Úspech humenských šachistov na Majstrovstvách Slovenska!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 05. 04. 2019
  • Napísal: admin
050420192

V utorok 26.marca 2019 sa v Humennom uskutočnili pod záštitou primátora mesta PhDr. Ing. Miloša Merička Majstrovstvá Slovenskej republiky 4-členných družstiev ZŠ a SŠ v zrýchlenom šachu v školskom roku 2018/2019. Organizovala ich nezisková organizácia Šachy Reinter, n.o. pri príležitosti osláv 10. výročia svojho založenia. 

Tohto vrcholového celoslovenského športového podujatia školákov sa zúčastnilo dovedna 68 družstiev základných a stredných škôl z celého Slovenska od Stakčína až po Bratislavu. Majestátne priestory Mestského kultúrneho a osvetového strediska v Humennom privítali dokopy 281 hráčov v sprievode svojich pedagógov alebo rodičov.  Každý z účastníkov si odniesol okrem výborného zážitku a hráčskych skúseností aj spomienkový šachový predmet.  Pre zintenzívnenie šachového zážitku bol zabezpečený online prenos partií, ktorý sledovalo podľa štatistík vyše 300 jedinečných užívateľov z ôsmich štátov.

Majstrovstiev sa zúčastnilo aj niekoľko medailistov z juniorských MSR z uplynulých rokov a mnoho hráčov z listiny talentov Slovenského šachového zväzu. Okrem celkového poradia v kategórii družstiev sa oceňovali taktiež aj medailisti na jednotlivých šachovniciach v oboch turnajoch (spolu 24 hráčov).

Medailisti v turnaji ZŠ a 1. stupňa OGY 2018/2019:

1. miesto: ZŠ Dargovských hrdinov Humenné A

2. miesto: ZŠ Wolkerova Bardejov 

3. miesto: ZŠ Zlatá 2, Rožňava

05042019

Medailisti v turnaji SŠ a 2. stupňa OGY 2018/2019:

1. miesto: Gymnázium sv. Františka Žilina

2. miesto: Gymnázium P. Horova Michalovce

3. miesto: Gymnázium L. Stockela Bardejov

 Družstvo ZŠ Dargovských hrdinov Humenné zložené z hráčov klubu Šachy Reinter vyhral okrem majstrovského titulu aj tento rok postup na významný medzinárodný turnaj družstiev Belaja ladja v ruskom Soči. Ten oslavuje svoje 50. výročie a pred pár rokmi ho navštívil aj ruský prezident Putin. Len štvrtý rok organizátori pozývajú okrem víťazov všetkých ruských regiónov aj 21 iných krajín z celého sveta (spolu 100 družstiev). Humenskí žiaci tak opäť potvrdili svoje kvality a my im držíme palce v ďalších šachových zápoleniach na medzinárodnej úrovni.

Kam za športom

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Záver októbra bude v knižnici plný zaujímavých podujatí

15.10.2019 / Kultúra

Záver októbra bude v knižnici plný zaujímavých podujatí

Srdečne Vás pozývam na podujatia, ktoré sa ešte do konca mesiaca október uskutočnia vo Vihorlatskej knižnici v Humennom.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

15.10.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 42. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

11.10.2019 / Život

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

Koncom augusta tohto roka sme Vás informovali o vzniknutých havarijných stavoch na strechách mestských budov. Príčinou havarijných stavov v tom...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

10.10.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

09.10.2019 / Školy

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

Vďaka Komunitnej nadácii mesta Humenné je areál pred Základnou školou Pugačevova opäť krajší. Využili sme možnosť, ktorú ponúka KNMH a...

Čítať viac