Oznam

   Na stránke pracujeme, aby sme vám čoskoro mohli priniesť nový obsah.

Futbal: Futura Humenné otvorila futbalovú jar debaklom

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 16. 03. 2015
  • Napísal: Martin Šuľák
2014-10-futbal-he-giraltovce03

Uplynulú druhú marcovú sobotu odštartovala Futura Humenné svoje jarné odvety v III. lige Východ. Aktuálnym domovským stánkom sa stal futbalový štadión v neďalekom Strážskom. Humenčania privítali súpera zo Sabinova, kde na jeseň uspeli po jednogólovej výhre. V odvete však hostia uštedrili Future Humenné jasný debakel.

Úvodom zhodnotíme zimné obdobie Futury Humenné a následnú prípravu. Tá sa začala v stanovenom termíne 12. januára, ale od začiatku bolo jasné, že nebude prebiehať obvyklým spôsobom. Vedenie totiž nedokázalo garantovať pokračovanie humenského futbalu aj v jarnej časti. Hneď na úvod Futura prehrala vysoko s Michalovcami 7:0 a to bol na dlhy čas posledný prípravný zápas. Na tréningoch trénovalo 6-7 hráčov, občas sa "Áčkari" pripojili k dorastu.

2014-10-futbal-he-giraltovce09

Situácia v Humennom ohľadom futbalu sa neriešila, a tak začali postupne neodchádzať hráči. Ako prví traja odišli hneď na začiatku prípravy - Mihok , Jakubčo do Veľkého Horeša a Pavol Šuľák do Lokomotívy Košice. Budúcnosť nebola istá ani mesiac po začatí prípravy, no aj napriek tomu sa odohral prípravy zápas so Sninou, ktorý skončil 3:1. Týždeň predtým ešte Humenné muselo odrieknuť zápas pre nedostatok hráčov. Nakoniec z klubu odišiel aj Peter Šuľák, tiež do Lokomotívy Košice, Ukrajinci Lovska a Loboda do Nových Zámkov a v mužstve nebudú pokračovať ani Pillár, Macej a Havrila. Čo sa týka príchodov – manažment klubu dokázal v zložitých podmienkach získať hráčov z Balkánu a Ukrajiny, a káder doplnil hráčmi z dorastu. Keďže však v zimnej prestávke odišla kostra mužstva, zohranosť, skúsenosti a príchody sa budú musieť aklimatizovať a zohrať, aj preto sa konkurencieschopnosť mužstva tak výrazne znížila.

Na zamyslenie stojí aj situácia a postoj mesta Humenné voči klubu Futura Humenné. Svedčí o tom aj fakt, že Futura si musela kvôli výstavbe nového štadióna v meste nájsť nové pôsobisko a nakoniec si našla svoj „azyl“ v Strážskom.

2014-10-futbal-he-giraltovce15

ŠK Futura Humenné - MFK Slovan Sabinov 0:5 (0:2)

K samotnému stretnutiu. Za sychravého počasia a na ťažkom teréne sa stretol domáci celok zo stredu futbalového pelotónu so Slovanom Sabinov, ktorý okupoval dolné časti tabuľky. V prvom polčase bola hra prevažne vyrovná, domáci sa snažili o kombinačnú hru, ale hostia z dvoma gólmi z 24. a 28. minúty určili smer stretnutia. K tomu sa v závere prvého polčasu po druhej žltej karte porúčal pod sprchy Srb Miraljemović.

Druhý polčas našiel humenský tím v totálnom rozklade. Typický „treťoligový“ celok zo Sabinova nemal problémy udržať domácich ďaleko od svojej brány, čomu nasvedčujú aj veľmi sporadické pokusy Futury o prienik do šestnástky hostí. Po treťom góle v 75. minúte do siete Futury to už bola na trávniku fraška v podaní Humenčanov a Sabinov pohodlne zavŕšil svoj triumf, keď ešte dvakrát v samom závere skóroval a uzavrel na 0:5.

2014-10-futbal-he-giraltovce29

Futura Humenné tak veľmi zle začala jarné odvety. V prvom zápase sa žiaľ potvrdil aj fakt, že káder je po zimných odchodoch značne oslabený. Zápasovú záťaž 3. ligy dokáže zvládnuť snáď päť hráčov z aktuálnej základnej zostavy. Dorastenci nemajú skúsenosti, výkony brankárov sú diskutabilné a otázniky vo výkonoch po aklimatizácii visia aj nad legionármi. Jar bude preto veľmi náročná a manažment a kompetentní budú mať veľa práce so záchranou. Už najbližšie týždne a zápasy potvrdia alebo vyvrátia našu hypotézu.

V nasledujúcom 18. kole, 21.3. sa Futura Humenné predstaví na trávniku mužstva FK Starý Smokovec, Vysoké Tatry.

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Spievali sme pre „pápeža“

06.10.2021 / Školy

Spievali sme pre „pápeža“

Cirkevná spojená škola v Humennom a jej študentky sa aktívne zapojili do priebehu celej slávnosti v Košiciach. Sestry Miriama a...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

23.06.2021 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

18.06.2021 / Život

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

Letné kúpalisko v Humennom sa pre verejnosť otvára už tento víkend. V druhom stupni ostražitosti (oranžový okres) je kapacita kúpaliska...

Čítať viac

Nenechajme ich stáť bokom

17.06.2021 / Školy

Nenechajme ich stáť bokom

„Empatia“ – krátke slovo so silným významom. Vieme však ešte vôbec čo toto slovo znamená? Nezabudli sme na jeho význam...

Čítať viac

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

23.05.2021 / Školy

Hrozí nám, že nás Snina porazí. Podporte CSŠ Humenné

Milí naši dobrodinci, rodičia a priatelia školy, čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a...

Čítať viac