Hokej: Fantastické humenské levy, víťazstvo v Martine urval 21 sekúnd pred koncom obranca Ľubo Buraľ!

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 28. 11. 2017
  • Napísal: TS Mesta Humenné
2017-11-hokej-sanok-humenne02

Humenské levy aj naďalej vedú tabuľku východnej skupiny druhej najvyššej hokejovej súťaže. V šlágri 11. kola zdolali bývalého extraligistu z Martina na jeho ľade 4:3, keď rozhodujúci gól zaznamenal 21 sekúnd pred koncom zápasu v presilovke náš obranca Ľubomír Buraľ.

MHK Martin - MHK Humenné 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: 36. Poliaček (Říha), 37. Poliaček (Říha, Hriňa), 53. Pokrivčák – 22. Bartoš (Šechný, Vaško), 22. Klouda (Bartoš), 31. Markuš (Suvák), 60. Buraľ (Bartoš, Klouda). Strely: 44:18. Vylúčenia: 9:5, navyše Říha 10 minút osobný trest, resp. Ondrej a Buraľ 10 minút osobný trest (všetci za nešportové správanie) + Buraľ do konca zápasu. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Pred 2600 divákmi roz­hodovali: Žák – Kováčik, Jakubec.

Zostava MHK Humenné: Ščambora – Buraľ, Ficko, Ondrej, Kubát, Maury, Suvák – Vaško, Šechný, Dancsák – Bartoš, Klouda, Fedorko – Mach, Markuš, Čopák – Dzoba, Renčok.

V Turci to bol súboj najlepšej defenzívy celej súťaže s Humenčanmi ako najproduktívnejším tímom. Náš náhradný brankár Martin Ščambora si dobre zachytal už v prvej tretine, keď nepustil za svoj chrbát ani jeden puk. Po bezgólovej úvodnej dvadsaťminútovke predviedli hostia v tej druhej neuveriteľnú efektivitu, keď zo šiestich striel, skončili až tri za chrbátom ich bezmocného gólmana Branislava Bernáta.

Do konca tretiny ešte stihli Martinčania zdramatizovať duel dvoma gólmi a sedem minút pred koncom stretnutia dokonca vyrovnali. Naši sa v úplnom závere stretnutia síce len bránili martinským útokom, no pri Hriňovom vylúčení si 21 sekúnd pred koncom našla smer do siete Buraľova strela. Tá bola pritom len jednou zo štyroch, ktoré levy vypálili v záverečnej tretine na martinskú svätyňu, oproti trinástim domácim streleckým pokusom. V búrlivom závere sme ubránili víťazstvo aj pri záverečnej power-play domácich.

V sobotu privítame Sabinov

Naši chlapci sú po tomto víťazstve na čele tabuľky už so šesťbodovým náskokom pred našim sobotňajším súperom. V budúcom kole sa na nich budete môcť pozrieť opäť na humenskom „zimáku“, keď už túto sobotu privítajú HK Sabinov.

* informáciu i fotky prostredníctvom tlačovej správy priniesol 27.11.2017 tlačový referát MsÚ v Humennom

Kam za športom

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ísť do neznáma je lepšie než zostať tam, kde nič nie je.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

19.06.2018 / Kultúra

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

Koncom mája sa v Evanjelickom kostole v Gelnici konal už 14.ročník festivalu komornej hudby "Gelnický kľuč". Žiaci SZUŠ Via arto...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

18.06.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 25. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

17.06.2018 / Život

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

Biela Veža, čiže Belaya Ladya je najväčší školský šachový turnaj Ruskej federácie s 50-ročnou tradíciou, ktorej sa len tretí rok...

Čítať viac

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

16.06.2018 / Školy

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

V máji sa ôsmaci Základnej školy Kudlovskej vybrali na exkurziu do Prešova a okolia.

Čítať viac

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

15.06.2018 / Kultúra

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

Súťažno-výstavné podujatie Výtvarné spektrum 2018 – Prešovský kraj sa stalo počas osláv Medzinárodného dňa detí slávnosťou neprofesionálneho výtvarného umenia. Vihorlatské...

Čítať viac