Futbal: Futura Humenné ukázala svoju pravú tvár

• Kategória: Šport
  • Uverejnené 08. 05. 2014
  • Napísal: Martin Šuľak
2014-4-futura10

Hráči ŠK Futura Humenné v 24. kole III. ligy východ ukázali svoju vnútornú silu a zdolali silný tím od rieky Bodvy. Nechali tak zabudnúť na herný výpadok z minulého kola.

ŠK Futura Humenné - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:0 (2:0)

Zostava ŠK Futura Humenné: Peter Pillár, Cyril Vasiľ, Martin Hreško, Peter Šuľák, Peter Jakubčo, Russlan Ljubarskij, Marek Mihok (Daniel Demčák), Štefan Harvila, Pavol Šuľák, Jaroslav Macej (Stanislav Karnaj), Ihor Lovska (Jakub Ragan).

Vo veternom počasí, ale na výborne pripravenom trávniku nastúpili proti sebe družstva Humenného a Moldavy nad Bodvou. Domáci s cieľom odčiniť blamáž s Vranovom a hostia, obratí federáciou o tri body s cieľom neprehrať. Humenné začalo s vetrom v chrbte, čo dokonale využilo a prvý polčas sa hral na jednu bránu. Prvú šancu mal legionár Lovska, no jeho strela ešte nemala gólové parametre. Nebezpečné boli hlavne štandardné situácie Futury, keď niekoľkokrát pohrozili vysokí obrancovia Humenného. Po jednej z nich našiel centrom Mihok šikovného debutanta v útoku – Lovsku, ktorý sa presadil prvýkrát v drese Humenného, 1:0.

2014-4-futura15

Lovska, ktorý sa hrou bavil a ustavične zamestnával obranu hostí, mal o 10 minút tutovku, ibaže sám pred hosťujúcim brankárom nepridal druhý gól. Futura však pokračovala v tlaku a jubilejný 10. roh zápasu zahral Jakubčo, Peter Šuľák sa zavesil do vzduchu a hlavou zvýšil vedenie domácich, 2:0. Všetko mohlo byť inak, keď na konci polčasu mali hostia tutovku, ale Vargu vychytal bravúrnym zákrokom Pillár.

Druhý polčas sa domáci zatiahli a Moldavčania mali aj s prispením vetra viac z hry. Obrana Futury dirigovaná Pavlom Šuľákom a Cyrilom Vasiľom, však pracovala spoľahlivo, kontrolovala hru a nepustili hostí do vážnejšej šance. Tí pohrozili iba štandardnými situáciami. Najprv spoľahlivý Pillár vychytal priamy kop Labuna a o malú chvíľu neskôr Zajac minul ľavú tyč. Na konci zápasu mali ešte domáci hráči dva brejky, no skóre sa už nezmenilo.

2014-4-futura13

Humenčania si tak pripísali dôležité tri body, potvrdili, že vedia zahrať na herne vyspelého súpera a ostali v hre o postupové miesta. V nasledujúcom kole, na ihrisku, kde hrá svoje domáce zápasy Corgoň-ligová Žilina, môžu proti jej rezerve hrať uvoľnene a dosiahnuť dobrý výsledok, ktorý Future výrazne pridá na hernej pohode a sebavedomí.

* foto: archív Martin Šuľak