Hokej v Humennom zrejme končí! Toto je vyjadrenie primátora mesta k celej situácií

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 21. 12. 2018
  • Napísal: admin, Tlačová správa Mesta Humenné
2018-10-hokej-humenne-dubnica03

Dobre rozbehnutú sezónu sa humenským hokejistom nepodarí dohrať. Po volejbale, ktorý sa hral v Humennom na európskej úrovni, končí aj prvoligový hokej. Po rôznych špekuláciách sa dnes pravdepodobne definitívne rozhodlo.

Podľa našich informácii je na zimnom štadióne už vypnuté kúrenie a terajší nájomca hokejového klubu, pod ktorého vedením pôsobil hokej doteraz, dal rozhodnutie vypnúť kompresory, ktoré sa starajú o ľadovú plochu. Celý objekt zimného štadióny by mala na ich príkaz v najbližších hodinách zabezpečiť súkromná bezpečnostná služba.

Dnes je to šialený deň. Pán Šmida z hokejového klubu mi oznámil, že na SZĽH zrušil zápas s Dubnicou. Pretože nie sú peniaze. Ešte v utorok som sa tešil, že do humenského hokeja sa mi podarilo získať investora, ktorý chcel finančne pomôcť hokeju. Včera však odstúpil z klubu, pretože nedostal všetky účtovné doklady, ktoré požadoval od výkonného výboru a dostával informácie o dlhoch v objeme viac ako 100 tisíc.

PENIAZE MESTA SA UŽ MINULI

Mesto Humenné podporilo tento súkromný hokejový klub v tomto roku sumou 407 000 eur. Tie už nie sú. Budúci rok začneme rozpočtovým provizóriom, lebo pri mojom príchode na úrad sa s prípravou rozpočtu ani len nezačalo, a tak mesto nemôže poskytnúť dotáciu.

PREBERÁME ZIMNÝ ŠTADIÓN POD MESTO

Keďže tento súkromný klub dostal od bývalého vedenia do nájmu aj zimný štadión, momentálne riešime zrušenie nájmu a v týchto chvíľach preberáme správu štadióna pod mesto, aby sa zabránilo hospodárskym škodám. Musíme riešiť aj to, aby sa neroztopil ľad a bolo počas Vianoc dostupné verejné korčuľovanie aj mládežnícky turnaj. Od zajtra by mal byť štadión funkčný. Jednáme aj s dodávateľmi energií.

TERAZ JE PRIORITOU MLÁDEŽ

Rokoval som aj s prezidentom SZĽH, predstaviteľmi HC Košice, rodičmi. Prioritou je pre nás to, aby v súčinnosti so SZĽH mohla mládež dohrať sezónu. Všetci mi sľúbili súčinnosť. Chceme, aby hokej v Humennom pokračoval, zvažujeme, že aj mesto priamo vstúpi do hokeja, aby malo kontrolu nad financiami. Plánujeme oddeliť dospelých od mládeže.

V PREDVEČER VIANOC, PEKNE NAČASOVANÉ

Ďakujem bývalej primátorke za vianočný darček, ktorý mi pripravila spolu so svojimi kamarátmi z hokejového klubu. Ďakujú jej aj rodičia a fanúšikovia. Takto si to pripravili, nech mi nikto nič nehovorí.

 


 

PRINÁŠAME VÁM TLAČOVÚ SPRÁVU MESTA HUMENNÉ - www.humenne.sk

Nezaplatené účty MHK Humenné spôsobili katastrofálne dôsledky na chode zimného štadióna

Primátor mesta Humenné Miloš Meričko bije na poplach. Na zimnom štadióne vypli teplo, čoskoro vypnú aj elektrinu.

Po prevzatí funkcie pristúpil primátor Miloš Meričko k rokovaniam s MHK Humenné, nakoľko mu bolo oznámené, že doterajší zástupcovia klubu nemajú záujem v pokračovaní hokeja v Humennom. Rokovania boli potrebné, aby klub mohol túto sezónu nerušene dohrať. Z toho dôvodu sa uskutočnilo množstvo rokovaní na pôde MsÚ za prítomnosti vedenia MHK Humenné, pána Šmidu, aj budúceho potenciálneho investora. Ten sa stal dokonca členom občianskeho združenia MHK v utorok 18. decembra. Už vtedy oznámil primátor mesta Miloš Meričko po rokovaniach potešujúcu správu, že získal investora, ktorý mal záujem pokračovať v činnosti MHK Humenné. Avšak rokovania medzi obomi stranami stroskotali, a to z dôvodu, že MHK Humenné nepredložilo novému záujemcovi nielen účtovníctvo v plnom rozsahu, ale hlavne svoje záväzky a pohľadávky. Podľa nám dostupných informácií, ktoré máme k dnešnému dňu 21. decembra, tieto pohľadávky predstavujú viac ako 100 tisíc eur. Z tohto dôvodu nový investor odstúpil zo spolupráce s MHK Humenné. MHK Humenné následne dnes oznámilo Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH), že dnešný zápas s Dubnicou neodohrá.

Ohrozený je celý chod zimného štadióna

Klub MHK Humenné získal spolu na tento rok z mestského rozpočtu 407 670 eur dotácií. Tie mali slúžiť nielen malým hokejistom, ale takisto na zaplatenie energií. Peniaze sa však minuli už dávno a na vyplatenie záväzkov neostal v klube ani cent. Kvôli neuhradeným záväzkom sa podľa našich informácií Východoslovenská energetika (VSE) rozhodla čoskoro odpojiť zimný štadión v Humennom od elektrického prúdu, vzhľadom k tomu, že MHK má u VSE nedoplatky od októbra do dnešného dňa. Okrem toho sú pozdĺžnosti aj na ďalších energiách ako teplo, ktoré už takisto bolo odpojené či voda, ktorej hrozí odpojenie.

Primátor Meričko: Musíme zachrániť majetok mesta, najdôležitejšia je hokejová mládež

V piatok 21. decembra sa primátor spolu s poslancom MsZ Branislavom Čekovským stretol s rodičmi hokejovej mládeže na zimnom štadióne, aby im objasnil celú situáciu. „Je veľmi nepríjemné a pre mňa nepochopiteľné, že sa takáto udalosť uskutočnila iba pár dní pred Vianocami. Potešilo ma, keď som mohol občanom mesta oznámiť príjemnú správu o tom, že hokej bude v meste aj naďalej pokračovať. Mrzí ma situácia, ktorá sa zvrtla doslova zo dňa na deň. Napriek tomu ako Mesto máme záujem zachrániť mestský majetok, ktorým zimný štadión bezpochyby je. Budúcnosť samotného klubu žiaľ nie je v našich rukách, pretože Mesto nie je jeho členom. Avšak je našou povinnosťou, aby sme sa postarali o zimný štadión, aby mala hokejová mládež, kde trénovať. Po dohode s riaditeľom Správy rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) prejde štadión pod správu SRaŠZ,“ povedal primátor.

Vyjadril sa aj predseda komisie športu pri MsZ Branislav Čekovský, ktorý deklaroval do budúcnosti rozdelenie dotácií pre hokejový klub osobitne pre mládež a seniorské Ačko. „Mesto ako dobrý hospodár si nemôže dovoliť míňať peniaze občanov na zaplatenie dlhov súkromnému občianskemu združeniu,“ reagoval Čekovský.

O ďalšom postupe a budúcnosti hokeja v Humennom Vás budeme informovať. Zatiaľ je však jasné, že dnešný hokejový zápas s Dubnicou sa na domácom ľade neuskutoční.

Zdroj: Tlačová správa Mesta Humenné - www.humenne.sk

* článok priebežne aktualizujeme...

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

20.05.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Slovensko prejde na štvrtú fázu uvoľňovania opatrení

19.05.2020 / Život

Slovensko prejde na štvrtú fázu uvoľňovania opatrení

V priebehu tohto týždňa začne štvrtá fáza uvoľňovania reštriktívnych opatrení prijatých v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Čítať viac

Video: #PPteam - Cvičenie na tretí týždeň

21.04.2020 / Život

Video: #PPteam - Cvičenie na tretí týždeň

Po prvých dvoch videách nás oslovilo veľa žien s tým, že by chceli viac cvikov na zadok. Keďže pre ženy...

Čítať viac

Prebieha vakcinácia líšok. Odporúča sa obmedziť pohyb v lese!

20.04.2020 / Život

Prebieha vakcinácia líšok. Odporúča sa obmedziť pohyb v lese!

Koronavírus vyprázdnil ulice i nákupné centrá, ľudia v slnečných jarných dňoch mieria do prírody. Niektorí sa vydajú na dlhšie prechádzky,...

Čítať viac

V Humennom odobrali 444 vzoriek na COVID-19. Niektoré boli pozitívne!

17.04.2020 / Život

V Humennom odobrali 444 vzoriek na COVID-19. Niektoré boli pozitívne!

V rámci mobilného odberového miesta pri humenskej nemocnici zdravotníci vykonali ku štvrtku 16. apríla dovedna 444 odberov.

Čítať viac