Volejbal: O mužské finále sa postarajú hráči VK PU MIRAD Prešov a ŠK Chemes Humenné

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 01. 02. 2014
  • Napísal: Lenka Mikitová, Ondrej Marcinov
2014-02-1semifinale-muzi4

Finálový turnaj o slovenský pohár pokračoval počas prvého februárového víkendu od 16:00 hod. zápasmi v mužskej časti. V prvom stretnutí nastúpili celky VK Slávia Svidník proti VK PU MIRAD Prešov. Po ňom nasledoval zápas domácich hráčov ŠK Chemes Humenné s Myjavou.

1. semifinále - muži

VK Slávia Svidník - VK PU MIRAD Prešov 0:3 (-22, -18, -20)
Zápas trval: 85 minút, rozhodovali: Porvazník a Höger, 1000 divákov.

Zostava:
Svidník: S. Soták, Bucki, Skasko, Száraz, M. Sopko ml., Malina, libero Hruboška (Drobňák, Labík, Kuchárik, Hauer). Tréner: P. Kalný.
Prešov: Lux, Faron, Hudák, Macko, S. Lampart, Digaňa, libero T. Lampart. Tréner: Ľ. Šalata.

Začiatok prvého setu chytili lepšie mladí Prešovčania, ktorí viedli v úvode 7:1. Následne súper vďaka silným podaniam Buckého skorigoval stav stretnutia na 8:7. Náskok si Prešov udržal aj do druhého technického oddychového času, v ktorom vyhrával o tri body 16:13. V závere stretnutia hráči Svidníka pohrozili niekoľkými výbornými akciami, avšak oddychový čas prešovského trénera Šalatu ukľudnil situáciu a Prešovčania vyhrali prvý set 25:22.

2014-02-1semifinale-muzi2

Výborný začiatok si Prešovčania udržali aj v druhom sete, v ktorom rýchlo viedli 7:4. Ich vedenie postupne zvýšil na podaní Marcel Lux a Michal Hudák. Rozbehnutý Prešov nezastavilo ani dvojnásobné striedanie Svidníčanov a v druhom technickom oddychovom čase viedli 16:13. Skóre stretnutia ešte navýšil Erik Digaňa a Michal Hudák (22:15) a druhý set napokon vyhrali (25:18).

Dvojsetové vedenie Prešova naznačovalo, že prvý finálový súper je už známy. Favorizovaný Svidník nenachádzal žiadnu odpoveď na výborne hrajúceho súpera, o čom svedčí skóre 13:5. Bodové vedenie si Prešovčania držali a tesne pred záverom bolo 22:17. O zdramatizovanie sa ešte pokúsili  Sopko a následne Száraz a Hauer, no k ničomu vážnejšiemu už nedošlo. Záver zápasu zvládli opäť lepšie Prešovčania a tretí set vyhrali 25:20.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „V prvom rade sme sa chceli poučiť z chýb, ktorých sme sa dopustili v prvom vzájomnom zápase v tomto roku. Vedeli sme, že tento súper je pre nás hrateľný. Všetko sa odvíjalo od servisu. Viacerí hráči sa dneska dobre trafili do servisu a preto hráči súpera museli útočiť z menej pripravených pozícií a dokázali sme ustrážiť kľúčových hráčov Buckého a Maťa Sopka.“

Peter Kalný, tréner Svidníka: „My sme začali piatimi chybami v obrane, nevykrytím a v podstate sa to s nami viezlo, takže Prešov veľmi dobrý, taký kompaktný výkon, koncentrovaný vo všetkých činnostiach, nenašli sme recept. Netrafili sme sa do servisu, neubránili sme ich, nerozumiem tej nervozite, takže zaslúžené víťazstvo Prešova.“

2. semifinále - muži

ŠK Chemes Humenné - Spartak VKP Myjava 3:1 (16, 21, -25, 25)
Zápas trval: 118 minút, rozhodovali: Mokrý a Daruľa, 1200 divákov.

Zostava:
Humenné: De Amo, Sarnecki, Javorčík, M. Mizerák, Joščák, Jakubov, libero Szymczak (Mlynarčík, Pavelka, Bališin). Tréner: R. Vlkolinský.
Myjava: Halaj, Lech, Kriško, Mračko, Hinduliak, Pělucha, libero Ochodnický (Horník, Martin Mikula). Tréner: M. Májek.

Úvodný priebeh stretnutia bol veľmi vyrovnaný a družstvá sa doťahovali po každom bode. Od začiatku mali humenskí hráči podporu skvelých fanúšikov, ktorí hnali svojich zverencov dopredu. Po menej presvedčivom výkone v úvode predviedli „chemesáci“ svoje kvality v druhej časti setu, v ktorom vyhrávali 16:11. Pohodlný náskok si nenechali vziať, a tak vyhrali prvý set 25:16.

2014-02-2semifinale-muzi3

Skvelý vstup mali domáci aj v druhom sete, keď pri prvom technickom oddychovom čase viedli 8:4. Domáci navýšili skóre pri podaní španielskeho nahrávača De Ama, ktorý získal pre tím šesť bodov. Koncovku setu domáci zvládli a druhý set vyhrali 25:21.

Tretí set začali lepšie hostia, ktorí po ese Lecha viedli 6:2 a následne 8:4. Postupne sa „chemesákom“ podarilo znížiť manko na rozdiel jedného bodu a vzápätí už viedli 15:14. Záver stretnutia bol veľmi napínavý, rozhodoval každý bod a lepšie zvládnuté koncovky. Tretí set napokon po dvoch chybách domácich vyhrala Myjava  27:25.

Úvod štvrtého dejstva bol vyrovnaný a žiadne z mužstiev nedovolilo svojmu súperovi väčší odskok. Dráma nastala po druhom technickom oddychovom čase, kedy sa bolo vyrovnané 19:19. Následne si Myjava utvorila dvojbodový náskok, keď po ese Kriška vyhrávala 23:21. Humenčanom sa podarilo dorovnať na 23:23 neuveriteľnou ulievkou Miklaja Sarneckého. Taktickou posilou domácich bol na podaní striedajúci Bališin, ktorý poslal Humenčanov do vedenia 25:24. Mečbal „chemesáci“ ešte nevyužili a bolo opäť dorovnané. Víťazstvo si však domáci nenechali vziať a vďaka Javorčíkovému klincu a bloku Jakubova vyhrali 27:25.

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: "Myslím, že v tom treťom sete, veľmi rýchlo sme to chceli zakončiť. Boli sme netrpezliví, rýchlo rýchle sme to chceli mať za sebou na 3:0 a vtedy je veľmi ťažko jednotlivých hráčov ukľudniť alebo dať tomu nejakú fazónu útočnú alebo rozhodujúci a podobne."

Martin Májek, tréner Myjavy: „Bolo to špecifické tým, že sme sa s Humenným stretli túto sezónu prvýkrát. V podstate sa to prejavilo hlavne v tých prvých, hlavne v prvom sete, ešte aj na začiatku druhého, kým sa chalani trochu zorientovali, kde sme, čo o čo ide. Ale potom, potom sme sa chytili a myslím, že od tej polovice druhého setu už to bol veľmi veľmi dobrý volejbal, tentokrát so šťastnejším koncom pre domácich.“

Vo finále slovenského pohára mužov sa tak stretnú východniarske celky VK PU MIRAD Prešov a ŠK Chemes Humenné.

* zdroj: www.svf.sk

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Spievali sme pre „pápeža“

06.10.2021 / Školy

Spievali sme pre „pápeža“

Cirkevná spojená škola v Humennom a jej študentky sa aktívne zapojili do priebehu celej slávnosti v Košiciach. Sestry Miriama a...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

23.06.2021 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

18.06.2021 / Život

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

Letné kúpalisko v Humennom sa pre verejnosť otvára už tento víkend. V druhom stupni ostražitosti (oranžový okres) je kapacita kúpaliska...

Čítať viac

Nenechajme ich stáť bokom

17.06.2021 / Školy

Nenechajme ich stáť bokom

„Empatia“ – krátke slovo so silným významom. Vieme však ešte vôbec čo toto slovo znamená? Nezabudli sme na jeho význam...

Čítať viac

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

23.05.2021 / Školy

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

Milí naši dobrodinci, rodičia a priatelia školy, čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a...

Čítať viac