Hokej: Súboj tabuľkových susedov priniesol dramatickú koncovku. Humenčania sa bili o body do posledných minút!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 10. 10. 2018
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2018-10-hokej-humenne-dubnica01

Stredajšie 9. kolo St. Nicolaus 1. hokejovej ligy prinieslo so sebou vzrušujúci zápas dvoch tabuľkových susedov. Dubničania si prišli na východ Slovenska zmerať sily s MHK Humenné. Z troch bodov sa napokon na konci stretnutia tešili hostia, ktorí vyhrali 3:2.

MHK Humenné – MHK Dubnica nad Váhom 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

Góly: 55. Jokeľ (Ondrej, Petráš), 55. Solomončak (Babinets, Bylina) – 42. Krajči (Ďuriš, Kokavec), 44. Krajči (Rehák, Kokavec), 47. Krajči (Serkin, Kokavec).

Strely: 37:27. Vylúčenia: 7:7 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Korba – Gavalier, Ordzovenský. Diváci: 626.

Humenné: Škorvánek – Evstigneev, Ondrej, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Krempaský, Lesňák – Solomončak, Bylina, Babinets – Vaško, Majerník, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Petráš – Kamenický, Markuš, Šiňanský.

Dubnica nad Váhom: Gibl – Brňák, Jarábek, Rehák, Serkin, Hlaváček, Hohl, Vladimirov, Kozačuk – Kristín, Lantoš, Macek – Kokavec, Ďuriš, Krajči – Kútny, Jakubík, Kanaet – Medek, Vakhrameev, D. Trenčan.

Pred zápasom by si nik neodvážil tipnúť presný stav stretnutia, pretože oba celky sú nesmierne vyrovnané. MHK Dubnica nad Váhom mala pred duelom 16 bodov z 8 zápasov a MHK Humenné malo na svojom konte 14 bodov z 9 zápasov. Domáce levy ukázali bojovnosť, skvelú súhru, avšak, na precíznu hru hostí v obrannom pásme to nestačilo.

Bonusom dnešného hokeja bolo slávnostné vyvesenie dresu Mariána Schwarzbachera.

Predzápasové prognózy pred úvodným buly sa potvrdili. Prvé dve tretiny mohlo vidieť cca 630 divákov hru zhoda nadol, no bez gólovej koncovky. Obaja brankári si zastali svoje miesto vo svojej svätyni a po 40 minútach držali čisté konto. To všetko však len do záverečného dejstva. V ňom napokon padlo až 5 gólov.

Tretia tretina načrtla, že ani jeden z tímov nechce skončiť pri bezgólovej remíze. Nanešťastie pre domácich hokejistov v 47. minúte signalizovala sveteľná tabuľa priebežný stav 0:3 v neprospech Humenčanov. O 3 góly hostí sa postaral hetrikom Róbert Krajči a naklonil misky váh na stranu Dubničanov. Iskierku nádeje vykresal v 55. minúte Jokeľ, keď strelou zápästím umiestnil puk medzi betóny brankára hostí Giblu, 1:3. Len 14 sekúnd na to sa opäť menilo skóre a bol to domáci zadák Solomonchak, ktorý rozjasal celý humenský zimný štadión, 2:3. Po tomto presnom zásahu už iný gól nepadol a modro-bieli museli skloniť hlavy pred kvalitným výkonom hostí.

Najbližší zápas odohrá MHK Humenné v stredu, 17. októbra o 17:30 na zimnom štadióne v Humennom proti HK Skalica.

* zvyšné foto zo zápasu si budete môcť pozrieť zajtra na našej FB fanpage

* Zdroj: stnliga.hockeyslovakia.sk
* Foto: Ľubomír Horný

Kam za športom

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac