Hokej: Gólová prestrelka v Trnave s dramatickým koncom. Humenskí hokejisti bojovali ako levy!

• Kategória: Šport
  • Uverejnené 22. 09. 2018
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2018-09-hokej-humenne-michalovce05

St. Nicolaus 1. hokejová liga mala na programe v predposledný septembrový piatok 4. kolo. Humenčania vycestovali až na ďaleký západ, kde už na nich čakali gladiátori z Trnavy. Aj keď boli východniari pred začiatkom zápasu pasovaní za favorita, z troch bodov sa po víťazstve 6:4 napokon tešili domáci.

HK Gladiators Trnava – MHK Humenné 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

Góly: 7. Lindeman, 9. Hudec, 30. Szalay (Schmidt, Ševčík), 46. Olša (Lukačovič, Lindeman), 57. Ftáčnik (Škokor), 60. Szalay (Ševčík) – 11. Jokeľ (Majerník, Michalčin), 36. Vaško (Pavúk), 49. Bylina (Solomonchak, Babynets), 50. Vaško (Pavúk, Markuš).

Strely: 27:38. Vylúčenia: 5:3 na 2 min., navyše Burian 10 min. OT za napádanie rozhodcov. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1.

Rozhodovali: Druga – Nosek, Jurčiak. Diváci: 184.

Trnava: Brucháč – Kuna, Šimek, Mihalko, Burian, Housa, Klein, Kormúth, Šanko – Ševčík, Schmidt, Szalay – Hudec, Valo, Hrbáčik – Škokor, Klema, Ftáčnik – Lukačovič, Lindeman, Olša.

Humenné: M. Nagy (9. Spodniak) – Buraľ, Ondrej, Pavúk, Mačkovič, Krempaský, Michalčin, Stríž, Komloš – Babinets, Bylina, Solomonchak – Fedorko, Vrábeľ, Vaško – Jokeľ, Majerník, Lesňák – Kamenický, Markuš.

Druhá najvyššia hokejová liga na Slovensku pokračovala v 4. kole ďalšími súbojmi. Humenčania si chceli napraviť chuť z nepodareného derby zápasu proti Michalovčanom a vycestovali na západ, aby si zmerali sily s Trnavčanmi. Vyrovnaný súboj však v koncovke zvládol lepšie domáci celok a humenské levy tak domov cestujú bez bodového zisku.

Úvodné minúty prvej tretiny naznačovali z hry tímov, ktoré momentálne sídlia v spodnej časti tabuľky, že sa bude hrať rýchly a útočný hokej. Po úvodných 10 minútach sa to aj potvrdilo. Domáce góly mali na svedomí Lindeman a Hudec a na začiatku 11. minúty znižoval Jokeľ, 2:1. O 30 sekúnd na to, neudržal nervy na uzde domáci Burian a za napádanie rozhodcov dostal osobný trest 10 minút. Do prvej prestávky sa už stav duelu nemenil.

Druhé dejstvo zápasu začalo z oboch strán opatrnejšie. Zmeny skóre sa 184 divákov dočkalo až v 30. minúte napínavého stretnutia. Humenčania si nedali pozor na domáceho Szalaya a gladiátori išli do dvoj-gólového vedenia, 3.1. Nepriaznivé manko znížil o 6 minút neskôr Humenčan Vaško a kontaktným gólom v oslabení povzbudil svoj tím, 3:2. Do konca prostrednej časti duelu sa už nikto z oboch celkov strelecky nepresadil.

V záverečnej časti zápasu padlo najviac gólov. V 46. minúte sa západniari opäť ujali vedenia o 2 góly, no 3 minúty na to presilovú hru využili humenskí hokejisti, 4:3. Po pár sekundách opäť jasala striedačka modro-bielych. Vaško druhým gólom v zápase vyrovnal na 4:4. Keď to už vyzeralo na veľký obrat v zápase v prospech hostí, zaúradoval trnavský gladiátor Ftáčnik a opäť prelial misky váh na stranu domácich, 5:4. V závere nepomohol ani timeout, ktorý si vzal tréner Humenčanov Staš a následne v hre bez brankára sme inkasovali 6-krát v zápase, 6:4.

Najbližší zápas odohrá MHK Humenné v stredu, 26. septembra o 17:30 na zimnom štadióne v Humennom proti HK Spišská Nová Ves.

* Zdroj: stnliga.hockeyslovakia.sk