Úspech humenských šachistov na Majstrovstvách Slovenska!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 05. 04. 2019
  • Napísal: admin
050420192

V utorok 26.marca 2019 sa v Humennom uskutočnili pod záštitou primátora mesta PhDr. Ing. Miloša Merička Majstrovstvá Slovenskej republiky 4-členných družstiev ZŠ a SŠ v zrýchlenom šachu v školskom roku 2018/2019. Organizovala ich nezisková organizácia Šachy Reinter, n.o. pri príležitosti osláv 10. výročia svojho založenia. 

Tohto vrcholového celoslovenského športového podujatia školákov sa zúčastnilo dovedna 68 družstiev základných a stredných škôl z celého Slovenska od Stakčína až po Bratislavu. Majestátne priestory Mestského kultúrneho a osvetového strediska v Humennom privítali dokopy 281 hráčov v sprievode svojich pedagógov alebo rodičov.  Každý z účastníkov si odniesol okrem výborného zážitku a hráčskych skúseností aj spomienkový šachový predmet.  Pre zintenzívnenie šachového zážitku bol zabezpečený online prenos partií, ktorý sledovalo podľa štatistík vyše 300 jedinečných užívateľov z ôsmich štátov.

Majstrovstiev sa zúčastnilo aj niekoľko medailistov z juniorských MSR z uplynulých rokov a mnoho hráčov z listiny talentov Slovenského šachového zväzu. Okrem celkového poradia v kategórii družstiev sa oceňovali taktiež aj medailisti na jednotlivých šachovniciach v oboch turnajoch (spolu 24 hráčov).

Medailisti v turnaji ZŠ a 1. stupňa OGY 2018/2019:

1. miesto: ZŠ Dargovských hrdinov Humenné A

2. miesto: ZŠ Wolkerova Bardejov 

3. miesto: ZŠ Zlatá 2, Rožňava

05042019

Medailisti v turnaji SŠ a 2. stupňa OGY 2018/2019:

1. miesto: Gymnázium sv. Františka Žilina

2. miesto: Gymnázium P. Horova Michalovce

3. miesto: Gymnázium L. Stockela Bardejov

 Družstvo ZŠ Dargovských hrdinov Humenné zložené z hráčov klubu Šachy Reinter vyhral okrem majstrovského titulu aj tento rok postup na významný medzinárodný turnaj družstiev Belaja ladja v ruskom Soči. Ten oslavuje svoje 50. výročie a pred pár rokmi ho navštívil aj ruský prezident Putin. Len štvrtý rok organizátori pozývajú okrem víťazov všetkých ruských regiónov aj 21 iných krajín z celého sveta (spolu 100 družstiev). Humenskí žiaci tak opäť potvrdili svoje kvality a my im držíme palce v ďalších šachových zápoleniach na medzinárodnej úrovni.

Kam za športom

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Video: Obľúbenú Bystrú by ste po rokoch nespoznali. Stredisko je totálne zničené a schátrané!

15.06.2019 / Život

Video: Obľúbenú Bystrú by ste po rokoch nespoznali. Stredisko je totálne zničené a schátrané!

Pamätáte si ešte Bystrú? Najväčšie rekreačné stredisko na Slovensku, v ktorom sa robili detské tábory, svadby a zábavy. Od roku...

Čítať viac

Švermováčky sa stali majsterkami Slovenska vo vybíjanej

15.06.2019 / Školy

Švermováčky sa stali majsterkami Slovenska vo vybíjanej

Žiačky Základnej školy Jána Švermu v Humennom nedali konkurencii žiadnu šancu. Majstrovstvá Slovenska vo vybíjanej sa tento rok konali 4. –...

Čítať viac

Prinášame vám program letného prázdninového festivalu

14.06.2019 / Šport

Prinášame vám program letného prázdninového festivalu

Mestské kultúrne stredisko v Humennom pripravilo pre najmenších divákov Kina Fajn aj v tomto roku Letný prázdninový festival.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

13.06.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Technické služby reagujú na horúčavy. Zaviedli tieto opatrenia!

13.06.2019 / Život

Technické služby reagujú na horúčavy. Zaviedli tieto opatrenia!

Horúčavy týchto dní sú pre mnoho obyvateľov obdobím zvýšeného zdravotného rizika. Humenské Technické služby reagujú na pretrvávajúce horúčavy v našom meste...

Čítať viac