Cirkevná spojená škola sa zapojili do projektu Euroscola 2020

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 18. 11. 2019
  • Napísal: Mgr. Anna Kavčaková
14112019

Študenti Cirkevnej spojenej školy sa tento rok rozhodli zapojiť do projektu Euroscola 2020. V rámci tohto projektu sa snažia zvyšovať povedomie o Európskej únii a jej inštitúciách, eure, a význame únie pre mladých ľudí.

V súvislosti s nosnou témou projektu Úloha EP v boji s klimatickými zmenami si pripravili rôzne aktivity, workshopy, hry a besedy k environmentálnej politike Európskej únie a k ochrane životného prostredia. V priebehu októbra už toho stihli naozaj veľa a ďalej pokračujú aj v novembri.

Workshopy s Euroscolou : Eurobčianko a Jazyková eurouniverzita

Začali s našimi prváčikmi. Zoznámili ich s Európskou úniu a jej členskými štátmi. Veľkí euroškoláci si pre nich pripravili malé aktivity, ktorými spoznali veľké spoločenstvo, ktorého je súčasťou SR. Samozrejme sme nezabudli aj na projekt Euroscola, kde spoznali hlavné logo tohto zaujímavého programu.
V jednotlivých úlohách spoznali vlajky členských štátov EU, ktoré si mali podľa predlohy poskladať. Potom si mali vyfarbiť vlajku EU a jej hviezdy.

1411201904

Následne hľadali dvojice vlajok v pexese. Musíme uznať, že naši prváčikovia všetky úlohy zvládli na výbornú a preto sme ich obdarovali diplomom Euroobčiansko. Pokračovali sme staršími žiakmi
1. stupňa. Na univerzite sa zúčastnili naši žiaci celého 1. stupňa spolu s animátormi. Keďže išlo o veľkú skupinu rozdelili sme ich na 4 menšie skupinky, ktoré  postupne prechádzali pripravenými úlohami. Mali sme pripravenú malú prednášku na tému životné prostredie a Európska únia. V školskej telocvični boli pripravené 4 aktivity. Recyklácia, logo Euroscoly, členské štáty a kvíz. A musíme uznať, že všetci hravo prešli všetkými úlohami.

Besedy s europoslancami

Študenti nášho gymnázia v rámci projektu Euroscola zorganizovali besedy s europolancami SR, veď kto by už vedel lepšie porozprávať o Európskom parlamente. Študenti sa aktívne zapájali do diskusie zaujímavými otázkami týkajúcimi sa životného prostredia, priorít EÚ v oblasti životného prostredia a nezabudli ani na výsledky posledných eurovolieb. Študenti sa tiež dozvedeli aké sú ich plány na nasledujúce obdobie v EP. Europoslanci dali študentom vyčerpávajúce odpovede a zistili sme, že životné prostredie nie je ľahostajné ani im. 

1411201903

Euroscola pomáha prírode

V dnešnej dobe sa veľa hovorí o ochrane životného prostredia a čo všetko by sme mali zmeniť vo svojom živote, aby sme žili ekologickejšie. Aby sme neostali iba pri nejakých „rečiach“ rozhodli sa naši študenti urobiť niečo pre svoje okolie. Naša trasa začala pri škole, pokračovali sme parkom pri kaštieli a potom cez obývanú oblasť smerom do lesíka, oblasť Hubková. Hlavný cieľ našej expedície – vyzbierať odpadky a tak prispieť k čistejšiemu prostrediu. Naši euroškoláci sa neboja vyhrnúť si rukávy,  natiahnuť rukavice a vybehnúť do lesa.

Pre občanov

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

09.12.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 50. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

05.12.2019 / Život

Humenčania dnes rozsvietia vianočnú jedličku

Zapozerajte a započúvajte sa s nami do príbehu lásky, ktorá je silnejšia ako smrť…
Vločky letia preč do všetkých kútov...

Čítať viac

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

05.12.2019 / Život

Súťaž o najchutnejšiu hurku na Humenských trhoch

Mesto Humenné Vás v rámci XXIV. Humenských vianočných trhov pozýva na SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU HURKU 2019.

Čítať viac

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

04.12.2019 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2019.

Čítať viac

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

04.12.2019 / Šport

Volejbal: Dve cenné víťazstvá zo Svidníka

Po úspešnom dvojzápase proti Prešovčanom boli ďalším súpermi Humenčanov hráči zo Svidníka. Na palubovke sa očakával tuhý boj nakoľko...

Čítať viac