Švermováčky sa stali majsterkami Slovenska vo vybíjanej

  • Kategória: Školy
  • Uverejnené 15. 06. 2019
  • Napísal: PaedDr. Marcela Taňkošová
007

Žiačky Základnej školy Jána Švermu v Humennom nedali konkurencii žiadnu šancu. Majstrovstvá Slovenska vo vybíjanej sa tento rok konali 4. – 5. júna v Športovej hale prof. M. Rovného na FTVŠ UK v Bratislave. 

Zúčastnilo sa ich osem najlepších družstiev z celého Slovenska. Víťazky krajských kôl šli do nášho hlavného mesta s veľkým očakávaním a túžbou vyhrať. Naše družstvo v zložení Martina Adamčíková, Michaela Balážová, Annelise Barnová, Lucia Dančová, Diana Dravecká, Sofia Fedáková, Karin Ferjaková, Patrícia Harviliková, Simona Macková, Laura Pľuchtová, Timea Tkáčová a Petra Veliká tiež nič nenechalo na náhodu. Už do prvého zápasu dievčatá vložili všetko svoje úsilie, a tak konkurencia veľmi rýchlo zistila, že humenská škola bude poriadne tvrdým orieškom. Fyzická zdatnosť a obratnosť, zohranosť tímu, jasné signály, to všetko od prvej chvíle naznačovalo, že v družstve našich dievčat je správne nasmerovanie.

004

Prvý deň sa v základnej skupine stretli s družstvami reprezentujúcimi Žilinu, Trenčín a Nitru. Prešovský kraj v podaní našich dievčat nenašiel premožiteľa, a tak postup do semifinále bol zabezpečený. Finálový deň bol plný vzrušenia a napätia. Patriť medzi štyri najlepšie tímy na Slovensku, to už nie je náhoda! Dievčence však dokázali ešte oveľa viac. Nielenže zvíťazili, ale v samotnom finálovom zápase premohli ZŠ Nitrianske Rudno (Trenčiansky kraj) s neuveriteľným skóre 16:09. Päť ťažkých zápasov v priebehu dvoch dní, štyri víťazstvá a jedna remíza.

019

Dievčatá bojovali v Bratislave a celá Švermovka v Humennom držala palce. Zaslúženým víťazstvom tak zviditeľnili našu školu, rodné mesto, ale aj samotný Prešovský kraj. Bojovnosť a chuť vyhrať určite hnali naše dievčence vpred. Bez správneho koučingu by to však nemalo ten správny efekt. Ďakujeme našej pani zástupkyni Mgr. Ivete Belejovej, že aj napriek množstvu povinností si vždy našla čas a od začiatku viedla svoje zverenkyne tým správnym smerom.

Pre občanov

Najbližšie udalosti

Nová inzercia

Najnovšie články

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predchádzajúci Ďalší

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

19.02.2020 / Pre občanov

Klzisko - otváracie hodiny pre verejnosť

Predpokladané časy korčuľovania pre verejnosť v roku 2020.

Čítať viac

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

17.02.2020 / Pre občanov

Kúpalisko, plaváreň Humenné - otváracie hodiny pre verejnosť

Pozrite si otváracie hodiny pre verejnosť na 8. týždeň pre plaváreň v Humennom.

Čítať viac

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

09.02.2020 / Pre občanov

SHMÚ vydal pre okres Humenné meteorologickú výstrahu!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tomto období meteorologické výstrahy pre okres Humenné. 

Čítať viac

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

08.02.2020 / Kultúra

Medzinárodná výstava Karpatská kraslica vo Vihorlatskom múzeu. Zapojíte sa aj vy?

Vihorlatské múzeum v  Humennom ako organizátor medzinárodnej súťažno-prezentačnej výstavy kraslíc Karpatská kraslica si dovoľuje osloviť verejnosť s výzvou k aktívnej účasti...

Čítať viac

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

30.01.2020 / Školy

Matej Soročin opäť postúpil do krajského kola v nemeckom jazyku

Dňa 16. 1. 2020 reprezentovali Základnú školu na Pugačevovej ulici v Humennom v okresnom kole 30. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku...

Čítať viac