Hokej: Humenčania pred návštevou kola zdolali Sanok, tlieskalo im aj 500 poľských „kibicov“

• Kategória: Šport
  • Uverejnené 24. 11. 2017
  • Napísal: TS Mesta Humenné
2017-11-hokej-sanok-humenne01

Výborná atmosféra a celkovo sedem gólov. O príjemný sobotňajší večer sa pre svojich fanúšikov postarali hráči MHK Humenné, ktorí presvedčivo zdolali v zápase 10. kola skupiny Východ II. ligy poľský Sanok. Triumf našich farieb videla rekordná návšteva sezóny, medzi ktorými bolo počuť aj hlasivky hosťujúcich „kibicov“, ktorí tvorili takmer tretinu divákov.

MHK Humenné – HK 58 Sanok 6:1 (4:0, 0:0, 2:1)

Góly: 5. Bartoš (Fedorko, Kloda), 6. Šechný (Buraľ, Vaško), 8. Šechný (Buraľ, Dancsák), 10. Klouda (Bartoš), 54. Klouda (Fedorko), 57. Bartoš (Fedorko, Klouda) – 47. Cwikla.

Strely: 36:40. Vylúčenia: 6:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Pred 1653 divákmi rozhodovali: Žák – Pavlotty, Tomáš.

Zostava MHK Humenné: Petro – Buraľ, Ficko, Ondrej, Kubát, Maury, Suvák – Vaško, Šechný, Dancsák – Bartoš, Klouda, Fedorko – Mach, Markuš, Čopák – Renčok.

Levy rozhodli o víťazstve už v úvode I. tretiny, keď Mateusza Skrabalaka prekonali až štyrikrát. Tréner hostí na gólovú lavínu Humenčanov zareagoval už po 9 minútach a 27 sekundách oddychovým časom. Po ňom už naši chlapci zvoľnili tempo a po bezgólovej II. tretine dovolili hosťom streliť v 47. minúte čestný úspech. Potom ešte Klouda s Bartošom zaokrúhlili gólový prídel do bránky Sanoku na rovný poltucet, za čo sa im po záverečnej tretine ušiel potlesk zaplnených tribún. K veľmi dobrej kulise prispeli aj fanúšikovia z Poľska, ktorí povzbudzovali svojich aj za nepriaznivého stavu a po zápase športovo zatlieskali Humenčanom.

2017-11-hokej-sanok-humenne02

Už v sobotu hráme šláger o 1. miesto v Martine

Zverenci hrajúceho trénera Richarda Šechného zostávajú aj naďalej na čele tabuľky východnej skupiny II. ligy a po sérii troch domácich duelov si tentoraz zahrajú na klzisku súpera. V šlágri 11. kola ich už túto sobotu o 17.00 hod. privíta druhý MHK Martin, ktorý za levmi zaostáva len o tri body. V štatistikách je spomedzi našich chlapcov zatiaľ najlepší krídelník I. útoku Juraj Dancsák, ktorý je s 25 bodmi na treťom mieste kanadského bodovania v celej súťaži.