Futbal: Futura Humenné ukázala svoju pravú tvár

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 08. 05. 2014
  • Napísal: Martin Šuľak
2014-4-futura10

Hráči ŠK Futura Humenné v 24. kole III. ligy východ ukázali svoju vnútornú silu a zdolali silný tím od rieky Bodvy. Nechali tak zabudnúť na herný výpadok z minulého kola.

ŠK Futura Humenné - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:0 (2:0)

Zostava ŠK Futura Humenné: Peter Pillár, Cyril Vasiľ, Martin Hreško, Peter Šuľák, Peter Jakubčo, Russlan Ljubarskij, Marek Mihok (Daniel Demčák), Štefan Harvila, Pavol Šuľák, Jaroslav Macej (Stanislav Karnaj), Ihor Lovska (Jakub Ragan).

Vo veternom počasí, ale na výborne pripravenom trávniku nastúpili proti sebe družstva Humenného a Moldavy nad Bodvou. Domáci s cieľom odčiniť blamáž s Vranovom a hostia, obratí federáciou o tri body s cieľom neprehrať. Humenné začalo s vetrom v chrbte, čo dokonale využilo a prvý polčas sa hral na jednu bránu. Prvú šancu mal legionár Lovska, no jeho strela ešte nemala gólové parametre. Nebezpečné boli hlavne štandardné situácie Futury, keď niekoľkokrát pohrozili vysokí obrancovia Humenného. Po jednej z nich našiel centrom Mihok šikovného debutanta v útoku – Lovsku, ktorý sa presadil prvýkrát v drese Humenného, 1:0.

2014-4-futura15

Lovska, ktorý sa hrou bavil a ustavične zamestnával obranu hostí, mal o 10 minút tutovku, ibaže sám pred hosťujúcim brankárom nepridal druhý gól. Futura však pokračovala v tlaku a jubilejný 10. roh zápasu zahral Jakubčo, Peter Šuľák sa zavesil do vzduchu a hlavou zvýšil vedenie domácich, 2:0. Všetko mohlo byť inak, keď na konci polčasu mali hostia tutovku, ale Vargu vychytal bravúrnym zákrokom Pillár.

Druhý polčas sa domáci zatiahli a Moldavčania mali aj s prispením vetra viac z hry. Obrana Futury dirigovaná Pavlom Šuľákom a Cyrilom Vasiľom, však pracovala spoľahlivo, kontrolovala hru a nepustili hostí do vážnejšej šance. Tí pohrozili iba štandardnými situáciami. Najprv spoľahlivý Pillár vychytal priamy kop Labuna a o malú chvíľu neskôr Zajac minul ľavú tyč. Na konci zápasu mali ešte domáci hráči dva brejky, no skóre sa už nezmenilo.

2014-4-futura13

Humenčania si tak pripísali dôležité tri body, potvrdili, že vedia zahrať na herne vyspelého súpera a ostali v hre o postupové miesta. V nasledujúcom kole, na ihrisku, kde hrá svoje domáce zápasy Corgoň-ligová Žilina, môžu proti jej rezerve hrať uvoľnene a dosiahnuť dobrý výsledok, ktorý Future výrazne pridá na hernej pohode a sebavedomí. 

 * foto: archív Martin Šuľak

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Vkladajte pozitívne myšlienky ako semená do úrodnej pôdy svojho ducha a dočkáte sa veľkolepej úrody.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

20.01.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

17.01.2019 / Šport

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

Už 19. januára sa v Michalovciach stretnú najväčšie osobnosti St. Nicolaus 1. hokejovej ligy. V poradí...

Čítať viac

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

16.01.2019 / Život

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

Technické služby mesta Humenné v poslednom čase zaznamenali zvýšený počet sťažností. Dôvodom je vraj nedostatočne odhrnutý sneh na chodníkoch na...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

15.01.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

Zdá sa, že vedenie FK Humenné nechce nechať nič na náhodu! Do nasledujúcej časti sezóny III. TIPOS ligy východ vstúpi...

Čítať viac

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

14.01.2019 / Život

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

Január každého roka sa nezaobíde bez bilancovania. Štatistika počtu obyvateľov či narodených a zomrelých prináša vždy zaujímavé čísla.

Čítať viac