Hokej: Zemplínske derby v Michalovciach bolo bojom do posledných minút

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 09. 01. 2019
  • Napísal: Ľubo Horný
hokej HE MI

V 1. hokejovej lige boli dnes na programe zápasy 36. kola. Veľkým lákadlom bolo štvrté zemplínske derby, ktoré sa odohralo v Michalovciach.

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK Humenné 3:2 (1:0 1:1 1:1)

Góly: 7. Bojko (Kolba, Piatak), 31. Linet (Bdžoch), 50. Safaraleyev (Banovský, Linet) – 32. Markuš (Vaško, Markuš), 58. Krajňák (Majerník)

Strely: 38:23

Presilové hry: 1/3 : 0/5

Rozhodovali: Žák - Pribula, Bogdaň

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Kurbatov, Kolba, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Bdžoch, Chalupa – Dvurečensky, Piatak, Mašlonka – Gavrik, Bojko, Banovský – Safaraleyev, Linet, Giľák – Mesaroš, Toma, Hamráček.

MHK Humenné: Škorvánek – Michalčin, Patlevič, Pavúk, Sirotňák, Mačkovič, Majerník, A. Markuš – Solomončak, Krajňák, Babinets – Vaško, D. Markuš, Fedorko – Vrábeľ, Hudák, Jokeľ – Šiňanský, Matej, Pavlík.

MHK Humenné, povzbudené skvelým výkonom z posledného zápasu proti Martinu (4:0), si trúfalo bodovať aj proti lídrovi tabuľky z Michaloviec. V poslednom vzájomnom zápase na humenskom ľade bodovali domáci hráči naplno. 

V prvej tretine padol jediný gól. Už v 6. minúte skórovali domáci hráči, ktorí po jednoduchej útočnej akcii potrestali vylúčenie Solomončaka. Následne sa do početnej výhody dostali aj hráči Humenného, ktorí si vyloženú šancu nevytvorili.

Úvod druhej tretiny patril dobre rozbehnutým Michalovciam, no humenská obrana pracovala spoľahlivo a viackrát sa dobrým zákrokom blysol brankár Škovránek. V polovici tretiny však nezabránil gólu Lineta, ktorý zvyšoval už na 2:0. Humenčania sa nevzdali a v priebehu minúty znížil na rozdiel gólu Adam Markuš, ktorému prihrával brat Denis. 

hokej HE MI

Začiatok poslednej tretiny bol vyrovnaný, hral sa rýchly hokej, ktorý ponúkol viacero šancí na oboch stranách.  V záverečnej desaťminútovke humenská obrana neustrážila vyrazený puk, ktorý sa po dorážke Safaraleyeva dostal za chrbát nášho brankára. Záver stretnutia ešte zdramatizoval Martin Krajňák, ktorému sa podarilo taktiež skórovať po dorážke.
Humenský tím nemal čo stratiť a 40 sekúnd pred koncom stretnutia odvolal brankára. Následne si humenská lavička zobrala oddychový čas, no ani po ňom gól nepadol. 

Najbližší zápas odohrá MHK Humenné v nedeľu, 11. januára o 17:30 na zimnom štadióne v Humennom proti  HK Gladiators Trnava.

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

ZŠ Hrnčiarska patrí medzi jedenásť škol na Slovensku

26.03.2019 / Školy

ZŠ Hrnčiarska patrí medzi jedenásť škol na Slovensku

„Vaša škola je na európskej úrovni a môžete byť na seba pyšní...“ zneli slová Ing. Kataríny Hrbáňovej, PhD. z Národná služba...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

25.03.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 13. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Jubilejný ročník festivalu rusínskej piesne Márie Čokynovej

22.03.2019 / Kultúra

Jubilejný ročník festivalu rusínskej piesne Márie Čokynovej

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s partnermi − Rusínskou obrodou na Slovensku, Ľubovnianskym osvetovým strediskom v Starej Ľubovni, Prešovským samosprávnym krajom,...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

20.03.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Vihorlatské múzeum bude hostiť 65. ročník recitačnej súťaže

18.03.2019 / Kultúra

Vihorlatské múzeum bude hostiť 65. ročník recitačnej súťaže

Vihorlatské múzeum v Humennom ako organizátor okresnej prehliadky 65. ročníka celoslovenskej postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy detí, mládeže a...

Čítať viac