Oznam

   Na stránke pracujeme, aby sme vám čoskoro mohli priniesť nový obsah.

Inovatívne vyučovanie pomocou micro:bitov

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 13. 03. 2021
  • Napísal: Mgr. J. Rovňák
2021-03-micro-bity01

CSŠ na Duchnovičovej 24 v Humennom v jeseni zareagovala na výzvu zapojiť sa a do grantového programu a získať micro:bity prostredníctvom nadačného fondu Telekom a nadácie Pontis. Ide o najjednoduchšie programovateľné teliesko na trhu, ktoré je vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

Cieľom grantového programu je zaujímavou a interaktívnou formou vtiahnuť žiakov a žiačky do sveta digitálnych technológií. V rámci projektu žiaci a žiačky 2. st. ZŠ a osemročného gymnázia vytvoria ZÁCHRANNÝ INTELIGENTNÝ SYSTÉM.

Projekt odštartoval 8. februára 2021 prednáškou záchranára dištančnou formou. Absolvent školy, Jakub Blišák, pracovník záchrannej služby, sa vo svojom príhovore zameral na najdôležitejší orgán – SRDCE a prístroje, ktoré slúžia na jeho monitorovanie a záchranu.

Žiaci tak získali dostatočnú motiváciu, aby na online hodinách informatiky vytvorili svoje prvé programy pre micro:bity.

2021-03-micro-bity01

Tieto 3 vety sa stali heslami aktivít, ktoré robili piataci, šiestaci a žiaci prímy. V programovacom prostred MakeCode vytvárali jednoduchý program, ktorý zobrazuje blikajúce srdce. Aj napriek tomu, že sa prvýkrát stretli s touto aplikáciou, mali výborné nápady. Na simulátore micro:bitu si hneď vyskúšali, či to funguje. Vyučujúci potom overený kód stiahol priamo na „hardvér“ micro:bitu a cez kameru ukázal, že to naozaj funguje.

Aký to malo význam? Žiaci ako „programátori“ hneď po vytvorení softvéru mohli vidieť výsledok svojej práce priamo na zariadení – na micro:bite.

Na ďalších vyučovacích hodinách žiaci vyšších ročníkov vytvoria krokomer, merač tepu ľudského srdca a zvukovú signalizáciu SOS.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Live stream: "Motorpárty DEMON PROXIMUM 665"

13.05.2022 / Život

Live stream: "Motorpárty DEMON PROXIMUM 665"

Live stream z humenského námestie, kde sa od 9:30 hod. oficiálne začína "Motorpárty DEMON PROXIMUM 665". Čakajú na Vás zábery...

Čítať viac

Trička na pomoc Ukrajine

02.03.2022 / Život

Trička na pomoc Ukrajine

V duchu myšlienky #LáskaDávanímRastie by sme radi pomohli ľuďom na Ukrajine aj my z portálu nasehumenne.sk. Pripravili sme preto 3...

Čítať viac

Spievali sme pre „pápeža“

06.10.2021 / Školy

Spievali sme pre „pápeža“

Cirkevná spojená škola v Humennom a jej študentky sa aktívne zapojili do priebehu celej slávnosti v Košiciach. Sestry Miriama a...

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

23.06.2021 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

18.06.2021 / Život

Letná sezóna na humenskom kúpalisku je zahájená!

Letné kúpalisko v Humennom sa pre verejnosť otvára už tento víkend. V druhom stupni ostražitosti (oranžový okres) je kapacita kúpaliska...

Čítať viac