FUTBAL: ŠK FUTURA sa pripravuje na jarnú časť

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 13. 01. 2013
  • Napísal: Robert Backo
2013_1_fk_futura1

Futbalisti treťoligového tímu ŠK Futura Humenné začali v tomto týždni s prípravou na jarnú časť svojej ligy. Úloha je jednoznačná - zachrániť humenský futbal v tretej lige. 

Pod trénerskou taktovkou dvojice Jozef Valkučák a Martin Tongeľ začala zimná príprava hráčov spod Vihorlatu. Káder momentálne posledného tímu tretej ligy je celý pokope, ba dokonca pribudla aj prvá zimná posila v podobe odchovanca humenského futbalu, Dáriusa Popíka, ktorý prišiel z Liptovského Mikuláša. Trénerom ostáva vyriešiť ešte príchod dvoch posíl. O menách sa nehovorí, no chceli by posilniť brankársky post i pozíciu útočníka. Dalo sa to očakávať, keďže sme najhoršie skórujúcim tímom pričom v tabuľke inkasovaných gólov sme tretí najviac inkasujúci. To v konečnom dôsledku dáva hodnotu -13 v pomere strelených a obdržaných góloch.

Futbalisti sa počas zimy zameriavajú na posilnení a zvýšení kondície. "Na tréning využívame atletický ovál na štadióne, umelú trávu za zimným štadiónom, posilňovňu a telocvičňu. Budeme mať aj výbehy popri Laborci. Prvý mesiac bude zameraný na rozvoj kondície a sily, neskôr sa bude ladiť forma na začiatok jarnej časti", zhodnotil prípravu Peter Šuľák, ktorý jesennú časť nedohral pre zranenie.

2013 1 fk futura2

V príprave našich preveria aj iné tímy ako napríklad Michalovce (20.januára 2013) a potom nás čakajú prešovské tímy z tretej ligy, Lokomotíva Košice, Košice B či Veľké Revištia alebo Stropkov. "Na zápasy budeme chodiť do Prešova, Košíc, Stropkova a Michaloviec," dodal už uzdravený obranca ŠK FUTURA.

Jarná časť tretej ligy sa začína 9.marca 2013, kedy do Humenného zavíta Slavoj Trebišov. Na záchranu zatiaľ strácame sedem bodov, preto budú hlavne domáce zápasy dôležité, aby sme získali čo najviac bodov. Príďte teda našich chlapcov povzbudiť, pretože pred väčšou diváckou kulisou sa mužstvo dokáže viac vyhecovať a podávať skvelé výkony.

Kam za športom

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Najväčšie víťazstvo v ľudskom živote je odpustiť tomu, kto ublížil, stať sa priateľom tomu, kto priateľstvo porušil, zachovať vernosť tomu, kto ju zradil.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

23.02.2019 / Kultúra

Medzinárodná súťaž Karpatská kraslica 2019

Vihorlatské múzeum v Humennom  ako hlavný organizátor podujatia, v spolupráci s Úniou žien Slovenska, krajská organizácia Prešov, pozývajú širokú verejnosť...

Čítať viac

Výstava humenských fotografov - Čo nám ostalo...

22.02.2019 / Kultúra

Výstava humenských fotografov -  Čo nám ostalo...

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s fotoklubom REFLEX Humenné a obcou Ulič pozývajú širokú verejnosť na výstavu fotografií dokumentujúcich...

Čítať viac

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

21.02.2019 / Kultúra

Film Niečo naviac o dievčati s downovým syndrómom získal prestížnu cenu!

Autorská dvojica Palo Kadlečík a Martin Šenc, ktorá spoločne minulý rok v septembri uviedla do kín celovečerný dokumentárny film Niečo...

Čítať viac

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

21.02.2019 / Šport

Futbal: FK Humenné s ďalšími zmenami v tíme!

V poslednom článku, venovanom posilám FK Humenné sme vám priniesli viacero zvučných futbalových mien. Funkcionári humenského futbalového klubu nechcú nechať...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.02.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac