Hokej: Najvydarenejší zápas MHK Humenné. Nové Zámky rozstrieľali dvojciferným počtom gólov!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 28. 09. 2018
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2018-09-hokej-humenne-spisska05

V piatok, 28. 9. 2018 privítali humenskí hokejisti na domácom zimnom štadióne hráčov z Nových Zámkov. Keďže hostia doposiaľ nezískali ani bod, všetky predzápasové prognózy nahrávali do karát práve východniarom. Tí, svoju úlohu favorita potvrdili a rozstrieľali súpera 10:0.

MHK Humenné – HC Mikron Nové Zámky B 10:0 (5:0, 2:0, 3:0)

Góly: 5. Vaško (Mikula, Fedorko), 7. Babinets (Bylina), 8. Vaško (Fedorko), 10. Šiňanský (Solomončak, Majerník), 14. Šiňanský (Majerník, Markuš), 32. Šiňanský, 36. Jokeľ, 49. Šiňanský (Evstigneev, Majerník), 53. Petráš (Jokeľ), 60. Jokeľ (Pavúk). 

Strely: 70:12. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. 

Rozhodovali: Žák – Pribula, Riš. Diváci: 525.

Humenné: Spodniak (44. Kasarda) – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Lenďák, Evstigneev, Krempaský – Solomončak, Bylina, Babinets – Vaško, Mikula, Fedorko – Petráš, Vrábeľ, Jokeľ – Markuš, Majerník, Šiňanský.

Nové Zámky B: Vyžinkár – Kudrna, Štefánik, Evdokimov, Sorokin, Petro, Sabo – Gubo, Ľ. Buc, Maroš – Hariš, Danilov, Kucsera – K. Jesenský, Židulják.

V 6. kole St. Nicolaus 1. hokejovej ligy pricestovali do Humenného hráči MHC Mikron Nové Zámky B. Súper disponoval so skóre 3:45 a v útrobách zimného štadióna sa šepkalo, že by domáce levy túto negatívnu štatistiku hostí dokázali “vylepšiť”. Tak sa aj stalo a približne 530 divákov si schuti zakričalo až desaťkrát gól.

Domáci hokejisti rozhodli zápas prakticky už v 1. tretine. Od úvodného buly sa nasťahovali do obranného pásma hostí a vytvorili si drvivý tlak. Úvodný gól bol napokon len otázkou času a čakalo sa naň do 5. minúty, keď trio Fedorko, Mikula a Vaško rozobrali celú obranu súpera a posledný menovaný poľahky prvýkrát v zápase prekonal brankára Vyžinkára. Do 14. minúty padli ešte 4 góly a do listiny strelcov sa postupne zapísali Babynets, druhým gólom Vaško a radosť fanúšikom urobil aj mladík Šiňanský, ktorý sa blysol 2 gólmi. Po 20 minútach bolo skóre jednoznačné v prospech Humenčanov 5:0.

Strelecká “mašina” sa nezastavila ani v 2. dejstve. Aj napriek tomu, že na hre Novozámčanov bolo vidieť odhodlanie streliť aspoň čestný gól, brankár Spodniak si svoju úlohu v bráne zastál a puk za svoj chrbát nepustil. To si však nemohol povedať gólman Vyžinkár. Ten v 32. a v 36. musel opäť vyťahovať puk z brány, keď po koncovke Majerníka, respektíve Jokeľa, sveteľná tabuľa signalizovala priebežné skóre 7:0. Po 40 minútach došlo v domácej bráne k striedaniu. S odchytanou nulou na konte opustil svoju svätyňu Spodniak a vystriedal ho Kasarda.

Posledné dejstvo bolo takisto sýte na góly. V 49. minúte svoj hetrik skompletizoval sympatickým herným výkonom Šiňanský, 8:0. Strelecký účet si v tomto zápase otvoril aj domáci Petráš, 9:0 a necelú minútu pred koncom zápasu zaklincoval desaťgólovú nádielku svojim druhým gólom v stretnutí Jokeľ, 10:0. Za spomenutie stojí fakt, že domáci hokejisti vystrelili na bránu hostí až neuveriteľných 70 streleckých pokusov, oproti 12 striel zo strany hostí.

Najbližší zápas odohrá MHK Humenné v nedeľu, 30. septembra o 17:30 na zimnom štadióne v Humennom proti HK ORANGE 20.

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Životná múdrosť znamená: Všetky veci brať ako dôležité, ale nijakú celkom vážne.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

13.12.2018 / Školy

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

Divadelné predstavenie žiakov a študentov Cirkevnej spojenej školy v spolupráci so Súkromnou umeleckou školou Via arto aj tento rok potešilo...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

12.12.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

11.12.2018 / Samospráva

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

V pondelok 10. decembra 2018 sa uskutočnilo slávnostné ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom zložil sľub novozvolený primátor PhDr. Ing. Miloš...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

11.12.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

10.12.2018 / Školy

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

Ako každý rok pred vianočnými sviatkami, aj tento rok sa predstavila ZUŠ na Mierovej ulici v Humennom MIKULÁŠSKYM KONCERTOM pre...

Čítať viac