Hokej: Premiéra v nových dresoch skončila fiaskom. Humenskí hokejisti podľahli Michalovčanom rozdielom triedy!

• Kategória: Šport
  • Uverejnené 19. 09. 2018
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2018-09-hokej-humenne-michalovce01

Predposledný septembrový týždeň privítali humenskí hokejisti na domácom zimnom štadióne susedov z HK Dukla Ingema Michalovce. Ako sa na derby patrí, očakával sa od začiatku napínavý zápas. Opak bol však pravdou. Humenčania inkasovali až 7 gólov a napokon prehrali 2:7.

MHK Humenné - HK Dukla Ingema Michalovce 2:7 (1:3, 0:3, 1:1)

Góly: 20. Solomončak (Pavúk), 50. Majerník (Lesňák, Ondrej) – 7. Piatak (Safaraleev), 15. Baláž (Valečko), 15. Toma (Valečko, Hamráček), 30. Baláž (Banovský), 37. Linet (Mašlonka, Hančák), 38. Linet (Safaraleev, Róth), 41. Mašlonka (Piatak).

Strely: 21:42. Vylúčenia: 5:4 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Korba P. – Novotný, Ordzovenský M. Diváci: 1233.

Humenné: M. Nagy (39. Spodniak) – Mačkovič, Krempaský, Pavúk, Evstigneev, Ondrej, Buraľ, Michalčin, Markuš – Vaško, Babinets, Fedorko – Solomončak, Bylina, Jokeľ – Š. Petráš, Hudák, Vrábeľ – Lesňák, Majerník, Kamenický.

Michalovce: Trenčan – Kolba, Bdžoch, Korenko, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Balko – Gavrik, Piatak, Mašlonka – Banovský, Cútt, Chalupa – Róth, Linet, Safaraleyev – Hamráček, Toma, Baláž.

St. Nicolaus 1. hokejová liga pokračovala aj v predposledný septembrový týždeň. Humenskí hokejisti privítali v 3. kole na domácom zimnom štadióne susedov z HK Dukla Ingema Michalovce. Ako sa na derby patrí, očakával sa od začiatku napínavý zápas. Opak bol však pravdou. Humenčania inkasovali až 7 gólov a napokon prehrali 2:7.

2018-09-hokej-humenne-michalovce04

Zemplínske derby začalo vo veľkom štýle a rýchlou hrou zhora nadol. Po necelých 2 minútach prišiel faul od domáceho Evstigneevaa, a tak hostia získali výhodu presilovej hry. Z nej však vážnejšia gólová príležitosť neprišla. Následne sa však pred domácim brankárom najlepšie zorientoval hosťujúci Piatak, ktrorý šikovne poslal puk pomedzi betóny Nagya, 0:1. Tento presný zásah hostí v 1. tretine ešte viac nakopol a pridali ďalšie 2 góly. Keď sa už úvodné dejstvo chýlilo ku koncu a hráči mysleli na prestávku, z rýchleho brejku udrel domáci Solomonchak a vrátil Humenčanom nádej na dobrý výsledok v zápase, 1:3.

Kto čakal v 2. tretine veľký domáci obrat, musel byť napokon sklamaný. V prvej polovici 2. dejstva diváci mohli vidieť zopár potešených akcií, avšak, z nich góly nepadali. Tie však postupne prichádzali od 30. minúty, keď Humenčania vyprodukovali v obrannom pásme väčšie množstvo chýb. Michalovskí hokejisti predviedli svoju efektivitu a zvýšili stav stretnutia vo svoj prospech. Dvakrát sa presadil Linet, raz Baláž a na svetelnej tabuli ukazovalo nelichotivých 1:6. Z brány bol napokon “vyhnaný” aj humenský gólman Nagy, ktorý po 4. inkasovanom góle pustil do brány Spodniaka.

Záverečné dejstvo začalo ako z hororu. Už v 30. sekunde využil zmätok pred bránkou domácich Mašlonka a ukvapenou strelou k pravej tyčke zvyšoval na hrôzostrašných 1:7 pre hostí. Napokon si však ešte raz gól mohlo zakričať približne 1 233 divákov, keď v 50. minúte zakončil krásnu akciu po pravej strane domáci Majerník, 2:7. Zvyšok zápasu sa dohrával v miernom tempe a vážnejšie príležitosti na skórovanie neprichádzali. Zemplínske derby tak skončilo v prospech hostí, ktorí si z Humenného vezú domov 3 body.

Najbližší zápas odohrá MHK Humenné v stredu, 26. septembra o 17:30 na zimnom štadióne v Humennom proti HK Spišská Nová Ves.