Na humenskom štadióne sa odohrá medzinárodný zápas

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 24. 09. 2019
  • Napísal: tlačová správa
futbal01

Delegácia Správnej rady FK Humenné na čele s jej predsedom Martinom Polákom v minulých dňoch uskutočnila v sprievode poslanca Prešovského kraja Ivana Hoptu pracovnú návštevu bieloruského mesta Brest. Bola prijatá prvým zástupcom primátora mesta Vladimírom Kravčukom, stretla sa aj s vedúcimi predstaviteľmi prvoligového futbalového klubu Dinamo Brest a druholigového klubu Ruch Brest.

 

Prvým výsledkom nadviazanej spolupráce je pobyt mužstva Ruch Brest na Slovensku. Aj keď oficiálne FC Ruch Brest bol založený v roku 2016, hlási sa tento futbalový klub k svojmu historickému predchodcovi FC Ruch Brześć založenému v roku 1922 v čase, keď súčasné bieloruské mesto Brest bolo súčasťou medzivojnového Poľska. FC Ruch Brest za tri roky postúpil z oblastnej súťaže až do II. bieloruskej ligy, ktorú hrá 15 mužstiev a Ruch je v súčasnosti na 5. mieste s ambíciami postúpiť do najvyššej bieloruskej futbalovej súťaže.

Do I. ligy postupujú totiž prvé dve mužstvá a tretie hrá kvalifikáciu. Mužstvo má 23 členný káder a ďalších 10 členov realizačného štábu tvoria – tréneri, lekári, maséri, manažéri. Do jari tohto roku bol oficiálne majiteľom klubu bieloruský podnikateľ Alexander Zajcev, ktorý vlastní aj slávny brestský klub Dinamo. Neskôr bol Ruch Brest predaný a jeho novým majiteľom sa stala ruská obchodná spoločnosť.

futbal

Trénerom Ruchu je 36 násobný reprezentant ZSSR a neskorší reprezentant Bieloruska, účastník MS vo futbale v roku 1990 v Taliansku, Majster športu ZSSR Andrej Zygmantovič, ktorý bol v rokoch 1992 a 1994 vyhlásený za najlepšieho futbalistu Bieloruska.

Futbalisti Ruchu Brest strávia na Slovensku päť dní. V utorok 24. septembra 2019 hrajú zápas vo Svidníku a v stredu 25. septembra 2019 od 16. 00 hod. ich uvidíme na hlavnom štadióne v Humennom, kde sa stretnú s mužstvom FK Humenné.

Príďte aj vy podporiť humenských futbalistov - vstupné je zdarma!

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

23.10.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Slávici z lavice na Pugačevke

21.10.2019 / Školy

Slávici z lavice na Pugačevke

Dňa 16. októbra 2019 sa na Základnej škole Pugačevovej v Humennom uskutočnil siedmy ročník hudobnej prehliadky spevákov populárnych piesní domácich...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

21.10.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 43. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Volejbal: Plný bodový zisk pre domácich

20.10.2019 / Šport

Volejbal: Plný bodový zisk pre domácich

Počas víkendu privítali domáci volejbalisti ŠK Gymnázium Humenné na domácej palubovke v Mestskej športovej hale mužstvo TJ Slávia Svidník „B“....

Čítať viac

V okne kníhkupectva bude znieť „Nežná“

16.10.2019 / Kultúra

V okne kníhkupectva bude znieť „Nežná“

Pri príležitosti blížiaceho sa 30. výročia Nežnej revolúcie sa v priebehu jedného týždňa uskutoční séria podujatí, ktorá má za cieľ...

Čítať viac