Volejbal: Humenčania opäť na víťaznej vlne

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 01. 12. 2019
20190112

V 7. kole 1. Ligy mužov privítali hráči ŠK Gymnázium Humenné na domácej palubovke súpera zo Šariša, hráčov VK MIRAD PU Prešov „B“. Súboj prvého celku s predposledným prilákal opäť peknú divácku kulisu.

1.liga muži Východ - 7.kolo:

ŠK Gymnázium Humenné - VK Mirad PU Prešov "B": 3:0 (15, 16, 20) a 3:0 (20, 15, 21)
Zostava ŠK: Š. Krajník, M. Kuraš, M. Feduš, P. Šompľak, Ľ. Bajcura, O. Blicha, R. Boldy, M. Šarga, M. Faltin, P. Bobaľa, F. Marton, M. Roháč

1. zápas 3:0 (15, 16, 20)
Od úvodného dotyku s loptou bolo na Humenčanoch vidno, že si idú pevným krokom za víťazstvom. Na začiatku každého setu si vypracovali niekoľko bodový náskok, ktorý im pohodlne stačil na úspešné ukončenie. Zápas trval len hodinku a po prvých prehrách z minulého týždňa si opäť pripísali 3 body do tabuľky za víťazstvo 3:0.

2. zápas 3:0 (20, 15, 21)
Tréner Ľ. Selecký dal v druhom zápase príležitosť mladším chlapcom z lavičky, aby zbierali zápasovú prax a získavali cenné skúsenosti. Výkonom nesklamali, priebeh zápasu mal podobný priebeh ako ten prvý a po zisku troch setov si domáci hráči pripísali ďalšiu výhru v pomere setov 3:0.

Ľubor Selecký, tréner ŠK Gymnázium Humenné: ,,Dnešný dvojzápas bol pod našou kontrolou. Od začiatku sme dominovali a eliminovali sme naše zbytočné chyby. A keď sa aj niekedy vyskytli nejaké drobné chybičky, dalo sa to nejako prehryznúť. Snažili sme sa dnes naskočiť znova na víťaznú vlnu, po minulotýždňovej prehre s Revúcou, keď sme prehrali možno i kvôli nášmu podceneniu kvalít súpera. Do dnešného zápasu sme nastupovali s tým, že nám náš súper nedá nič zadarmo. Aj keď sme prvý dvojzápas v Prešove vyhrali, teraz sme nechceli nechať nič na náhodu a snažili sme sa diktovať v zápasoch naše tempo hry. Myslím si, že sa nám to celkom darilo. Vystriedala sa nám na palubovke celá lavička. Všetci hráči si zahrali v prvom či druhom zápase, takže v tomto som celkom spokojný. Trošku sme v závere druhého zápasu stratili koncentráciu, ale dokázali sme si to už tento krát postrážiť. Druhý zápas nám v podstate dohrávali mladí, naša juniorka. Víťazstva i všetky body sú nám pripísané. V zápasoch boli i pekné momenty, ale je stále na čom pracovať. Nesmieme spať na vavrínoch, lebo je pred nami kopec roboty. Aj chalani si musia uvedomiť, že bez tréningu sa to nedá."

1122019

Ľuboš Bajcura, smečiar ŠK Gymnázium Humenné: ,,Ďalší zápas za nami, pred ktorým sme absolvovali poctivú týždňovú prípravu na Prešov B a nenechali sme nič na náhodu. Po minulotýždňovom kole s Revúcou sme si vstúpili do svedomia a zodpovedne sme sa na tento zápas pripravili. Myslím, že naša príprava zodpovedala dôležitosti zápasu a to sa ukázalo aj vo výsledku. Vo všetkých herných činnostiach sme super prevyšovali. Prvý zápas sme nastúpili v základnej zostave. Našou zbraňou bol veľmi dobrý servis, ktorým sme zatlačili súpera a oslabili útok. Do druhého zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave. V konečnom dôsledku to bol vyrovnanejší zápas, pod ktorý sa podpísal horší servis. Bolo to však zaslúžené víťazstvo a v Humennom zostava 6 bodov. Súťaž však nekončí ,takže pokračujeme ďalej."

Štefan Krajník, nahrávač ŠK Gymnázium Humenné: ,,Dnešné obidve stretnutia boli vedené v našej réžii, prvý zápas sme od začiatku tlačili na servise, a tak sme súpera nepustili k nejakým akciám. Druhý zápas v pozmenenej zostave sme si tiež dokázali uhrať a súpera nepustili do žiadnej dramatickej koncovky."

Ďalšie dvoj kolo čaká humenských volejbalistov na palubovke Svidníka a to už najbližšiu sobotu. Veríme, že opäť potešia svojich fanúšikov a privezú si ďalšie body. 

Kam za športom

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

09.12.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

05.12.2019 / Život

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

Zapozerajte a započúvajte sa s nami do príbehu lásky, ktorá je silnejšia ako smrť…
Vločky letia preč do všetkých kútov...

Čítať viac

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

05.12.2019 / Život

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

Mesto Humenné Vás v rámci XXIV. Humenských vianočných trhov pozýva na SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU HURKU 2019.

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

04.12.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

04.12.2019 / Šport

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

Po úspešnom dvojzápase proti Prešovčanom boli ďalším súpermi Humenčanov hráči zo Svidníka. Na palubovke sa očakával tuhý boj nakoľko...

Čítať viac