Volejbal: Humenčania opäť na víťaznej vlne

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 01. 12. 2019
20190112

V 7. kole 1. Ligy mužov privítali hráči ŠK Gymnázium Humenné na domácej palubovke súpera zo Šariša, hráčov VK MIRAD PU Prešov „B“. Súboj prvého celku s predposledným prilákal opäť peknú divácku kulisu.

1.liga muži Východ - 7.kolo:

ŠK Gymnázium Humenné - VK Mirad PU Prešov "B": 3:0 (15, 16, 20) a 3:0 (20, 15, 21)
Zostava ŠK: Š. Krajník, M. Kuraš, M. Feduš, P. Šompľak, Ľ. Bajcura, O. Blicha, R. Boldy, M. Šarga, M. Faltin, P. Bobaľa, F. Marton, M. Roháč

1. zápas 3:0 (15, 16, 20)
Od úvodného dotyku s loptou bolo na Humenčanoch vidno, že si idú pevným krokom za víťazstvom. Na začiatku každého setu si vypracovali niekoľko bodový náskok, ktorý im pohodlne stačil na úspešné ukončenie. Zápas trval len hodinku a po prvých prehrách z minulého týždňa si opäť pripísali 3 body do tabuľky za víťazstvo 3:0.

2. zápas 3:0 (20, 15, 21)
Tréner Ľ. Selecký dal v druhom zápase príležitosť mladším chlapcom z lavičky, aby zbierali zápasovú prax a získavali cenné skúsenosti. Výkonom nesklamali, priebeh zápasu mal podobný priebeh ako ten prvý a po zisku troch setov si domáci hráči pripísali ďalšiu výhru v pomere setov 3:0.

Ľubor Selecký, tréner ŠK Gymnázium Humenné: ,,Dnešný dvojzápas bol pod našou kontrolou. Od začiatku sme dominovali a eliminovali sme naše zbytočné chyby. A keď sa aj niekedy vyskytli nejaké drobné chybičky, dalo sa to nejako prehryznúť. Snažili sme sa dnes naskočiť znova na víťaznú vlnu, po minulotýždňovej prehre s Revúcou, keď sme prehrali možno i kvôli nášmu podceneniu kvalít súpera. Do dnešného zápasu sme nastupovali s tým, že nám náš súper nedá nič zadarmo. Aj keď sme prvý dvojzápas v Prešove vyhrali, teraz sme nechceli nechať nič na náhodu a snažili sme sa diktovať v zápasoch naše tempo hry. Myslím si, že sa nám to celkom darilo. Vystriedala sa nám na palubovke celá lavička. Všetci hráči si zahrali v prvom či druhom zápase, takže v tomto som celkom spokojný. Trošku sme v závere druhého zápasu stratili koncentráciu, ale dokázali sme si to už tento krát postrážiť. Druhý zápas nám v podstate dohrávali mladí, naša juniorka. Víťazstva i všetky body sú nám pripísané. V zápasoch boli i pekné momenty, ale je stále na čom pracovať. Nesmieme spať na vavrínoch, lebo je pred nami kopec roboty. Aj chalani si musia uvedomiť, že bez tréningu sa to nedá."

1122019

Ľuboš Bajcura, smečiar ŠK Gymnázium Humenné: ,,Ďalší zápas za nami, pred ktorým sme absolvovali poctivú týždňovú prípravu na Prešov B a nenechali sme nič na náhodu. Po minulotýždňovom kole s Revúcou sme si vstúpili do svedomia a zodpovedne sme sa na tento zápas pripravili. Myslím, že naša príprava zodpovedala dôležitosti zápasu a to sa ukázalo aj vo výsledku. Vo všetkých herných činnostiach sme super prevyšovali. Prvý zápas sme nastúpili v základnej zostave. Našou zbraňou bol veľmi dobrý servis, ktorým sme zatlačili súpera a oslabili útok. Do druhého zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave. V konečnom dôsledku to bol vyrovnanejší zápas, pod ktorý sa podpísal horší servis. Bolo to však zaslúžené víťazstvo a v Humennom zostava 6 bodov. Súťaž však nekončí ,takže pokračujeme ďalej."

Štefan Krajník, nahrávač ŠK Gymnázium Humenné: ,,Dnešné obidve stretnutia boli vedené v našej réžii, prvý zápas sme od začiatku tlačili na servise, a tak sme súpera nepustili k nejakým akciám. Druhý zápas v pozmenenej zostave sme si tiež dokázali uhrať a súpera nepustili do žiadnej dramatickej koncovky."

Ďalšie dvoj kolo čaká humenských volejbalistov na palubovke Svidníka a to už najbližšiu sobotu. Veríme, že opäť potešia svojich fanúšikov a privezú si ďalšie body. 

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

17.03.2020 / Život

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

Zasadnutia krízového štábu sa v aktuálnej situácii konajú v dennej perióde, po pondelku a utorku (16. a 17....

Čítať viac

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

16.03.2020 / Život

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako príslušný orgán štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na...

Čítať viac

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

16.03.2020 / Samospráva

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

Generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT a.s. (majiteľ skládky odpadov) za účelom zabránenia šírenia koronavírusu nariaďuje  s účinnosťou od 16.03. 2020 až...

Čítať viac

Slovko na dnešný deň

15.03.2020 / Cirkev

Slovko na dnešný deň

Medzi opatrenia, ktoré prijal Ústredný krízový štáb, patrilo aj pozastavenie slávenia svätých omší na území celého Slovenka. Viaceré farnosti však...

Čítať viac

Primátor vyzýva občanov, buďte disciplinovaní a trpezliví!

13.03.2020 / Život

Primátor vyzýva občanov, buďte disciplinovaní a trpezliví!

Primátor mesta Miloš Meričko zvolal v piatok 13. marca krízový štáb v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19. 

Čítať viac