Volejbal: Humenčania opäť na víťaznej vlne

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 01. 12. 2019
20190112

V 7. kole 1. Ligy mužov privítali hráči ŠK Gymnázium Humenné na domácej palubovke súpera zo Šariša, hráčov VK MIRAD PU Prešov „B“. Súboj prvého celku s predposledným prilákal opäť peknú divácku kulisu.

1.liga muži Východ - 7.kolo:

ŠK Gymnázium Humenné - VK Mirad PU Prešov "B": 3:0 (15, 16, 20) a 3:0 (20, 15, 21)
Zostava ŠK: Š. Krajník, M. Kuraš, M. Feduš, P. Šompľak, Ľ. Bajcura, O. Blicha, R. Boldy, M. Šarga, M. Faltin, P. Bobaľa, F. Marton, M. Roháč

1. zápas 3:0 (15, 16, 20)
Od úvodného dotyku s loptou bolo na Humenčanoch vidno, že si idú pevným krokom za víťazstvom. Na začiatku každého setu si vypracovali niekoľko bodový náskok, ktorý im pohodlne stačil na úspešné ukončenie. Zápas trval len hodinku a po prvých prehrách z minulého týždňa si opäť pripísali 3 body do tabuľky za víťazstvo 3:0.

2. zápas 3:0 (20, 15, 21)
Tréner Ľ. Selecký dal v druhom zápase príležitosť mladším chlapcom z lavičky, aby zbierali zápasovú prax a získavali cenné skúsenosti. Výkonom nesklamali, priebeh zápasu mal podobný priebeh ako ten prvý a po zisku troch setov si domáci hráči pripísali ďalšiu výhru v pomere setov 3:0.

Ľubor Selecký, tréner ŠK Gymnázium Humenné: ,,Dnešný dvojzápas bol pod našou kontrolou. Od začiatku sme dominovali a eliminovali sme naše zbytočné chyby. A keď sa aj niekedy vyskytli nejaké drobné chybičky, dalo sa to nejako prehryznúť. Snažili sme sa dnes naskočiť znova na víťaznú vlnu, po minulotýždňovej prehre s Revúcou, keď sme prehrali možno i kvôli nášmu podceneniu kvalít súpera. Do dnešného zápasu sme nastupovali s tým, že nám náš súper nedá nič zadarmo. Aj keď sme prvý dvojzápas v Prešove vyhrali, teraz sme nechceli nechať nič na náhodu a snažili sme sa diktovať v zápasoch naše tempo hry. Myslím si, že sa nám to celkom darilo. Vystriedala sa nám na palubovke celá lavička. Všetci hráči si zahrali v prvom či druhom zápase, takže v tomto som celkom spokojný. Trošku sme v závere druhého zápasu stratili koncentráciu, ale dokázali sme si to už tento krát postrážiť. Druhý zápas nám v podstate dohrávali mladí, naša juniorka. Víťazstva i všetky body sú nám pripísané. V zápasoch boli i pekné momenty, ale je stále na čom pracovať. Nesmieme spať na vavrínoch, lebo je pred nami kopec roboty. Aj chalani si musia uvedomiť, že bez tréningu sa to nedá."

1122019

Ľuboš Bajcura, smečiar ŠK Gymnázium Humenné: ,,Ďalší zápas za nami, pred ktorým sme absolvovali poctivú týždňovú prípravu na Prešov B a nenechali sme nič na náhodu. Po minulotýždňovom kole s Revúcou sme si vstúpili do svedomia a zodpovedne sme sa na tento zápas pripravili. Myslím, že naša príprava zodpovedala dôležitosti zápasu a to sa ukázalo aj vo výsledku. Vo všetkých herných činnostiach sme super prevyšovali. Prvý zápas sme nastúpili v základnej zostave. Našou zbraňou bol veľmi dobrý servis, ktorým sme zatlačili súpera a oslabili útok. Do druhého zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave. V konečnom dôsledku to bol vyrovnanejší zápas, pod ktorý sa podpísal horší servis. Bolo to však zaslúžené víťazstvo a v Humennom zostava 6 bodov. Súťaž však nekončí ,takže pokračujeme ďalej."

Štefan Krajník, nahrávač ŠK Gymnázium Humenné: ,,Dnešné obidve stretnutia boli vedené v našej réžii, prvý zápas sme od začiatku tlačili na servise, a tak sme súpera nepustili k nejakým akciám. Druhý zápas v pozmenenej zostave sme si tiež dokázali uhrať a súpera nepustili do žiadnej dramatickej koncovky."

Ďalšie dvoj kolo čaká humenských volejbalistov na palubovke Svidníka a to už najbližšiu sobotu. Veríme, že opäť potešia svojich fanúšikov a privezú si ďalšie body. 

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

19.02.2020 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2020.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

17.02.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 8. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

09.02.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

08.02.2020 / Kultúra

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

Vihorlatské múzeum v  Humennom ako organizátor medzinárodnej súťažno-prezentačnej výstavy kraslíc Karpatská kraslica si dovoľuje osloviť verejnosť s výzvou k aktívnej účasti...

Čítať viac

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

30.01.2020 / Školy

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

Dňa 16. 1. 2020 reprezentovali Základnú školu na Pugačevovej ulici v Humennom v okresnom kole 30. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku...

Čítať viac