Atletika: Zlato, striebro aj bronz pre humenských stredoškolákoch na M-SR v Atletike

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 27. 06. 2018
  • Napísal: Matej Megela
2018-06-atletika05

V utorok 19.6.2018 sa v Nových Zámkoch konali Stredoškolské majstrovstvá Slovenska v atletike. Humenské stredné školy mali zastúpenie v podobe trojice pretekárov, menovite Patrik Megela, Tamara Ivančová a Diana Žinčáková.

Patrik Megela – Hotelová Akadémia – Skok do diaľky, Beh na 200 m
Tamara Ivančová – Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho Humenné – Beh na 800 m
Diana Žinčáková – Obchodná Akadémia – Beh na 400 m

Najviac sa darilo Patrikovi Megelovi, ktorý vybojoval v skoku do diaľky zlatú medailu a titul Majstra Slovenska. Patrik sa spomedzi všetkých pretekárov najlepšie vyrovnal zo silným točiacim sa vetrom a výkonom 670 cm suverénne ovládol túto disciplínu. Študent 3.ročníka Hotelovej akadémie sa predstavil aj v behu na 200 m, kde v silnom protivetre časom 23,30 s (osobný rekord) obsadil peknú 5. priečku.

2018-06-atletika02

Tamara Ivančová, žiačka 1.ročníka na Gymnáziu sv. Jána Zlatoústeho Humenné, sa predstavila vo svojej obľúbenej disciplíne v behu na 800 m a hneď vo svojej premiére medzi stredoškolákmi vybojovala striebornú medailu. Tamarka bojovala do posledných metrov aj o zlato, no vo finiši sa však prejavili väčšie skúsenosti staršej pretekárky. Mladú atlétku potešila nielen medaila, ale aj  osobný rekord v tejto disciplíne 2:24,6 min.

2018-06-atletika01

Medailovú zbierku pre Humenských stredoškolákov skompletizovala Diana Žinčáková žiačka Obchodnej akadémie, ktorá v behu na 400 m obsadila 3. miesto a získala bronzovú medailu. Diana dosiahla čas 60,83 s a len pol sekundy ju delilo od striebornej pozície. Pre Dianu je to prvá veľká medaila z celoštátnych pretekov, čo je odmena za celoročnú tréningovú drinu.

2018-06-atletika03

Všetci traja úspešný stredoškoláci sú členmi 1.AK Humenné, kde trénujú pod vedením trénera Mgr. Mareka Lučku a v najbližších týždňoch ich čakajú atletické M-SR, kde im budeme držať palce.

2018-06-atletika05

Kam za športom

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac