Futbal: Futura Humenné ukázala svoju pravú tvár

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 08. 05. 2014
  • Napísal: Martin Šuľak
2014-4-futura10

Hráči ŠK Futura Humenné v 24. kole III. ligy východ ukázali svoju vnútornú silu a zdolali silný tím od rieky Bodvy. Nechali tak zabudnúť na herný výpadok z minulého kola.

ŠK Futura Humenné - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:0 (2:0)

Zostava ŠK Futura Humenné: Peter Pillár, Cyril Vasiľ, Martin Hreško, Peter Šuľák, Peter Jakubčo, Russlan Ljubarskij, Marek Mihok (Daniel Demčák), Štefan Harvila, Pavol Šuľák, Jaroslav Macej (Stanislav Karnaj), Ihor Lovska (Jakub Ragan).

Vo veternom počasí, ale na výborne pripravenom trávniku nastúpili proti sebe družstva Humenného a Moldavy nad Bodvou. Domáci s cieľom odčiniť blamáž s Vranovom a hostia, obratí federáciou o tri body s cieľom neprehrať. Humenné začalo s vetrom v chrbte, čo dokonale využilo a prvý polčas sa hral na jednu bránu. Prvú šancu mal legionár Lovska, no jeho strela ešte nemala gólové parametre. Nebezpečné boli hlavne štandardné situácie Futury, keď niekoľkokrát pohrozili vysokí obrancovia Humenného. Po jednej z nich našiel centrom Mihok šikovného debutanta v útoku – Lovsku, ktorý sa presadil prvýkrát v drese Humenného, 1:0.

2014-4-futura15

Lovska, ktorý sa hrou bavil a ustavične zamestnával obranu hostí, mal o 10 minút tutovku, ibaže sám pred hosťujúcim brankárom nepridal druhý gól. Futura však pokračovala v tlaku a jubilejný 10. roh zápasu zahral Jakubčo, Peter Šuľák sa zavesil do vzduchu a hlavou zvýšil vedenie domácich, 2:0. Všetko mohlo byť inak, keď na konci polčasu mali hostia tutovku, ale Vargu vychytal bravúrnym zákrokom Pillár.

Druhý polčas sa domáci zatiahli a Moldavčania mali aj s prispením vetra viac z hry. Obrana Futury dirigovaná Pavlom Šuľákom a Cyrilom Vasiľom, však pracovala spoľahlivo, kontrolovala hru a nepustili hostí do vážnejšej šance. Tí pohrozili iba štandardnými situáciami. Najprv spoľahlivý Pillár vychytal priamy kop Labuna a o malú chvíľu neskôr Zajac minul ľavú tyč. Na konci zápasu mali ešte domáci hráči dva brejky, no skóre sa už nezmenilo.

2014-4-futura13

Humenčania si tak pripísali dôležité tri body, potvrdili, že vedia zahrať na herne vyspelého súpera a ostali v hre o postupové miesta. V nasledujúcom kole, na ihrisku, kde hrá svoje domáce zápasy Corgoň-ligová Žilina, môžu proti jej rezerve hrať uvoľnene a dosiahnuť dobrý výsledok, ktorý Future výrazne pridá na hernej pohode a sebavedomí. 

 * foto: archív Martin Šuľak

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Keď Ti život predkladá dôvody na plač, ukáž mu, že máš tisíc a jeden dôvod na smiech.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

23.04.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 17. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.04.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

18.04.2019 / Život

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

Jar rozkvitla púčikmi stromov v našom meste rýchlosťou svetla. Vzduch je teplejší a dni o čosi dlhšie naplnené svetlom. Námestie...

Čítať viac

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

17.04.2019 / Cirkev

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

Ponúkame liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu v dňoch 18. - 21.04.2019 v humenskom gréckokatolíckom kostole - farnosť Zosnutia...

Čítať viac

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

17.04.2019 / Život

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

Mesto Humenné sa v tomto roku zapojilo do tradičnej celoslovenskej humánnej zbierky známej pod názvom Deň narcisov, ktorý sa uskutočnil...

Čítať viac