slnečnými lúčmi duše mnohých z nás. Príroda sa zafarbila do najkrajšieho šatu...

Čítať viac

Volejbal: Humenčania si zo Starej Ľubovni doviezli zaslúžených 6 bodov

11.11.2019 / Šport

Volejbal: Humenčania si zo Starej Ľubovni doviezli zaslúžených 6 bodov

Humenskí volejbalisti potvrdili prvé miesto v 1. lige mužov, skupiny východ. Zo Starej Ľubovni si priviezli maximálny počet bodov a...

Čítať viac