Hokej: Zlý začiatok, dobrý koniec. MHK Humenné vycestuje do Martina s náskokom 2:0 na zápasy!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 19. 03. 2018
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2018-03-hokej-humenne-martin01

Víkendový dvojzápas MHK Humenné proti hráčom z Martinu skončil podľa predstáv domácich. Po sobotňajšom víťazstve 5:3 nasledoval súboj číslo dva, od ktorého sa očakával takisto vyrovnaný priebeh. Na zimnom štadióne sa naplnil scenár, ktorí si predstavovali modro-žltí a Humenčania tak po výhre 3:1 vycestujú do Martina s náskokom 2:0 na zápasy.

MHK Humenné - MHK Martin 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Stav série: 2:0

Góly: 25.  Kmiť (Dancsák, Markuš), 52. Fedorko (Šechný), 60. Fedorko - 13. Vilchinskiy (trestné strieľanie)

Zostava MHK Humenné:  Ščambora (Harvan) - Buraľ, Ficko, Kubát, Ondrej, S. Danko, Pástor, Maury - Vaško, Šechný, Fedorko - Kmiť, Klouda, Tomas - Mach, Markuš, Dancsák - Dzoba, Suvák.

Zostana MHK Martin: Gavalier (Just) - Hriňa, Škumát, Dvořák, Oravec, Filo, Mendel - Pokrivčák, Jurášek, Poliaček - Huňady, Srnka Vilchinskiy - Brveník, Olejník, Kamenický - Lauko, Rechtorík, Hanes.
Rozhodcovia:  LAUFF Rudolf, Mgr. (HR1) ,  NOVOTNÝ Matúš, Mgr. (ČR1) ,  PRIBULA Maroš (ČR2) 

Počet divákov: 1150

Stretnutie sa začalo veľmi opatrne a oba celky čakali na chybu súpera. Tie však na žiadnych zo strán neprichádzali a diváci dlho nevideli žiadnu vyloženú streleckú príležitosť. V 13. minúte však prišiel moment, ktorý nakopol hostí a 20-ročný talent z Moskvy Vilchinskiy otvoril vydareným trestným strieľaním po strele švihom do ľavej časti brány skóre zápasu, 0:1.

Druhá tretina pripomínala priebeh úvodnej tretiny, aj napriek tomu, že Humenčania mali výhodu presilovej hry, z ktorej však gól nevyťažili. V 25. minúte sa k náhodne odrazenému puku dostal Kmiť a dorovnal priebeh zápasu, 1:1. Následne prišli na oboch stranách oslabenia, ale oba tímy si dávali veľký pozor na zadné dvierka, a tak sa po 40. minútach išlo do šatne za nerozhodného stavu 1:1.

Záverečná časť zápasu bola najofenzívnejšia. Tento fakt sa odrazil v konečnom dôsledku aj na výsledku. Humenským hrdinom sa v polovici tretej tretiny stal Ivan Fedorko, ktorý z ťažkej pozícii poslal ukvapenú strelu za chrbát Gavaliera, 2:1. Keď to už vyzeralo na tesné humenské víťazstvo, nasledovala presilová hra pre Martinčanov, ktorá však väčší tlak pred bránu Ščamboru nepriniesla. O pár minút na to sa opäť ozval o slovo Ivan Fedorko a gólom do prázdnej brány rozveselil takmer 1200 divákov na zimnom štadióne, 3:1.

Zdroj: www.hockeyslovakia.sk

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ak otváraš ústa, tvoje slová majú byť cennejšie než mlčanie.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Deň múzeí v Humennom rozozvučia basetové rohy

18.05.2018 / Kultúra

Deň múzeí v Humennom rozozvučia basetové rohy

Vihorlatské múzeum v Humennom pozýva na oslavy Medzinárodného dňa múzeí 2018 vo Vihorlatskom múzeu v Humennom. Celodenný program podujatí prebieha...

Čítať viac

Mamky s dcérami obsadili SCVČ a stredisko Laura

17.05.2018 / Život

Mamky s dcérami obsadili SCVČ a stredisko Laura

15. mája sa v Súkromnom centre voľného času a stredisku Laura oslavoval sviatok Main po prvýkrát netradičným spôsobom. Deň patril...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

14.05.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 20. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Úspechy tanečného odboru ZUŠ na Mierovej ulici

07.05.2018 / Kultúra

Úspechy tanečného odboru ZUŠ na Mierovej ulici

Žiačky tanečného odboru Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici v Humennom sa aj v tomto školskom roku začali so svojou...

Čítať viac

ZŠ Pugačevova získala prestížny medzinárodný certifikát „Škola eTwinning"

26.04.2018 / Školy

ZŠ Pugačevova získala prestížny medzinárodný certifikát „Škola eTwinning"

S radosťou oznamujeme, že ZŠ Pugačevova patrí medzi 20 slovenských škôl, ktoré získali certifikát „Škola eTwinning“ pre roky 2018-2019.

Čítať viac