Vianočné srdiečko z lásky

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 21. 12. 2019
19121

Vianoce už klopú na dvere, čarovná vianočná atmosféra na nás dýcha zo všetkých kútov a ľudia začínajú mať k sebe akosi bližšie. Aj žiacky parlament Základnej školy Jána Švermu v Humennom nezaháľal a prišiel s ušľachtilým nápadom – napiecť perníčky pre choré detičky.

A tak sa „parlamenťáčky“ z ôsmeho a deviateho ročníka spolu so spolužiačkami  pustili do práce. Tridsaťpäť párov šikovných rúk perníkové cesto poctivo vaľkalo, vykrajovalo, veľmi zodpovedne natieralo a zdobilo. Nielen školskou jedálňou, ale aj celou školou sa šírila neodolateľná perníková vôňa plná vianočných očakávaní. Dievčatám pri pečení bolo skutočne veselo. Radostne si nôtili koledy, štebotali a ako pravé gazdinky so zásterkami ukladali okolo 700 napečených medovníkových srdiečok do prútených košíkov.

19122019

Týmto sa však naplnila len prvá časť tejto dobročinnej misie. Počas nasledujúceho dňa bola vyhlásená zbierka pre rodiny s vážne chorými detičkami. Dievčatá si opäť opásali zásterky a chodiac z triedy do triedy núkali svojim spolužiakom upečené srdiečka za ľubovoľnú sumu. Prispeli skoro všetci, niektorí dokonca aj vyššou sumou. Predali sa všetky srdiečka a vyzbieralo sa neuveriteľných 600 €. Celá táto suma sa spravodlivo rozdelila a peniaze poputovali rodinám, ktoré to skutočne potrebujú. Aj naše dievčatá predaj srdiečok v triedach začínali slovami: „Spoločne pomôžme detičkám, ktoré sa nemôžu hrať, behať a ani chodiť do školy tak, ako chodíme my. Pomôžme detičkám, ktorým síce zdravie neslúži ako nám, ale majú okolo seba milujúcich ľudí, ktorí sa o ne s láskou starajú. Aj vďaka nám všetkým švermovákom môžu mať troška krajšie Vianoce.“

2019

Naše veľké ĎAKUJEME patrí „parlamenťákom“, ktorí vo svojom voľnom čase nelenili a vykonali takýto dobrý skutok. Veľmi si vážime aj všetkých švermovákov, ktorí si zakúpili perníkové srdiečka a tým dokázali, že tie svoje srdiečka majú na tom správnom mieste. A v neposlednom rade ďakujeme aj našim úžasným rodičom, ktorí túto zbierku podporili a tým ukázali svojim vlastným deťom, že bez lásky a pomoci to v živote funguje len veľmi ťažko.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

20.05.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Slovensko prejde na štvrtú fázu uvoľňovania opatrení

19.05.2020 / Život

Slovensko prejde na štvrtú fázu uvoľňovania opatrení

V priebehu tohto týždňa začne štvrtá fáza uvoľňovania reštriktívnych opatrení prijatých v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Čítať viac

Video: #PPteam - Cvičenie na tretí týždeň

21.04.2020 / Život

Video: #PPteam - Cvičenie na tretí týždeň

Po prvých dvoch videách nás oslovilo veľa žien s tým, že by chceli viac cvikov na zadok. Keďže pre ženy...

Čítať viac

Prebieha vakcinácia líšok. Odporúča sa obmedziť pohyb v lese!

20.04.2020 / Život

Prebieha vakcinácia líšok. Odporúča sa obmedziť pohyb v lese!

Koronavírus vyprázdnil ulice i nákupné centrá, ľudia v slnečných jarných dňoch mieria do prírody. Niektorí sa vydajú na dlhšie prechádzky,...

Čítať viac

V Humennom odobrali 444 vzoriek na COVID-19. Niektoré boli pozitívne!

17.04.2020 / Život

V Humennom odobrali 444 vzoriek na COVID-19. Niektoré boli pozitívne!

V rámci mobilného odberového miesta pri humenskej nemocnici zdravotníci vykonali ku štvrtku 16. apríla dovedna 444 odberov.

Čítať viac