Volejbal: Prvé zakopnutia a straty bodov pre humenských volejbalistov

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 21. 11. 2019
  • Napísal: admin
2019-11-volejbal01

Humenskí volejbalisti spoznali svojho premožiteľa. Tím VK Magnezit Revúca bol v oboch stretnutiach nad ich sily, čím im vrátil prehry z úvodného kola 1. Ligy vo volejbale mužov, skupiny východ.

1. liga muži - Východ 6.kolo:

ŠK Gymnázium Humenné - MVK Magnezit Revúca 1:3 (-18, 17, -19, -21) a 2:3 (21, 21, -17, -16, -10).

Zostava ŠK: M. Roháč, Š. Krajník, M. Kopka, M. Kuraš, Ľ. Bajcura, M. Feduš, J. Bališin, P. Šompľak, M. Faltin, P. Bobaľa, O. Blicha, M. Ivančo, T. Coma, D. Fereta, M. Šarga.

Revúčania nič nenechali na náhodu, od začiatku si išli sa svojím cieľom a to tým boli víťazstva v oboch stretnutiach. Pôsobili sebavedomejšie s väčšou chuťou po výhre. Domáci hráči sa trápili predovšetkým na príjme podania a na servise. Nepôsobili dojmom, ako sa na lídra tabuľky patrí, čím sa poradie zamotalo. Mrzieť ich môže predovšetkým druhý zápas, kedy viedli už 2:0 na sety, ale nakoniec museli skloniť hlavu pred súperom a prehrali 2:3.

Vďaka lepšiemu skóre si síce domáci hráči udržali prvú priečku, ale už len vďaka lepšiemu skóre pred VK Magnezit Revúca.

Už najbližšiu sobotu, 23.11. o 10:00 (2. zápas 12:00) privítajú Humenčania na svojej palubovke v MŠH tím VK MIRAD Prešov „B“. Srdečne Vás pozývame.

2019-11-humenne-volejbal-01

Jozef Janko, asistent trénera ŠK Gymnázium Humenné: "Revúca nastúpila do zápasu ako favorit, čo svojím sebavedomím vstupom do prvého zápasu aj dokázala priamo na palubovke. Prvý set sme prehrali. V druhom sete sme sa síce zomkli a vyhrali sme ho, no v ďalších dvoch setoch nám chýbala väčšia bojovnosť, presnosť a hlavne lepší servis. Naopak Revúca mala kvalitné podanie, no a my sme zo zlej prihrávky nedokázali uhrať útoky stredom. Volili sme len útoky cez kolíky, a najväčší problém bol ten, že Revúca nás už mala pekne prečítaných. Čo sa týka druhého zápasu, obmenili sme zostavu. V prvých dvoch setov sme boli jednoznačne lepší. Zlepšili sme si servis oproti prvému zápasu, lepšie sme prihrávali. Po druhom sete však prišiel nejaký väčší blok. Možno sme si mysleli, že to naši súperi za stavu 2:0 pre nás už vzdajú, ale bolo to ako keby naopak. My sme povolili na podaní, oni si ho zlepšili, a tak už to pokračovalo až do konca zápasu, čo vyústilo do výsledku 2:3."

Maximilián Roháč, nahrávač ŠK Gymnázium Humenné: "Podľa mňa sme dnešného súpera podcenili keď že sme vyhrali u nich, tak sme si mysleli, že vyhráme aj dnes, no žiaľ nestalo sa tak. Prvý zápas nám neskutočne ulietaval príjem, z ktorého sme my nahrávači ťažko vymaľovali nejakú nahrávku. Ak nebol príjem nebola nahrávka a tým pádom sa z toho ťažko smečovalo smečiarom. Prvý zápas bol z nášho pohľadu hrozný, strašne veľa chýb zo servisu a ako som spomínal na príjme. Druhý zápas prvé dva sety boli v našej réžii a súperovi sme nedovoľovali skoro nič a boli sme pánmi na ihrisku. Po tom akoby nastal blok a prestalo sa nám dariť. Začala nám odchádzať prihrávka, kazili sme veľa servisov a veľa zbytočných chýb sme urobili. Súper tieto chyby využil, zabojoval a zaslúžene vyhral."

2019-11-volejbal01

Ján Jankovič, hráč a hovorca MVK Magnezit Revúca: "Do Humenného sme išli s tým, že budeme bojovať proti veľmi silnému mužstvu. U nás doma ukázalo Humenné veľkú efektivitu zo servisu a práve na to sme sa snažili pripraviť, aby sme dokázali bojovať s týmto nepríjemným servisom. To sa nám aj naplnilo. Na domácu palubovku vyšlo Humenné s dobrým servisom. Naše mužstvo však v momentálnom zložení, v akom je, sa dokázalo s ním popasovať. Humenné ukázalo, že má veľmi silné družstvo a určite bude bojovať o prvé priečky v prvej lige. Bude sa snažiť dostať do baráže i do extraligy. Avšak dnes stálo šťastie na našej strane. Hlavne v tom druhom zápase. Keď sa to zlomilo, potom sme už jednoznačne ukázali našu dominanciu na ihrisku.

Aké sú ciele Revúckeho volejbalu v tejto sezóne? My taktiež máme záujem postúpiť do baráže. Máme aj sľúbené financie od mesta a prisľúbenú výstavbu haly, ktorá by mala byť hotová do augusta budúceho roku. V budúcom roku, pokiaľ všetko pôjde tak ako má, by sme chceli hrať v Revúcej extraligu."

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

17.03.2020 / Život

Mesto zavádza nové opatrenia, ktoré pomôžu Humenčanom

Zasadnutia krízového štábu sa v aktuálnej situácii konajú v dennej perióde, po pondelku a utorku (16. a 17....

Čítať viac

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

16.03.2020 / Život

Aktualizácia opatrení pri ohrození verejného zdravia

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako príslušný orgán štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na...

Čítať viac

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

16.03.2020 / Samospráva

Jarné upratovanie v meste Humenné sa odkladá

Generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT a.s. (majiteľ skládky odpadov) za účelom zabránenia šírenia koronavírusu nariaďuje  s účinnosťou od 16.03. 2020 až...

Čítať viac

Slovko na dnešný deň

15.03.2020 / Cirkev

Slovko na dnešný deň

Medzi opatrenia, ktoré prijal Ústredný krízový štáb, patrilo aj pozastavenie slávenia svätých omší na území celého Slovenka. Viaceré farnosti však...

Čítať viac

Primátor vyzýva občanov, buďte disciplinovaní a trpezliví!

13.03.2020 / Život

Primátor vyzýva občanov, buďte disciplinovaní a trpezliví!

Primátor mesta Miloš Meričko zvolal v piatok 13. marca krízový štáb v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19. 

Čítať viac