SMS odštartovalo opäť svoju ponuku

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 05. 10. 2015
  • Napísal: Mima Stanovčáková, Ľudka Kuľhová
2015-10-sms-florbal05

Saleziánske mládežnícke stredisko (skratka SMS) začalo tento školský rok písať svoj šiesty ročník a opätovne prišlo s pravidelnou ponukou pre mládež od 9. ročníka vyššie. Po úvodnom zoznamovacom stretku pripravili saleziáni, saleziánky a animátori florbalový turnaj, na ktorý prišlo viac ako 80 mladých ľudí z Humenného i okolia.

Dobrým zvykom na sobotňajších SMS večeroch je odštartovať ponuku sv. omšou, ktorú obohacujú a skrášľujú animovaná kázeň či gitaristi so zborom. Výnimkou nebola ani omša počas florbalového turnaja, kedy sa mohli mladí viac zamyslieť myšlienkou sebapoznania, ako sa poznáme my, ako nás poznajú druhí.. pravé poznanie ide cez Boha.

Po omši sa 8 prihlásených tímov rozdelilo do 2 hracích skupín a s dobrou náladou sa všetci presunuli do telocvične Cirkevnej spojenej školy v Humennom. Podľa  stanovených pravidiel museli hrať v každom tíme minimálne tri dievčatá a štyria chlapci, pričom zápasy sa hrali po 5 a 7 minút. 

2015-10-sms-florbal04

Atmosféra počas celého turnaja bola uvoľnená a každému na tvári visel úsmev od ucha k uchu. Počas zápasov to na ihrisku miestami vyzeralo ako skutočný florbalový zápas vďaka divákom, ktorí hlasno povzbudzovali favorizované tímy.

Po odohratí všetkých zápasov v základnej skupine, systémom „každý s každým“, sa hralo play-off, do ktorého postúpili iba štyri najlepšie tímy. Skutočne napínavý turnaj napokon skončil výhrou tímu FC Black Crows. Na druhom mieste  sa umiestnili Divoké strely a bronzovú priečku obsadili Bez mena.

2015-10-sms-florbal02Výsledné poradie:
1. FC Black Crows
2. Divoké strely
3. Bez mena
4. Maaskantje
5. A-team
6. FC Hviezdička
7. Horúce strely
8. To sme my

Po odohratí zápasov pristúpili organizátori turnaja k vyhodnoteniu a odmeneniu všetkých zúčastnených. Nechýbala ani spoločná fotka a pozvánka na ďalší SMS program – oratko plné spoločenských hier a zábavy - už v sobotu 10.10.2015 o 18:30 hod. v dome humenských saleziánov.

* viac fotografií nájdete na stránke www.humenne.saleziani.sk

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Od septembra dôjde k zrušeniu linky MHD

22.08.2019 / Samospráva

Od septembra dôjde k zrušeniu linky MHD

Od 1. septembra 2019 dochádza k zrušeniu MHD linky č. 7 Železničná stanica – Suchý Jarok. Dôvodom tohto kroku je nerentabilnosť...

Čítať viac

Tenis: Naši tenisti boli úspešní na turnajoch na celom Slovensku!

21.08.2019 / Šport

Tenis: Naši tenisti boli úspešní na turnajoch na celom Slovensku!

Počas augusta obsadili humenskí tenisti na turnajoch po celom Slovensku popredné priečky. Pod Tatrami zvíťazil v dvojhre Christián Valalik, z...

Čítať viac

Dočasná nedostupnosť expozícií Vihorlatského múzea

21.08.2019 / Kultúra

Dočasná nedostupnosť expozícií Vihorlatského múzea

Vihorlatské múzeum v Humennom, vzhľadom na prebiehajúce intenzívne rekonštrukčné práce II. etapy úprav renesančného kaštieľa v Humennom, oznamuje širokej verejnosti návštevníkov a...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

20.08.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 34. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Futbal: päťgólová prestrelka skončila v humenský prospech

19.08.2019 / Šport

Futbal: päťgólová prestrelka skončila v humenský prospech

V sobotu 17. augusta sa na domácom trávniku v Humennom odohral zaujímavý zápas s Prešovom, v ktorom hostia podľahli našim...

Čítať viac