Volejbal: Plný bodový zisk pre domácich

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 20. 10. 2019
  • Napísal: admin
2019-10-volejbal02

Počas víkendu privítali domáci volejbalisti ŠK Gymnázium Humenné na domácej palubovke v Mestskej športovej hale mužstvo TJ Slávia Svidník „B“. Zápas sľuboval kvalitu, stretli sa doposiaľ nezdolané tímy 1. ligy mužov, skupiny Východ.

1. liga muži - východ:

ŠK Gymnázium Humenné - TJ Slávia Svidník "B" 3:1 (14, 14, -19, 14) a 3:1 (-21, 19, 17, 22).

Zostava ŠK: M. Roháč, M. Kopka, Ľ. Bajcura, M. Kuraš, D. Fereta, O. Blicha, M. Feduš, J. Bališin, T. Coma, P. Šompľak, R. Boldy, M. Faltin, P. Bobaľa, F. Marton, M. Ivančo.

Prvé dva sety sa niesli v jasnej réžii domácich, ktorí dominovali vo všetkých herných činnostiach. Súpera nepustili k ničomu a vyhrali dvakrát 25:14. V treťom sete už nemali Svidníčania čo stratiť, začali riskovať na servise, ktorý im vychádzal. Naopak Humenčania si s ním nevedeli poradiť, tréner Ľ. Selecký sa snažil zareagovať oddychovými časmi, ale to nestačilo. Súper znížil na v pomere setov na 2:1 po výsledku 19:25. Do štvrtého dejstva vstúpili hráči ŠK Gymnázium Humenné opäť koncentrovane, počas celého setu si udržiavali náskok a doviedli ho do víťazného konca v pomere 25:14 a celý zápas zvíťazili 3:1.

2019-10-volejbal02

Druhý zápas sa začal presne na pravé poludnie, v základnej zostave sa objavili traja noví hráči, ktorých šetril tréner Ľ Selecký v prvom zápase. Súper bol od začiatku dôraznejší, humenskí hráči nezopakovali výkon z koncovky prvého zápasu a prehrali 21:25. Našťastie sa domácim hráčom podarilo rýchlo otriasť z prehry v úvodnom sete, nič nechali na náhodu a zvyšné tri sety boli v ich réžii. Po setoch 25:19, 25:17 a 25:22 si pripísali ďalšie víťazstvo opäť v pomere setov 3:1.

Humenčania sa vďaka dvom víťazstvám prepracovali na prvé miesto v 1. lige mužov, skupiny Východ, keď v doterajších šiestich zápasoch nenašli premožiteľa. Do MŠH si našlo cestu viac ako sto priaznivcov tohto krásneho športu. Tí, ktorí neprišli majú ďalšiu šancu 2. novembra opäť v MŠH so začiatkom o 10:00.

2019-10-volejbal03

Michal Kuraš, smečiar ŠK Gymnázium Humenné, po víťaznom dvojzápase: "Super pocit opäť hrať na domácej palubovke pred peknou diváckou kulisou. Sme radi, že sa nám podarilo získať plný bodový zisk, šesť bodov do tabuľky. S výnimkou dvoch prehratých setov sme v každom sete pôsobili lepším dojmom a súpera sme nepustili k ničomu. Určite je na čom ďalej pracovať, súťaž je dlhá, sme mladé družstvo s pár staršími hráčmi. Dobrá partia však dokáže spraviť veľa a preto verím, že to bude tajná sila proti súperom. Do každého zápasu pôjdeme naplno a verím, že si získame stále viac priaznivcov, ktorí nás prídu podporiť na domáce zápasy.

Kam za športom

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Volejbal: Humenčania si zo Starej Ľubovni doviezli zaslúžených 6 bodov

11.11.2019 / Šport

Volejbal: Humenčania si zo Starej Ľubovni doviezli zaslúžených 6 bodov

Humenskí volejbalisti potvrdili prvé miesto v 1. lige mužov, skupiny východ. Zo Starej Ľubovni si priviezli maximálny počet bodov a...

Čítať viac

Deň chleba na ZŠ Pugačevova

08.11.2019 / Školy

Deň chleba na ZŠ Pugačevova

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko je za tým, kým sa čerstvý chlieb dostane do našich rúk? Práve...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

07.11.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Volejbal: Humenčania aj naďalej bodovo stopercentní!

06.11.2019 / Šport

Volejbal: Humenčania aj naďalej bodovo stopercentní!

Volejbalisti ŠK Gymnázium Humenné odohrali cez víkend ďalšie zápasy. Privítali súpera z Popradu, ktorému nič nedarovali a pripísali si dve víťazstvá. Čítať viac

Prípravný zápas futsalovej reprezentácie sa odohrá aj v Humennom!

05.11.2019 / Šport

Prípravný zápas futsalovej reprezentácie sa odohrá aj v Humennom!

Po dvoch októbrových tréningových kempoch v Púchove a Kežmarku vedených novým reprezentačným trénerom Klaudiuszom Hirschom odohrajú dievčatá na...

Čítať viac