Švermováčky sa stali majsterkami Slovenska vo vybíjanej

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 15. 06. 2019
  • Napísal: PaedDr. Marcela Taňkošová
007

Žiačky Základnej školy Jána Švermu v Humennom nedali konkurencii žiadnu šancu. Majstrovstvá Slovenska vo vybíjanej sa tento rok konali 4. – 5. júna v Športovej hale prof. M. Rovného na FTVŠ UK v Bratislave. 

Zúčastnilo sa ich osem najlepších družstiev z celého Slovenska. Víťazky krajských kôl šli do nášho hlavného mesta s veľkým očakávaním a túžbou vyhrať. Naše družstvo v zložení Martina Adamčíková, Michaela Balážová, Annelise Barnová, Lucia Dančová, Diana Dravecká, Sofia Fedáková, Karin Ferjaková, Patrícia Harviliková, Simona Macková, Laura Pľuchtová, Timea Tkáčová a Petra Veliká tiež nič nenechalo na náhodu. Už do prvého zápasu dievčatá vložili všetko svoje úsilie, a tak konkurencia veľmi rýchlo zistila, že humenská škola bude poriadne tvrdým orieškom. Fyzická zdatnosť a obratnosť, zohranosť tímu, jasné signály, to všetko od prvej chvíle naznačovalo, že v družstve našich dievčat je správne nasmerovanie.

004

Prvý deň sa v základnej skupine stretli s družstvami reprezentujúcimi Žilinu, Trenčín a Nitru. Prešovský kraj v podaní našich dievčat nenašiel premožiteľa, a tak postup do semifinále bol zabezpečený. Finálový deň bol plný vzrušenia a napätia. Patriť medzi štyri najlepšie tímy na Slovensku, to už nie je náhoda! Dievčence však dokázali ešte oveľa viac. Nielenže zvíťazili, ale v samotnom finálovom zápase premohli ZŠ Nitrianske Rudno (Trenčiansky kraj) s neuveriteľným skóre 16:09. Päť ťažkých zápasov v priebehu dvoch dní, štyri víťazstvá a jedna remíza.

019

Dievčatá bojovali v Bratislave a celá Švermovka v Humennom držala palce. Zaslúženým víťazstvom tak zviditeľnili našu školu, rodné mesto, ale aj samotný Prešovský kraj. Bojovnosť a chuť vyhrať určite hnali naše dievčence vpred. Bez správneho koučingu by to však nemalo ten správny efekt. Ďakujeme našej pani zástupkyni Mgr. Ivete Belejovej, že aj napriek množstvu povinností si vždy našla čas a od začiatku viedla svoje zverenkyne tým správnym smerom.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

09.07.2019 / Život

9 skvelých tipov, kde sa schladiť počas leta!

Leto a prázdniny sú už v plnom prúde, a tak sme pre vás pripravili výber tých najlepších miest na kúpanie...

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

08.07.2019 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 28. týždeň 2019 pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach pre ZŠ Pugačevova

05.07.2019 / Školy

Vydarený a úspešný školský rok vo vedomostných, športových i umeleckých súťažiach  pre ZŠ Pugačevova

Bežnou súčasťou života na ZŠ Pugačevova v Humennom je zapájanie sa do rôznych súťaží, obzvlášť predmetových olympiád. V školskom roku 2018/2019 sa...

Čítať viac

Práca, brigáda Humenné a okolie

03.07.2019 / Pre občanov

Práca, brigáda Humenné a okolie

Hľadáte zamestnanie, potešila by vás slušná práca alebo brigáda? Pozrite si voľné pracovné miesta v Humennom a okolí.

Čítať viac

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

02.07.2019 / Kultúra

Na humenské námestie zavíta umelecký klenot i vážne memento

Spájať slávny film „Obchod na korze“ s Humenným nebýva zvykom. Je to však trocha nespravodlivé, pretože humenský rodák Ladislav Grosman...

Čítať viac