Šikovné mamičky ponúkali svoje výrobky

  • Kategória: Život
  • Uverejnené 17. 12. 2012
  • Napísal: Zuzka Šarišská
2012_12_burza3

13. december sa okrem menín našich Luciek podčiarkol v kalendári aj ako deň konania akcie s názvom „Bazár na Luciu“. Podujatie zorganizovalo vedenie Vihorlatskej knižnice v Humennom, v ktorej priestoroch sa tento bazár aj konal. Krásne výrobky boli návštevníkom ponúkané nepretržite od 10:00 do 17:00 hod.

Spomínaná akcia vyplývala z projektu „Rezervované pre ženy“ a jej históriu nám ochotne vyrozprávala jej hlavná organizátorka: „Celá táto myšlienka sa zrodila minulý rok, presne na Luciu, keď sa tiež v týchto priestoroch stretlo asi štyridsať žien a spolu zdobili voňavé vianočné perníčky.“ Tento rok sa so svojimi výrobkami prišlo pochváliť a ponúknuť ich záujemcom jedenásť žien. Prišli sem zo Stropkova, Ľubiše, Udavského i domáci Humenčania.

2012 12 burza2
„Veľmi rada trávim voľný čas práve takýmto spôsobom a takýmto umením,“ – prezradila pani z Udavského, sediaca za malým stolíkom naplneným vypchatými látkovými anjelikmi s dlhými trblietavými vlasmi z lesklej vlny, vyšívanými obrúskami a inými ručne vyrobenými maličkosťami.
Medzi šikovnými  ženami vynikal aj usmiaty pán z Humenného, ktorý prišiel predávať ručne háčkované obrúsky a nádobky svojej mamky.
Medzi najkrajšie momenty,  ako nám potvrdili viacerí predajcovia, môžeme zaradiť návštevu z materskej školy. Deti si s otvorenými ústami prezerali všetky tie pestrofarebné ikebany, drôtených anjelov a vianočné stromčeky. Dievčatá mohli špeciálne obdivovať šperky vyrobené z rôznych materiálov, látkove bábiky a vyšívané vankúšiky rôznych tvarov a motívov. 

2012 12 burza1
Pani organizátorka s úsmevom skonštatovala, že by túto akciu s radosťou zorganizovala aj na budúci rok na Luciu. Vraj, aby nám tieto šikovné ženy prišli ukázať svoju zručnosť a originalitu aj nabudúce.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

11.10.2019 / Život

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

Koncom augusta tohto roka sme Vás informovali o vzniknutých havarijných stavoch na strechách mestských budov. Príčinou havarijných stavov v tom...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

10.10.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

09.10.2019 / Školy

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

Vďaka Komunitnej nadácii mesta Humenné je areál pred Základnou školou Pugačevova opäť krajší. Využili sme možnosť, ktorú ponúka KNMH a...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

07.10.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 41. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Mestská polícia má za sebou rušný september

02.10.2019 / Život

Mestská polícia má za sebou rušný september

V mesiaci september 2019 sa na priamom výkone služby podieľalo 14 príslušníkov humenskej mestskej polície (MsP). Svoju činnosť zameriavali...

Čítať viac