Aj vďaka rodáčke z Brestova má Slovensko striebro z MS v Kanade

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 28. 06. 2013
  • Napísal: Lenka Mikitová
2013-6-edita2

Začiatkom júna sa v kanadskom St. John's konali majstrovstvá sveta organizácie ISBHF (Medzinárodná hokejbalová federácia). Slovenky hladko postúpili zo skupiny a po dráme s Češkami sa prebojovali do finále, v ktorom prvýkrát inkasovali dva góly od Kanaďaniek. Po prehre 2:0 získali reprezentantky Slovenska zaslúžené striebro. K tomuto veľkému úspechu prispela aj obrankyňa z Brestova, Edita Raková.

MS žien v hokejbale sa tento rok konali v Kanade v St. John´s. Ženská reprezentácia Slovenska získala počas 4. MS už trikrát striebro a raz zlato na domácich majstrovstvách v Bratislave. 

V skupine sa na MS v Kanade stretli naše reprezentantky s Američankami, Švajčiarkami a Taliankami, nad ktorými hladko vyhrali a postúpili zo skupiny z prvého miesta.
4.6.  Slovensko 7:0 Švajčiarsko
5.6.  Slovensko 7:0 USA
6.6.  Taliansko 0:4 Slovensko

Vo vyraďovacej fáze im boli pridelené hráčky z Veľkej Británie, ktoré skončili v skupine na poslednom mieste. Slovenky ich porazili 16 gólmi.
7.6  Slovensko 16:0 Veľká Británia

V semifinále sa Slovensky stretli so susedkami z Česka, ktoré nakoniec úspešne zdolali až v predĺžení gólom v 50. minúte Ihnaťovej po prihrávke Klimášovej. Výhrou nad Češkami a bezgólovým mankom počas celých MS si Slovenky právom vydobili účasť vo finále.
8.8.  Česko 0:1 Slovensko po predĺžení

Finálovými súperkami im boli domáce hráčky z Kanady, ktoré rýchlymi gólmi Tulkovej v 10. a 24. minúte odstavili naše hráčky, a tak sa právom stali po tretíkrát víťazkami MS.
9.6.  Kanada 2:0 Slovensko

Slovenský tréner Jaroslav Kolibík hodnotí výkon svojich zverenkýň s Kanaďankami nasledovne: "Bol to veľmi ťažký zápas ako po hernej, taktickej i psychickej stránke. Dievčatá bojovali, nechali na ihrisku srdce a hrali s úžasnými emóciami. Som na ne hrdý. Na druhej strane musím priznať, že titul je v správnych rukách. Kanaďanky mali na majstrovstvách najlepší tím, no my môžeme byť radi, že sme neprerušili medailovú zbierku. Konkurencia sa totiž každým rokom zvyšuje."

2013-6-edita1

„Striebro z hokejbalových MS je veľmi cenné, veď byť vicemajstrom sveta v akomkoľvek športe, nie je na Slovensku bežná udalosť. Uznali sme, že Kanaďanky boli lepšie a zlato si zaslúžili. Kľúčové pre nás bolo derby-semifinále s Češkami a to sme zvládli!“ dodala Edita Raková.

V Kanade sa súbežne odohrávali aj MS mužov v hokejbale, na ktorých Slováci získali zlato. O dva roky sa MS odohrajú vo Švajčiarsku v mestečku Zug.

Aktuálne pripravuje rozhovor s rodáčkou z východného Slovenska, Editou Rakovou, ktorá nám viac prezradí o sebe, svojich úspechoch i zážitkoch z MS i olympiády vo Vancoueri.

* foto: vlastná galéria Edity Rakovej
* zdroj. www.tophbl.sk

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

28.07.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 31. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

22.07.2020 / Život

Výstavba cyklochodníka popri Laborci sa posúva do ďalšej etapy

Stavenisko „cyklochodník pri Laborci" je zložené z troch častí. Prvá etapa sa začína od Sninského mosta a jej základom je...

Čítať viac

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

20.07.2020 / Život

Jasenovský tábor oslávi desiaty ročník špeciálnou témou!

Tábor v Jasenove má tradíciu už od roku 2011. Denný letný tábor organizuje Obecný úrad Jasenov v spolupráci občianskym združením...

Čítať viac

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

20.07.2020 / Život

Nezodpovedný prístup obyvateľov k likvidácii bioodpadu

V niektorých častiach mesta sa naskytne aj pohľad na kopu biologicky rozložiteľného odpadu pred bránami rodinných domov. Nie je dovolené vykladať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

16.07.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac