Hokej: Gólová prestrelka v Trnave s dramatickým koncom. Humenskí hokejisti bojovali ako levy!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 22. 09. 2018
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2018-09-hokej-humenne-michalovce05

St. Nicolaus 1. hokejová liga mala na programe v predposledný septembrový piatok 4. kolo. Humenčania vycestovali až na ďaleký západ, kde už na nich čakali gladiátori z Trnavy. Aj keď boli východniari pred začiatkom zápasu pasovaní za favorita, z troch bodov sa po víťazstve 6:4 napokon tešili domáci.

HK Gladiators Trnava – MHK Humenné 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

Góly: 7. Lindeman, 9. Hudec, 30. Szalay (Schmidt, Ševčík), 46. Olša (Lukačovič, Lindeman), 57. Ftáčnik (Škokor), 60. Szalay (Ševčík) – 11. Jokeľ (Majerník, Michalčin), 36. Vaško (Pavúk), 49. Bylina (Solomonchak, Babynets), 50. Vaško (Pavúk, Markuš).

Strely: 27:38. Vylúčenia: 5:3 na 2 min., navyše Burian 10 min. OT za napádanie rozhodcov. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1.

Rozhodovali: Druga – Nosek, Jurčiak. Diváci: 184.

Trnava: Brucháč – Kuna, Šimek, Mihalko, Burian, Housa, Klein, Kormúth, Šanko – Ševčík, Schmidt, Szalay – Hudec, Valo, Hrbáčik – Škokor, Klema, Ftáčnik – Lukačovič, Lindeman, Olša.

Humenné: M. Nagy (9. Spodniak) – Buraľ, Ondrej, Pavúk, Mačkovič, Krempaský, Michalčin, Stríž, Komloš – Babinets, Bylina, Solomonchak – Fedorko, Vrábeľ, Vaško – Jokeľ, Majerník, Lesňák – Kamenický, Markuš.

Druhá najvyššia hokejová liga na Slovensku pokračovala v 4. kole ďalšími súbojmi. Humenčania si chceli napraviť chuť z nepodareného derby zápasu proti Michalovčanom a vycestovali na západ, aby si zmerali sily s Trnavčanmi. Vyrovnaný súboj však v koncovke zvládol lepšie domáci celok a humenské levy tak domov cestujú bez bodového zisku.

2018-09-hokej-humenne-michalovce05

Úvodné minúty prvej tretiny naznačovali z hry tímov, ktoré momentálne sídlia v spodnej časti tabuľky, že sa bude hrať rýchly a útočný hokej. Po úvodných 10 minútach sa to aj potvrdilo. Domáce góly mali na svedomí Lindeman a Hudec a na začiatku 11. minúty znižoval Jokeľ, 2:1. O 30 sekúnd na to, neudržal nervy na uzde domáci Burian a za napádanie rozhodcov dostal osobný trest 10 minút. Do prvej prestávky sa už stav duelu nemenil.

Druhé dejstvo zápasu začalo z oboch strán opatrnejšie. Zmeny skóre sa 184 divákov dočkalo až v 30. minúte napínavého stretnutia. Humenčania si nedali pozor na domáceho Szalaya a gladiátori išli do dvoj-gólového vedenia, 3.1. Nepriaznivé manko znížil o 6 minút neskôr Humenčan Vaško a kontaktným gólom v oslabení povzbudil svoj tím, 3:2. Do konca prostrednej časti duelu sa už nikto z oboch celkov strelecky nepresadil.

V záverečnej časti zápasu padlo najviac gólov. V 46. minúte sa západniari opäť ujali vedenia o 2 góly, no 3 minúty na to presilovú hru využili humenskí hokejisti, 4:3. Po pár sekundách opäť jasala striedačka modro-bielych. Vaško druhým gólom v zápase vyrovnal na 4:4. Keď to už vyzeralo na veľký obrat v zápase v prospech hostí, zaúradoval trnavský gladiátor Ftáčnik a opäť prelial misky váh na stranu domácich, 5:4. V závere nepomohol ani timeout, ktorý si vzal tréner Humenčanov Staš a následne v hre bez brankára sme inkasovali 6-krát v zápase, 6:4.

Najbližší zápas odohrá MHK Humenné v stredu, 26. septembra o 17:30 na zimnom štadióne v Humennom proti HK Spišská Nová Ves.

* Zdroj: stnliga.hockeyslovakia.sk

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Vkladajte pozitívne myšlienky ako semená do úrodnej pôdy svojho ducha a dočkáte sa veľkolepej úrody.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

17.01.2019 / Šport

Hokej: Zápas hviezd 1. hokejovej ligy s trojnásobným zastúpením MHK Humenné!

Už 19. januára sa v Michalovciach stretnú najväčšie osobnosti St. Nicolaus 1. hokejovej ligy. V poradí...

Čítať viac

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

16.01.2019 / Život

Vyjadrenie riaditeľa Technických služieb k zimnej údržbe ciest a chodníkov

Technické služby mesta Humenné v poslednom čase zaznamenali zvýšený počet sťažností. Dôvodom je vraj nedostatočne odhrnutý sneh na chodníkoch na...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

15.01.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné zbrojí pred novou sezónou

Zdá sa, že vedenie FK Humenné nechce nechať nič na náhodu! Do nasledujúcej časti sezóny III. TIPOS ligy východ vstúpi...

Čítať viac

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

14.01.2019 / Život

Bilancujeme rok 2018. Aké mená dostali mladí Humenčania najčastejšie?

Január každého roka sa nezaobíde bez bilancovania. Štatistika počtu obyvateľov či narodených a zomrelých prináša vždy zaujímavé čísla.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

14.01.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 3. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac