AVL HE: 4. ročník Amatérskej volejbalovej ligy pomaly finišuje

  • Kategória: Šport
  • Uverejnené 25. 02. 2015
  • Napísal: Ondrej Marcinov
2014-12-avl-he06

V nedeľu 22. februára sa ukončila základná časť Amatérskej volejbalovej ligy v Humennom (skratka AVL HE). Do play-off postúpili štyri tímy: JohanStav, Mlatičky, Ldch a OldBoys, ktoré v najbližších kolách zabojujú o prvé miesto a putovný pohár pre celkového víťaza 4. ročníka AVL HE. Po bojovnom výkone, ktorý však v baráži nestačil na tím OldBoys, vypadol z ligy tím NašeHumenné.

Už o niekoľko týždňov sa dozvieme meno víťazného tímu v AVL HE. Organizátori tvrdia, že play-off zaručí veľmi napäté súboje. „Myslím, že play-off bude zaujímavé, že hociktorý mančaft môže potrápiť a možno aj zdolať prvý suverénny celok, ktorý zatiaľ neokúsil prehru," dodal jeden z hlavných organizátorov súťaže, Drahoš Mihališin.

Táto základná časť AVL HE bola dosť napínavá a vyrovnaná, ako2014-12-avl-he07 by si zhodnotil priebeh ligy v tomto ročníku? Koľko kôl sa dokopy odohralo?
Tak vzhľadom k tomu, že do tohto ročníka sa prihlásilo len 5 mužstiev, čo je oproti minulým ročníkom pokles, tak sme zvolili systém odohratia zápasov každý s každým po 3-krát. V základnej často odohralo každé mužstvo spolu 12 zápasov, čo nie je malý počet, keď si to tak vezmeme. Zo začiatku ligy to bolo viacmennej vyrovnané, no potom sa víťaz základnej časti utrhol a začal takpovediac šliapať naplno. To sa v konečnom dôsledku prejavilo aj na postavení v tabuľke a taktiež nulou v kolónke prehier pred posledným kolom. Aj napriek tomu si myslím, že zápasy neboli nudné, v niektorým momentoch sa častokrát prejavoval aj úsmev na tvárach účastníkov zápasov či už po pekných výmenách alebo úsmevných momentkách jednotlivých zápasov.

Bol si na väčšine zápasoch, ako by si ich hodnotil po hernej stránke?
Väčšinu zápasov som sledoval naživo, či už ako hráč na začiatku súťaže pred zranením alebo ako rozhodca. Po pár zápasoch bolo zjavné, že vpredu sa rysuje prvá silná trojka, a tak to aj ku koncu súťaže ostalo. Nevravím, že posledné 2 celky tabuľky boli slabé, no výsledkami zaostávali za prvými mužstvami tabuľky.

Ako bude vyzerať play-off?
Keďže sme nechceli ísť systémom, akým bol po minulý rok, že sa odohrá len základná časť a tým pádom to skončí, tak sme sa nechali inšpirovať známym systémom Play-off. Chceli sme, aby si mužstvá ešte viac zahrali a mali tak aj po základnej časti šancu na víťazstvo a triumf v AVL-ke. 

Myslím, že Play-off bude zaujímavé, a že hociktorý mančaft môže potrápiť a možno aj zdolať prvý suverénny celok, ktorý zatiaľ neokúsil prehru. Lopta je guľatá a stáť sa môže hocičo, preto je ta druhá časť súťaže na celom svete zaujímavá a častokrát sa stáva, že ligu vyhrá prekvapivý mančaft, ktorý nefiguroval na najvyšších miestach po prvej časti. Nechceli sme, aby posledný celok po prvej časti skončil pôsobenie a nemal šancu bojovať v play-off o putovný pohár, ktorý získa celkový víťaz tohto ročníka AVL-ky.

2014-12-avl-he06

Víťaz základnej časti JohanStav čakal na svojho súpera do semifinále z baráže, v ktorej sa stretli na 2 hrané zápasy celky OldBoys a NašeHumenné. V ich zápasoch bol rovnaký bodový zisk, a tak o postupujúcom rozhodol zlatý set, ktorý vyhrali OldBoys. „Bol to nečakane vyrovnaný duel, hlavne druhý zápas. Určite to bol najkrajší výkon tímu NašeHumenné v lige a zároveň najemotívnejší zápas tejto ligy. Právom sú označovaní za najsympatickejšie mužstvo tohto ročníka, ktoré vedelo potrápiť veľakrát aj favoritov.. škoda, že to nevyšlo v zlatom sete," prezradil druhý organizátor AVL HE, Pirki – Štefan Hirjak.
V druhom semifinále proti sebe nastúpia celky, ktoré skončili na druhom a treťom mieste tabuľky, a to Mlatičky verzus Ldch.

Vieme, že ligu neorganizuješ sám, mohol by si nám povedať, kto ti pri nej pomáha a ako vyzerá vaša spolupráca?
Po tom čo, Maťo Michalenko, nastavil látku tejto súťaže vysoko, tak som spolu so svojím kamarátom, Pirkim (Štefanom Hirjakom), šli do organizácie aj s malými obavami. Dobre vieme, že ľudia sú všade nároční a vždy čakajú po dobrej skúsenosti ešte lepšiu skúsenosť. Viac ľudí z okolia tejto súťaže nás však prehováralo, aby sme to organizačne vzali, a tak sme nakoniec kývli a myslím, že sme spravili dobre. Je to pre nás ďalšia dobrá skúsenosť do života.

Aj kde boli pri rozbehu určité muchy, tak si myslím, že organizačne je to na dobrej úrovni. Zápasy pískame viacmennej my dvaja, aj keď v niektorých zápasoch nám pomohli niektorí účastníci tejto ligy. No chceli sme im odľahčiť situáciu, aby sa venovali len volejbalu, tak si píšťalku častokrát meníme iba my dvaja. Naša spolupráca je na vysokej úrovni, keďže sa poznáme už pár piatkov a výborne sa dopĺňame pri riešení organizačných otázok.

2014-12-avl-he05

Pri jednom zo zápasoch sa ti stalo škaredé zranenie, ako si na tom teraz po zdravotnej stránke a o aké zranenie ide ?
Zranenie sa mi stalo asi v polovici základnej časti, keď som pri smečovaní nešťastne dopadol na ľavú nohu a vyvrtlo sa mi koleno, no našťastie sa mi vrátilo do pôvodnej polohy. Okrem toho som si natrhol aj bočný väz a poškodil chrupavku. Po 2 mesiacoch už môžem konečne chodiť, pomaličky začínam cvičiť, plávať, takže verím, že čas mi pomôže a na budúci ročník budem môcť okúsiť aj súťažný zápas, možno stihnem aj v lete tenis. Zranenia patria k životu človeka a ten to musí prijať a zmieriť sa s tým...

Výsledné poradie po ukončení základnej časti:2014-12-avl-he11
1. JohanStav
2. Mlatičky
3. Ldch
4. OldBoys
5. NašeHumenné

V nedeľu 01.03.2015 sa stretne v play-off na Strednej odbornej škole technickej v Humennom prvé mužstvo po základnej časti:
16:00 - JohanStav (1) vs OldBoys (4)
po skončení 1. zápasu - Mlatičky (2) vs Ldch (3)

V nedeľu 08.03.2015 sa budú hrať odvety, len sa vymenia poradia zápasov:
16:00 - Mlatičky(2) vs Ldch(3)
po skončení 1. zápasu nasleduje - JohanStav(1) vs OldBoys(4)
(Semifinále sa bude hrať na 2 víťazné zápasy, v prípade rovnosti bodov z oboch zápasov sa odohrá zlatý = golden set.)

V nedeľu 22.03.2015 sa uskutoční najprv:
- zápas o tretie miesto o 16:00, kde nastúpia proti sebe porazení zo semifinálových zápasov
- po tomto zápase bude nasledovať finále, kde sa stretnú víťazi semifinálových zápasov.
(Finále a súboj o bronz sa hrajú po vzore z talianskej Serie A len na jeden zápas.)

* Drahošovi ďakujeme za poskytnutý rozhovor a prajeme mu veľa zdravia a chuti pokračovať v organizovaní ďalšieho ročníka Amatérskej volejbalovej ligy v Humennom.

Kam za športom

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

11.10.2019 / Život

Havarijny stav mestských budov bol odstránený

Koncom augusta tohto roka sme Vás informovali o vzniknutých havarijných stavoch na strechách mestských budov. Príčinou havarijných stavov v tom...

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

10.10.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

09.10.2019 / Školy

Pugačevkári skrášlili naše mesto!

Vďaka Komunitnej nadácii mesta Humenné je areál pred Základnou školou Pugačevova opäť krajší. Využili sme možnosť, ktorú ponúka KNMH a...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

07.10.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 41. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Mestská polícia má za sebou rušný september

02.10.2019 / Život

Mestská polícia má za sebou rušný september

V mesiaci september 2019 sa na priamom výkone služby podieľalo 14 príslušníkov humenskej mestskej polície (MsP). Svoju činnosť zameriavali...

Čítať viac