Hokej: Zemplínske derby v Michalovciach bolo bojom do posledných minút

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 09. 01. 2019
  • Napísal: Ľubo Horný
hokej HE MI

V 1. hokejovej lige boli dnes na programe zápasy 36. kola. Veľkým lákadlom bolo štvrté zemplínske derby, ktoré sa odohralo v Michalovciach.

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK Humenné 3:2 (1:0 1:1 1:1)

Góly: 7. Bojko (Kolba, Piatak), 31. Linet (Bdžoch), 50. Safaraleyev (Banovský, Linet) – 32. Markuš (Vaško, Markuš), 58. Krajňák (Majerník)

Strely: 38:23

Presilové hry: 1/3 : 0/5

Rozhodovali: Žák - Pribula, Bogdaň

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Kurbatov, Kolba, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Bdžoch, Chalupa – Dvurečensky, Piatak, Mašlonka – Gavrik, Bojko, Banovský – Safaraleyev, Linet, Giľák – Mesaroš, Toma, Hamráček.

MHK Humenné: Škorvánek – Michalčin, Patlevič, Pavúk, Sirotňák, Mačkovič, Majerník, A. Markuš – Solomončak, Krajňák, Babinets – Vaško, D. Markuš, Fedorko – Vrábeľ, Hudák, Jokeľ – Šiňanský, Matej, Pavlík.

MHK Humenné, povzbudené skvelým výkonom z posledného zápasu proti Martinu (4:0), si trúfalo bodovať aj proti lídrovi tabuľky z Michaloviec. V poslednom vzájomnom zápase na humenskom ľade bodovali domáci hráči naplno. 

V prvej tretine padol jediný gól. Už v 6. minúte skórovali domáci hráči, ktorí po jednoduchej útočnej akcii potrestali vylúčenie Solomončaka. Následne sa do početnej výhody dostali aj hráči Humenného, ktorí si vyloženú šancu nevytvorili.

Úvod druhej tretiny patril dobre rozbehnutým Michalovciam, no humenská obrana pracovala spoľahlivo a viackrát sa dobrým zákrokom blysol brankár Škovránek. V polovici tretiny však nezabránil gólu Lineta, ktorý zvyšoval už na 2:0. Humenčania sa nevzdali a v priebehu minúty znížil na rozdiel gólu Adam Markuš, ktorému prihrával brat Denis. 

hokej HE MI

Začiatok poslednej tretiny bol vyrovnaný, hral sa rýchly hokej, ktorý ponúkol viacero šancí na oboch stranách.  V záverečnej desaťminútovke humenská obrana neustrážila vyrazený puk, ktorý sa po dorážke Safaraleyeva dostal za chrbát nášho brankára. Záver stretnutia ešte zdramatizoval Martin Krajňák, ktorému sa podarilo taktiež skórovať po dorážke.
Humenský tím nemal čo stratiť a 40 sekúnd pred koncom stretnutia odvolal brankára. Následne si humenská lavička zobrala oddychový čas, no ani po ňom gól nepadol. 

Najbližší zápas odohrá MHK Humenné v nedeľu, 11. januára o 17:30 na zimnom štadióne v Humennom proti  HK Gladiators Trnava.

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Vkladajte pozitívne myšlienky ako semená do úrodnej pôdy svojho ducha a dočkáte sa veľkolepej úrody.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

17.01.2019 / Šport

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

Už 19. januára sa v Michalovciach stretnú najväčšie osobnosti St. Nicolaus 1. hokejovej ligy. V poradí...

Čítať viac

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

16.01.2019 / Život

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

Technické služby mesta Humenné v poslednom čase zaznamenali zvýšený počet sťažností. Dôvodom je vraj nedostatočne odhrnutý sneh na chodníkoch na...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

15.01.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

Zdá sa, že vedenie FK Humenné nechce nechať nič na náhodu! Do nasledujúcej časti sezóny III. TIPOS ligy východ vstúpi...

Čítať viac

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

14.01.2019 / Život

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

Január každého roka sa nezaobíde bez bilancovania. Štatistika počtu obyvateľov či narodených a zomrelých prináša vždy zaujímavé čísla.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

14.01.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 3. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac