Cirkevná spojená škola sa zapojili do projektu Euroscola 2020

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 18. 11. 2019
  • Napísal: Mgr. Anna Kavčaková
14112019

Študenti Cirkevnej spojenej školy sa tento rok rozhodli zapojiť do projektu Euroscola 2020. V rámci tohto projektu sa snažia zvyšovať povedomie o Európskej únii a jej inštitúciách, eure, a význame únie pre mladých ľudí.

V súvislosti s nosnou témou projektu Úloha EP v boji s klimatickými zmenami si pripravili rôzne aktivity, workshopy, hry a besedy k environmentálnej politike Európskej únie a k ochrane životného prostredia. V priebehu októbra už toho stihli naozaj veľa a ďalej pokračujú aj v novembri.

Workshopy s Euroscolou : Eurobčianko a Jazyková eurouniverzita

Začali s našimi prváčikmi. Zoznámili ich s Európskou úniu a jej členskými štátmi. Veľkí euroškoláci si pre nich pripravili malé aktivity, ktorými spoznali veľké spoločenstvo, ktorého je súčasťou SR. Samozrejme sme nezabudli aj na projekt Euroscola, kde spoznali hlavné logo tohto zaujímavého programu.
V jednotlivých úlohách spoznali vlajky členských štátov EU, ktoré si mali podľa predlohy poskladať. Potom si mali vyfarbiť vlajku EU a jej hviezdy.

1411201904

Následne hľadali dvojice vlajok v pexese. Musíme uznať, že naši prváčikovia všetky úlohy zvládli na výbornú a preto sme ich obdarovali diplomom Euroobčiansko. Pokračovali sme staršími žiakmi
1. stupňa. Na univerzite sa zúčastnili naši žiaci celého 1. stupňa spolu s animátormi. Keďže išlo o veľkú skupinu rozdelili sme ich na 4 menšie skupinky, ktoré  postupne prechádzali pripravenými úlohami. Mali sme pripravenú malú prednášku na tému životné prostredie a Európska únia. V školskej telocvični boli pripravené 4 aktivity. Recyklácia, logo Euroscoly, členské štáty a kvíz. A musíme uznať, že všetci hravo prešli všetkými úlohami.

Besedy s europoslancami

Študenti nášho gymnázia v rámci projektu Euroscola zorganizovali besedy s europolancami SR, veď kto by už vedel lepšie porozprávať o Európskom parlamente. Študenti sa aktívne zapájali do diskusie zaujímavými otázkami týkajúcimi sa životného prostredia, priorít EÚ v oblasti životného prostredia a nezabudli ani na výsledky posledných eurovolieb. Študenti sa tiež dozvedeli aké sú ich plány na nasledujúce obdobie v EP. Europoslanci dali študentom vyčerpávajúce odpovede a zistili sme, že životné prostredie nie je ľahostajné ani im. 

1411201903

Euroscola pomáha prírode

V dnešnej dobe sa veľa hovorí o ochrane životného prostredia a čo všetko by sme mali zmeniť vo svojom živote, aby sme žili ekologickejšie. Aby sme neostali iba pri nejakých „rečiach“ rozhodli sa naši študenti urobiť niečo pre svoje okolie. Naša trasa začala pri škole, pokračovali sme parkom pri kaštieli a potom cez obývanú oblasť smerom do lesíka, oblasť Hubková. Hlavný cieľ našej expedície – vyzbierať odpadky a tak prispieť k čistejšiemu prostrediu. Naši euroškoláci sa neboja vyhrnúť si rukávy,  natiahnuť rukavice a vybehnúť do lesa.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

19.02.2020 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2020.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

17.02.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 8. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

09.02.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

08.02.2020 / Kultúra

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

Vihorlatské múzeum v  Humennom ako organizátor medzinárodnej súťažno-prezentačnej výstavy kraslíc Karpatská kraslica si dovoľuje osloviť verejnosť s výzvou k aktívnej účasti...

Čítať viac

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

30.01.2020 / Školy

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

Dňa 16. 1. 2020 reprezentovali Základnú školu na Pugačevovej ulici v Humennom v okresnom kole 30. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku...

Čítať viac