Hokej: Fantastické humenské levy, víťazstvo v Martine urval 21 sekúnd pred koncom obranca Ľubo Buraľ!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 28. 11. 2017
  • Napísal: TS Mesta Humenné
2017-11-hokej-sanok-humenne02

Humenské levy aj naďalej vedú tabuľku východnej skupiny druhej najvyššej hokejovej súťaže. V šlágri 11. kola zdolali bývalého extraligistu z Martina na jeho ľade 4:3, keď rozhodujúci gól zaznamenal 21 sekúnd pred koncom zápasu v presilovke náš obranca Ľubomír Buraľ.

MHK Martin - MHK Humenné 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: 36. Poliaček (Říha), 37. Poliaček (Říha, Hriňa), 53. Pokrivčák – 22. Bartoš (Šechný, Vaško), 22. Klouda (Bartoš), 31. Markuš (Suvák), 60. Buraľ (Bartoš, Klouda). Strely: 44:18. Vylúčenia: 9:5, navyše Říha 10 minút osobný trest, resp. Ondrej a Buraľ 10 minút osobný trest (všetci za nešportové správanie) + Buraľ do konca zápasu. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Pred 2600 divákmi roz­hodovali: Žák – Kováčik, Jakubec.

Zostava MHK Humenné: Ščambora – Buraľ, Ficko, Ondrej, Kubát, Maury, Suvák – Vaško, Šechný, Dancsák – Bartoš, Klouda, Fedorko – Mach, Markuš, Čopák – Dzoba, Renčok.

V Turci to bol súboj najlepšej defenzívy celej súťaže s Humenčanmi ako najproduktívnejším tímom. Náš náhradný brankár Martin Ščambora si dobre zachytal už v prvej tretine, keď nepustil za svoj chrbát ani jeden puk. Po bezgólovej úvodnej dvadsaťminútovke predviedli hostia v tej druhej neuveriteľnú efektivitu, keď zo šiestich striel, skončili až tri za chrbátom ich bezmocného gólmana Branislava Bernáta.

Do konca tretiny ešte stihli Martinčania zdramatizovať duel dvoma gólmi a sedem minút pred koncom stretnutia dokonca vyrovnali. Naši sa v úplnom závere stretnutia síce len bránili martinským útokom, no pri Hriňovom vylúčení si 21 sekúnd pred koncom našla smer do siete Buraľova strela. Tá bola pritom len jednou zo štyroch, ktoré levy vypálili v záverečnej tretine na martinskú svätyňu, oproti trinástim domácim streleckým pokusom. V búrlivom závere sme ubránili víťazstvo aj pri záverečnej power-play domácich.

V sobotu privítame Sabinov

Naši chlapci sú po tomto víťazstve na čele tabuľky už so šesťbodovým náskokom pred našim sobotňajším súperom. V budúcom kole sa na nich budete môcť pozrieť opäť na humenskom „zimáku“, keď už túto sobotu privítajú HK Sabinov.

* informáciu i fotky prostredníctvom tlačovej správy priniesol 27.11.2017 tlačový referát MsÚ v Humennom

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Životná múdrosť znamená: Všetky veci brať ako dôležité, ale nijakú celkom vážne.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

13.12.2018 / Školy

Žiaci CSŠ Humenné zachránili Vianoce vďaka anjelikovi Babráčikovi

Divadelné predstavenie žiakov a študentov Cirkevnej spojenej školy v spolupráci so Súkromnou umeleckou školou Via arto aj tento rok potešilo...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

12.12.2018 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2018.

Čítať viac

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

11.12.2018 / Samospráva

Miloš Meričko zložil primátorský sľub!

V pondelok 10. decembra 2018 sa uskutočnilo slávnostné ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom zložil sľub novozvolený primátor PhDr. Ing. Miloš...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

11.12.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

10.12.2018 / Školy

Žiaci ZUŠ na Mierovej ulici pripravili pre žiakov materských skôl Mikulášsky koncert

Ako každý rok pred vianočnými sviatkami, aj tento rok sa predstavila ZUŠ na Mierovej ulici v Humennom MIKULÁŠSKYM KONCERTOM pre...

Čítať viac