Hokej: Zlý začiatok, dobrý koniec. MHK Humenné aj naďalej na víťaznej vlne!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 04. 10. 2018
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2018-10-hokej-humenne-presov03

V stredu, 3. 10. 2018 pokračovala svojím 8. kolom St. Nicolaus 1. hokejová liga a na humenský zimný štadión pricestovali hokejisti z Prešova. Aj keď papierovými favoritmi boli domáci zadáci trénera Staša, zápas sa odohral vo vyrovnanom tempe. Napokon aj vďaka kúsku šťastia vyhrali humenské levy aj svoj 4. zápas v rade, tentokrát v pomere 4:3.

MHK Humenné – HC Prešov 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly: 13. Pavúk (Fedorko, Vaško), 29. Šiňanský (Majerník), 31. Markuš (Mikula, Mačkovič), 54. Žitný (Evstigneev) – 8. Marcinek (Novotný), 12. Kohút (Novák, Tužinský), 40. Marcinek (Novotný, Kohút).

Strely: 34:25.  Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Buraľ 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Mihaľov – Gavalier, Wolf. Diváci: 680.

Humenné: Spodniak – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Komloš, Evstigneev, Krempaský – T. Klíma, Bylina, Jokeľ – Vaško, Mikula, Fedorko – Markuš, Vrábeľ, Žitný – Kamenický, Majerník, Šiňanský.

Prešov: Bábik – Gábor, I. Kohút, Španko, Nociar, Dubina, Kováč, Rudy, Petrík – D. Novák, Tužinský, K. Ľupták – P. Marcinek, Stena, Novotný – K. Lunter, P. Halama, Magdolen – Miščík, Lamač, Hrabčák.

Humenčania sa prípadným víťazstvom nad Koňarmi mohli prehupnúť do hornej časti tabuľky. Prešovčania od úvodných minút vyhrávali 2:0, no bojovnosť a odhodlanosť modro-bielych boli napokon rozhodujúcim faktorom pri víťaznom obrate 4:3. Momentálne tak MHK Humenné sídli so 14 bodmi v tabuľke na 5. mieste.

2018-10-hokej-humenne-presov04

Prešovčania dali humenským hokejistom od úvodných minút poriadne zabrať. Boli rýchlejší na ľade a hrali ofenzívnejšie. Z toho napokon vyplynuli na domácej strane aj chyby. Najprv v 6. minúte išiel za krošček na trestnú lavicu Jokeľ a neskôr v 10. minúte za seknutie aj Buraľ. Obe presilovky hostia rýchlymi akciami poľahky využili, 0:2. Nelichotivé skóre upravil v 13. minúte Pavúk a po prvej tretine sa išlo do šatní za stavu 1:2.

Prvá desaťminútovka druhej tretiny bola krásnym ofenzívnym predstavením a vyústila do dvoch gólových zápisov. Na 2:2 vyrovnal mladík Šiňanský, ktorému naservíroval puk spoza brány Majerník a 19-ročný hokejista už ráznou strelou prekonal brankára hostí Bábika. K vytúženému obratu prispelo aj kúsok šťastia. Nahodená strela sa odrazila od betónov Bábika a jeden z obrancov Prešova si puk nešťastne poslal do vlastnej brány, 3:2. Posledná minúta druhej tretiny priniesla ešte jeden gól. Hostia sa nasťahovali pred domáceho gólmana Spodniaka a ten po Marcinekovej strele tretíkrát v zápase inkasoval, 3:3.

Záverečná tretina bola najvyrovnanejšia. Jej priebeh nasvedčoval tomu, že stretnutie rozhodne zrejme jednogólový rozdiel. To sa aj stalo a bolo to v prospech domáceho celku. Žitný sa pohral s obranou súpera a v 54. minúte strelou zápästím umiestnil puk do ľavej časti Bábikovej brány. V posledných minútach sa už hosťom nepodarilo založiť nebezpečnú akciu, a tak sa 680 divákov mohlo tešiť s tesného víťazstva MHK Humenné 4:3.

Najbližší domáci zápas odohrá MHK Humenné v stredu, 10. októbra o 17:30 na zimnom štadióne v Humennom proti MHK Dubnica nad Váhom.

* zvyšné foto zo zápasu si budete môcť pozrieť zajtra na našej FB fanpage

* Zdroj: stnliga.hockeyslovakia.sk
* Foto: Ľubomír Horný

Kam za športom

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac