Atletika: Patrik Megela je po zranení opäť v skvelej forme

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 23. 11. 2017
  • Napísal: 1.AK Humenné
2017-11-patrik-megela04

Po polročnej pauze zavinenej zranením sa Patrik Megela, člen 1.AK Humenné, opäť objavil na atletických ováloch.

Patrik si ešte vo februári, hneď po tom čo vybojoval svoj prvý titul majstra Slovenska v skoku do diaľky medzi dospelými, natrhol pri trojskoku stehenný sval a pre toto zranenie musel vynechať takmer celú sezónu.  Po nespočetných hodinách strávených na rehabilitácií a fyzioterapii začal v lete opäť naplno trénovať, aby stihol aspoň záver sezóny.

2017-11-patrik-megela01Prvé preteky po zranení boli krajské majstrovstvá, ktoré sa konali 27. augusta v Košiciach. Patrik sa predstavil v skoku do diaľky a suverénne zvíťazil výkonom 682 cm, aj keď už v tréningu to vyzeralo dobre, taký dlhý skok nečakal ani Patrik ani tréner M. Lučka.

Následne sa talent spod Brekovského hradu predstavil na skokanskej exhibícii JBL JUMP FEST, ktorá sa konala na hlavnom námestí v Košiciach priamo pod Dómom sv. Alžbety. Aj na tomto podujatí sa predstavil v skvelej forme a zvíťazil v národnom  programe tohto podujatia.

Tieto výsledky si všimli aj v Olomouci a Patrika pozvali na Majstrovstvá ČR družstiev Juniorov. Po roku si tak náš atlét opäť obliekol dres AK Olomouc, za ktorý v českej lige hosťuje. Majstrovstvá ČR sa konali na nádhernom Atletickom štadióne v Ostrave a aj keď to bol šampionát Juniorov a Patrik je ešte stále dorastenec, medzi Českou juniorskou elitou sa vôbec nestratil a vybojoval skvelé 3. miesto v diaľke 681 cm. K tomu pridal aj 3. miesto v trojskoku 13,61 m. Za dve tretie miesta získal pre AK Olomouc 16 bodov a výrazným spôsobom tak pomohol Olomoucu k zisku bronzovej medaile v súťaži družstiev. 

2017-11-patrik-megela03

Tréner bol veľmi rád, že jeho zverenec stihol aspoň koniec tohtoročnej sezóny. "Patrika výkony ešte viac nakopli a momentálne už naplno trénuje na blížiacu sa halovú sezónu," dodal tréner.

2017-11-patrik-megela02

Kam za športom

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ísť do neznáma je lepšie než zostať tam, kde nič nie je.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

19.06.2018 / Kultúra

Významné víťazstvá flautistov Via arto na „Gelnickom kľúči“ a „Rajeckej hudobnej jari“

Koncom mája sa v Evanjelickom kostole v Gelnici konal už 14.ročník festivalu komornej hudby "Gelnický kľuč". Žiaci SZUŠ Via arto...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

18.06.2018 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 25. týždeň 2018 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

17.06.2018 / Život

Naši žiaci reprezentovali Slovensko

Biela Veža, čiže Belaya Ladya je najväčší školský šachový turnaj Ruskej federácie s 50-ročnou tradíciou, ktorej sa len tretí rok...

Čítať viac

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

16.06.2018 / Školy

Zážitkové učenie biológie v jaskyni

V máji sa ôsmaci Základnej školy Kudlovskej vybrali na exkurziu do Prešova a okolia.

Čítať viac

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

15.06.2018 / Kultúra

Vo Vihorlatskom múzeu v Humennom vystavujú najlepší neškolení výtvarníci Prešovského kraja

Súťažno-výstavné podujatie Výtvarné spektrum 2018 – Prešovský kraj sa stalo počas osláv Medzinárodného dňa detí slávnosťou neprofesionálneho výtvarného umenia. Vihorlatské...

Čítať viac