Volejbal: Plný bodový zisk pre domácich

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 20. 10. 2019
  • Napísal: admin
2019-10-volejbal02

Počas víkendu privítali domáci volejbalisti ŠK Gymnázium Humenné na domácej palubovke v Mestskej športovej hale mužstvo TJ Slávia Svidník „B“. Zápas sľuboval kvalitu, stretli sa doposiaľ nezdolané tímy 1. ligy mužov, skupiny Východ.

1. liga muži - východ:

ŠK Gymnázium Humenné - TJ Slávia Svidník "B" 3:1 (14, 14, -19, 14) a 3:1 (-21, 19, 17, 22).

Zostava ŠK: M. Roháč, M. Kopka, Ľ. Bajcura, M. Kuraš, D. Fereta, O. Blicha, M. Feduš, J. Bališin, T. Coma, P. Šompľak, R. Boldy, M. Faltin, P. Bobaľa, F. Marton, M. Ivančo.

Prvé dva sety sa niesli v jasnej réžii domácich, ktorí dominovali vo všetkých herných činnostiach. Súpera nepustili k ničomu a vyhrali dvakrát 25:14. V treťom sete už nemali Svidníčania čo stratiť, začali riskovať na servise, ktorý im vychádzal. Naopak Humenčania si s ním nevedeli poradiť, tréner Ľ. Selecký sa snažil zareagovať oddychovými časmi, ale to nestačilo. Súper znížil na v pomere setov na 2:1 po výsledku 19:25. Do štvrtého dejstva vstúpili hráči ŠK Gymnázium Humenné opäť koncentrovane, počas celého setu si udržiavali náskok a doviedli ho do víťazného konca v pomere 25:14 a celý zápas zvíťazili 3:1.

2019-10-volejbal02

Druhý zápas sa začal presne na pravé poludnie, v základnej zostave sa objavili traja noví hráči, ktorých šetril tréner Ľ Selecký v prvom zápase. Súper bol od začiatku dôraznejší, humenskí hráči nezopakovali výkon z koncovky prvého zápasu a prehrali 21:25. Našťastie sa domácim hráčom podarilo rýchlo otriasť z prehry v úvodnom sete, nič nechali na náhodu a zvyšné tri sety boli v ich réžii. Po setoch 25:19, 25:17 a 25:22 si pripísali ďalšie víťazstvo opäť v pomere setov 3:1.

Humenčania sa vďaka dvom víťazstvám prepracovali na prvé miesto v 1. lige mužov, skupiny Východ, keď v doterajších šiestich zápasoch nenašli premožiteľa. Do MŠH si našlo cestu viac ako sto priaznivcov tohto krásneho športu. Tí, ktorí neprišli majú ďalšiu šancu 2. novembra opäť v MŠH so začiatkom o 10:00.

2019-10-volejbal03

Michal Kuraš, smečiar ŠK Gymnázium Humenné, po víťaznom dvojzápase: "Super pocit opäť hrať na domácej palubovke pred peknou diváckou kulisou. Sme radi, že sa nám podarilo získať plný bodový zisk, šesť bodov do tabuľky. S výnimkou dvoch prehratých setov sme v každom sete pôsobili lepším dojmom a súpera sme nepustili k ničomu. Určite je na čom ďalej pracovať, súťaž je dlhá, sme mladé družstvo s pár staršími hráčmi. Dobrá partia však dokáže spraviť veľa a preto verím, že to bude tajná sila proti súperom. Do každého zápasu pôjdeme naplno a verím, že si získame stále viac priaznivcov, ktorí nás prídu podporiť na domáce zápasy.

Kam za športom

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Bilancujeme uplynulý rok. Aké netradičné mená dostali mladí Humenčania?

17.01.2020 / Život

Bilancujeme uplynulý rok. Aké netradičné mená dostali mladí Humenčania?

Mesiac január je známy najmä štatistickým bilancovaním uplynulého roka. Inak tomu nebude ani teraz. Zaujímavé informácie sa budú týkať najmä...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

16.01.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

16.01.2020 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2020.

Čítať viac

Národný týždeň manželstva - Manželské príbehy v obraze a slove

15.01.2020 / Kultúra

Národný týždeň manželstva - Manželské príbehy v obraze a slove

Vihorlatské múzeum v Humennom sa pripája k organizátorom a podporovateľom podujatí Národného týždňa manželstva, ktoré budú na Slovensku prebiehať v dňoch ...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

14.01.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 3. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac