FUTBAL: ŠK FUTURA sa pripravuje na jarnú časť

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 13. 01. 2013
  • Napísal: Robert Backo
2013_1_fk_futura1

Futbalisti treťoligového tímu ŠK Futura Humenné začali v tomto týždni s prípravou na jarnú časť svojej ligy. Úloha je jednoznačná - zachrániť humenský futbal v tretej lige. 

Pod trénerskou taktovkou dvojice Jozef Valkučák a Martin Tongeľ začala zimná príprava hráčov spod Vihorlatu. Káder momentálne posledného tímu tretej ligy je celý pokope, ba dokonca pribudla aj prvá zimná posila v podobe odchovanca humenského futbalu, Dáriusa Popíka, ktorý prišiel z Liptovského Mikuláša. Trénerom ostáva vyriešiť ešte príchod dvoch posíl. O menách sa nehovorí, no chceli by posilniť brankársky post i pozíciu útočníka. Dalo sa to očakávať, keďže sme najhoršie skórujúcim tímom pričom v tabuľke inkasovaných gólov sme tretí najviac inkasujúci. To v konečnom dôsledku dáva hodnotu -13 v pomere strelených a obdržaných góloch.

Futbalisti sa počas zimy zameriavajú na posilnení a zvýšení kondície. "Na tréning využívame atletický ovál na štadióne, umelú trávu za zimným štadiónom, posilňovňu a telocvičňu. Budeme mať aj výbehy popri Laborci. Prvý mesiac bude zameraný na rozvoj kondície a sily, neskôr sa bude ladiť forma na začiatok jarnej časti", zhodnotil prípravu Peter Šuľák, ktorý jesennú časť nedohral pre zranenie.

2013 1 fk futura2

V príprave našich preveria aj iné tímy ako napríklad Michalovce (20.januára 2013) a potom nás čakajú prešovské tímy z tretej ligy, Lokomotíva Košice, Košice B či Veľké Revištia alebo Stropkov. "Na zápasy budeme chodiť do Prešova, Košíc, Stropkova a Michaloviec," dodal už uzdravený obranca ŠK FUTURA.

Jarná časť tretej ligy sa začína 9.marca 2013, kedy do Humenného zavíta Slavoj Trebišov. Na záchranu zatiaľ strácame sedem bodov, preto budú hlavne domáce zápasy dôležité, aby sme získali čo najviac bodov. Príďte teda našich chlapcov povzbudiť, pretože pred väčšou diváckou kulisou sa mužstvo dokáže viac vyhecovať a podávať skvelé výkony.

Kam za športom

Nová inzercia

Myšlienka dňa

Ak chcete vedieť aké ste mali včera myšlienky, všimnite si, ako sa dnes cíti vaše telo.

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

23.04.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 17. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

21.04.2019 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

18.04.2019 / Život

Veľkonočná výzdoba v Humennom aj s novinkou

Jar rozkvitla púčikmi stromov v našom meste rýchlosťou svetla. Vzduch je teplejší a dni o čosi dlhšie naplnené svetlom. Námestie...

Čítať viac

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

17.04.2019 / Cirkev

Rozpis bohoslužieb vo veľkom týždni v humenskom gréckokatolíckom kostole

Ponúkame liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu v dňoch 18. - 21.04.2019 v humenskom gréckokatolíckom kostole - farnosť Zosnutia...

Čítať viac

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

17.04.2019 / Život

Humennčania vyzbierali v rámci Dňa narcisov túto sumu!

Mesto Humenné sa v tomto roku zapojilo do tradičnej celoslovenskej humánnej zbierky známej pod názvom Deň narcisov, ktorý sa uskutočnil...

Čítať viac