Hokej: Premiéra v nových dresoch skončila fiaskom. Humenskí hokejisti podľahli Michalovčanom rozdielom triedy!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 19. 09. 2018
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2018-09-hokej-humenne-michalovce01

Predposledný septembrový týždeň privítali humenskí hokejisti na domácom zimnom štadióne susedov z HK Dukla Ingema Michalovce. Ako sa na derby patrí, očakával sa od začiatku napínavý zápas. Opak bol však pravdou. Humenčania inkasovali až 7 gólov a napokon prehrali 2:7.

MHK Humenné - HK Dukla Ingema Michalovce 2:7 (1:3, 0:3, 1:1)

Góly: 20. Solomončak (Pavúk), 50. Majerník (Lesňák, Ondrej) – 7. Piatak (Safaraleev), 15. Baláž (Valečko), 15. Toma (Valečko, Hamráček), 30. Baláž (Banovský), 37. Linet (Mašlonka, Hančák), 38. Linet (Safaraleev, Róth), 41. Mašlonka (Piatak).

Strely: 21:42. Vylúčenia: 5:4 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Korba P. – Novotný, Ordzovenský M. Diváci: 1233.

Humenné: M. Nagy (39. Spodniak) – Mačkovič, Krempaský, Pavúk, Evstigneev, Ondrej, Buraľ, Michalčin, Markuš – Vaško, Babinets, Fedorko – Solomončak, Bylina, Jokeľ – Š. Petráš, Hudák, Vrábeľ – Lesňák, Majerník, Kamenický.

Michalovce: Trenčan – Kolba, Bdžoch, Korenko, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Balko – Gavrik, Piatak, Mašlonka – Banovský, Cútt, Chalupa – Róth, Linet, Safaraleyev – Hamráček, Toma, Baláž.

St. Nicolaus 1. hokejová liga pokračovala aj v predposledný septembrový týždeň. Humenskí hokejisti privítali v 3. kole na domácom zimnom štadióne susedov z HK Dukla Ingema Michalovce. Ako sa na derby patrí, očakával sa od začiatku napínavý zápas. Opak bol však pravdou. Humenčania inkasovali až 7 gólov a napokon prehrali 2:7.

2018-09-hokej-humenne-michalovce04

Zemplínske derby začalo vo veľkom štýle a rýchlou hrou zhora nadol. Po necelých 2 minútach prišiel faul od domáceho Evstigneevaa, a tak hostia získali výhodu presilovej hry. Z nej však vážnejšia gólová príležitosť neprišla. Následne sa však pred domácim brankárom najlepšie zorientoval hosťujúci Piatak, ktrorý šikovne poslal puk pomedzi betóny Nagya, 0:1. Tento presný zásah hostí v 1. tretine ešte viac nakopol a pridali ďalšie 2 góly. Keď sa už úvodné dejstvo chýlilo ku koncu a hráči mysleli na prestávku, z rýchleho brejku udrel domáci Solomonchak a vrátil Humenčanom nádej na dobrý výsledok v zápase, 1:3.

Kto čakal v 2. tretine veľký domáci obrat, musel byť napokon sklamaný. V prvej polovici 2. dejstva diváci mohli vidieť zopár potešených akcií, avšak, z nich góly nepadali. Tie však postupne prichádzali od 30. minúty, keď Humenčania vyprodukovali v obrannom pásme väčšie množstvo chýb. Michalovskí hokejisti predviedli svoju efektivitu a zvýšili stav stretnutia vo svoj prospech. Dvakrát sa presadil Linet, raz Baláž a na svetelnej tabuli ukazovalo nelichotivých 1:6. Z brány bol napokon “vyhnaný” aj humenský gólman Nagy, ktorý po 4. inkasovanom góle pustil do brány Spodniaka.

Záverečné dejstvo začalo ako z hororu. Už v 30. sekunde využil zmätok pred bránkou domácich Mašlonka a ukvapenou strelou k pravej tyčke zvyšoval na hrôzostrašných 1:7 pre hostí. Napokon si však ešte raz gól mohlo zakričať približne 1 233 divákov, keď v 50. minúte zakončil krásnu akciu po pravej strane domáci Majerník, 2:7. Zvyšok zápasu sa dohrával v miernom tempe a vážnejšie príležitosti na skórovanie neprichádzali. Zemplínske derby tak skončilo v prospech hostí, ktorí si z Humenného vezú domov 3 body.

Najbližší zápas odohrá MHK Humenné v stredu, 26. septembra o 17:30 na zimnom štadióne v Humennom proti HK Spišská Nová Ves.

* zvyšné foto zo zápasu si budete môcť pozrieť zajtra na našej FB fanpage

* Zdroj: stnliga.hockeyslovakia.sk

Kam za športom

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac