FUTBAL: Anglický týždeň Humenného

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 18. 05. 2013
  • Napísal: Martin Šuľák
2013-4-futbal6

Hráči Futury odohrali v takzvanom anglickom týždni dvakrát svoj zápas na ihrisku súperov. Najprv v nedeľu 12. mája cestovali na Novohrad do Lučenca a potom sa v stredu 15. mája predstavili v derby na pôde Prešovského Tatrana.

FK LAFC Lučenec - ŠK Futura Humenné 1:0 (0:0)
Rozhodoval: Anguš
Divákov
: 247
Gól
: 86. Kupček

Humenčania prišli do Lučenca v pozliepanej zostave a keď sa už v 12. minúte zranil humenský tvorca hry Ljubarskij zasiahnuť do hry museli humenskí dorastenci. Od prvej minúty sa hralo medzi šestnástkami bez výraznej šance na oboch stranách. Prvýkrát pohrozili domáci hráči, keď nebezpečne vstrelil ich útočník, ale Brudňak strelu kryl.
Hostia mohli skórovať Voroňákom, ale ten si v nájazde loptu zle spracoval. V 40. minúte najväčšiu šancu domácich skvelým zákrokom zneškodnil Brudňák.

V druhom polčase prišli aj šance Humenného, keď sa v jednej z nich vekom ešte dorastenec Filip dostal do šestnástky Lučenca, ale zakončenie nezvládol. Následne pohrozili sériou troch gólových príležitostí domáci, ale najlepší hráč hostí Brudňak všetky vyriešil. Až prišla 86. minúta a po nevinnej a mierne tečovanej strele hostia kapitulovali. Zaskočení Humenčania sa v závere už nezmohli na vyrovnanie a tak na Novohrade prehrali druhýkrát v jari. Treba povedať, že Futura podala najslabší výkon jari, čo je škoda, lebo Lučenec bol určite zdolateľný.

2013-4-futbal5

1. FC Tatran Prešov juniori - ŠK Futura Humenné 1:1 (1:0)
Rozhodoval
: Kozák
Divákov
: 111
Góly
: 36. Kamenčík - 48. Pavol Šuľák

Zápas sa odohral na hlavnom ihrisku Tatrana, trávnik bol kvalitne pripravený, a tak sa čakal kvalitný súboj. Keďže v kádri Humenného je niekoľko zranení, šancu dostali hráči z lavičky, ktorí nesklamali. Prvé minúty zápasu bola hra opatrná a vyrovnaná. Po jednej šanci si rozdelili domáci aj hostia. Najprv sa Bernardo obtočil v šestnástke okolo Dyska, ale na jeho strelu bol Brudňák pripravený. Na druhej strane po peknej akcii Vasil - Dysko centroval Demčák a pohotová strela Legdana len tesne minula domácu bránu.
Prvý polčas priniesol dva sporné momenty v neprospech hostí. Najprv v 26. minúte po jasnom faule domáceho stopéra v pokutovom území na unikajúceho Voroňáka ostala píšťalka rozhodcu nemá a v 36. minúte po nakopnutej lopte neodpískaný faul na Brudňaka, po ktorom pohodlne do prázdnej brány skóroval hráč Tatrana Kamenčík.

To hráčov Humenného správe namotivovalo a do druhého polčasu vybehli zdravo nabudení, čo sa prejavilo v 48. minúte, keď po rohu Popíka sa na zadnej žrdi hlavou presadil Pavol Šuľák. Hneď nato sa v 50. minúte krásnou strelou z 25 metrov prezentoval Hreško, ale Plánička bravúrou zasiahol. V druhom polčase hostia viac nakopávali loptu smerom dopredu, s čím si obrana Futury vedela poradiť. Na konci zápasu chceli ešte oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale skóre sa už nezmenilo. Futura tak po výbornom výkone získala cenný bod, ktorý môže mať v konečnom účtovaní cenu zlata.

2013-4-futbal8

Strelec gólu Pavol Šulak po zápase poznamenal: „Som rád, že sme odčinili zlý výkon z Lučenca a dokázali že vieme hrať futbal. Za bod aj gól som rád a svoj gól chcem venovať svojmu otcovi.“

* foto ilustračné

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

19.02.2020 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2020.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

17.02.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 8. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

09.02.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

08.02.2020 / Kultúra

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

Vihorlatské múzeum v  Humennom ako organizátor medzinárodnej súťažno-prezentačnej výstavy kraslíc Karpatská kraslica si dovoľuje osloviť verejnosť s výzvou k aktívnej účasti...

Čítať viac

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

30.01.2020 / Školy

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

Dňa 16. 1. 2020 reprezentovali Základnú školu na Pugačevovej ulici v Humennom v okresnom kole 30. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku...

Čítať viac